Анонси подій та оголошення

III Міжнародний семінар Доповнена реальність в освіті

13 травня 2020 року відбудеться III Міжнародний семінар Доповнена реальність в освіті (AREdu) – рецензований міжнародний семінар, присвячений дослідженню застосувань віртуальної та доповненої реальності в освіті. Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України виступає в якості співорганізатора семінару. Дедлайн подачі заявок: 22 квітня 2020 року.


IV Міжнародний семінар «Методи, ресурси і технології відкритого навчання та досліджень» (MROL 2020)

Тематика семінару охоплює питання сучасного стану розвитку та перспектив використання провідних інформаційно-комунікаційних технологій підтримування навчання і наукових досліджень у відкритих системах вищої освіти.


V Міжнародний семінар з питань професійної перепідготовки та навчання протягом усього життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)
Цей семінар призначений для оцінювання нових технологій в освіті, у навчальних середовищах та методиках, що мають задовольнити навчання протягом усього життя людини, професійну підготовку та перепідготовку на основі використання особистісно орієнтованого підходу.

V Міжнародна науково-практична конференція “Інформаційні технології в освіті, науці і техніці” (ІТОНТ-2020)
21-23 травня 2020 року на базі Черкаського державного технологічного університету буде проходити V Міжнародна науково-практична конференція “Інформаційні технології в освіті, науці і техніці” (ІТОНТ-2020).

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України оприлюднює перелік учасників конкурсу на заміщення вакантних наукових посад.
Останні новини

 30.03.2020

Електронні освітні ресурси для вчителів

Шановні колеги! Продовжується опитування вчителів щодо потреб вчителів з питань підвищення фахового рівня з питань використання цифрових засобів та ІКТ в умовах карантину. За попередніми результатами відповідей на анкету пропонуємо добірку електронних освітніх ресурсів, що можуть допомогти організувати освітній процес у дистанційній формі під час карантину. Тут Ви знайдете уроки та методичні розробки за різними навчальними предметами, а також інструкції які можна використати і для проведення уроків, і для виховних годин, нарад з колегами та консультацій з батьками.


 26.03.2020

Збірник наукових праць «Information Technologies in Education»

Вітаємо наших колег з Херсонського державного університету! Збірник наукових праць «Information Technologies in Education», співзасновником якого є Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, внесено до групи Б Переліку наукових фахових видань України (галузь наук – педагогічні, спеціальність – 011).

12 років цей збірник публікує статті високої якості присвячені науковим, методичним, організаційним і технологічним аспектам розробки і застосування ІКТ. Завдячуючи засновникам, редакторам і експертам видання «Information Technologies in Education» було і залишається ефективним каналом поширення досвіту та передачі знань, де вчені, практики та дослідники можуть обговорювати, аналізувати і критикувати різні аспекти використання ІТ у сфері освіти та підтримувати їх розробку та впровадження.

Колектив Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України


 24.03.2020

Заходи підтримки освіти в умовах запровадження карантину від Інституту інформаційних технологій і засобів навчання

Використання цифрових технологій відкритих освітніх систем дозволить не тільки пом’якшити можливі негативні наслідки карантину, але й помітно інтенсифікувати впровадження ІКТ в освітню практику.

Ученими Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України на період карантину організовано заходи для підтримки вітчизняної освіти. Вебінари, курси, електронні навчальні матеріали та інше.  


 05.03.2020

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ЦИФРОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ: 2020»

5 березня 2020 р. відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Цифрова компетентність сучасного вчителя нової української школи: 2020» (Моделювання цифрового навчального середовища закладу загальної середньої освіти) для вчителів, керівників шкіл, методистів, спеціалістів системи післядипломної педагогічної освіти, аспірантів, науковців та науково-педагогічних працівників.


 28.02.2020

ОБ’ЄКТИ ДОПОВНЕНОЇ РЕАЛЬНОСТІ, ЯК ІННОВАЦІЙНИЙ ОСВІТНІЙ КОНТЕНТ

28 лютого у місті Києві в "Учительській кав'ярні" в рамках виконання наукового дослідження «Система комп’ютерного моделювання пізнавальних завдань для формування компетентності учнів з природничо-математичних предметів» відбувся науково-практичний семінар зі створення і використання об’єктів доповненої реальності, як інноваційного освітнього контенту.


 19.02.2020

ФОРУМ «ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСВІТИ»

В Івано-Франківську відбувся ІІ Форум "Цифрова трансформація освіти", в якому взяли участь понад 300 педагогічних працівників. Світлана Литвинова, д. пед. н., завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища ІІТЗН НАПН України, виступила на пленарному засіданні з доповіддю про основні напрями цифрової трансформації загальної середньої освіти та напрями цифровізації освітнього середовища. А також, очолила роботу секції «Цифрові технології в освітній діяльності закладів освіти».


 13.02.2020

ПРЕМІЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДЛЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ

13 лютого 2020 року в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбулась Урочиста церемонія вручення відзнак лауреатам премії Президента України для молодих вчених за 2019 рік. Президент Володимир Зеленський вручив старшому науковому співробітнику відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти Інституту інформаційних технологій і засобів навчання, Мар’єнко (Попель) Майї Володимирівні свідоцтво та нагрудний знак.


 07.02.2020

ЗВІТНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРИСВЯЧЕНА 20-ТИ РІЧЧЮ ІНСТИТУТУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ НАПН УКРАЇНИ

7 лютого 2020 року в Інституті інформаційних технологій і засобів навчаннявідбулася Звітна наукова конференція присвячена 20-ти річчю інституту. У роботі конференції взяли участь понад 60-ти досвідчених і молодих науковців, психолого-педагогічних працівників і вчителів. Виступи відбулися в межах двох секцій: «Відкриті науково-освітні системи та комп’ютерно орієнтовані засоби навчання» і«Хмаро орієнтовані середовища та компаративістика інформаційно-освітніх інновацій», а також пленарного засідання.


 01.02.2020

Шановний Валерій Юхимовичу!

Від усього нашого дружного колективу прийміть вітання з Днем народження! Бажаємо Вам життєвих сил, натхнення, творчої наснаги, успіхів у всіх починаннях, нових ідей і проектів, у реалізації яких ми будемо працювати разом з Вами. 

З найкращими побажаннями,
колектив Інституту інформаційних технологій і засобів навчання


 10.01.2020

Комп’ютерне моделювання в освітньому процесі: природничо-математична освіта-2020

10 січня 2020 року співробітниками відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України було проведено науково-методологічний семінар-практикум «Система комп’ютерного моделювання пізнавальних завдань для формування компетентностей учнів з природничо-математичних предметів». У ньому взяли участь 50 вчителів фізики, хімії, біології й математики закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти з різних областей України.