ІI Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології в освіті та науці»

ІI Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології в освіті та науці»
09-10 листопада 2017 року в місті Житомир на базі фізико-математичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка відбулася ІI Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні інформаційні технології в освіті та науці», присвячена 10-ій річниці функціонування Інтернет-порталу E-OLYMP, одним із організаторів якої був Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. На конференції були присутні науковці з Польщі, Азербайжану та усіх куточків України.
Foto 2.jpg
Foto 3.jpg
Foto 4.jpg
На пленарному засіданні вітальні слова були проголошені в. о. ректора Житомирського державного університету імені Івана Франка, к.і.н., доц., Шевчуком А.В., деканом фізико-математичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка, к.ф.-м.н, доц., Франовським А.Ц., доктором габілітованим гуманістичних наук у галузі педагогіки, проф., проф., кафедри дидактики і педевтології педагогічного факультету Варшавського університету Мєшальським Стефаном, доктором, співробітником кафедри дидактики і педевтології педагогічного факультету Варшавського Університету Мареком Єжи, к.ф.-м.н, доцент, доц., Азербайджанської дипломатичної академії (Баку, Азербайджан) Медведєвим М.Г., деканом факультету фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, к.пед.н., доц., Махометою Т.М., завідувачем кафедри математики, інформатики та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», к.пед.н., доц., Шевчук Л.Д., заступником директора з наукової роботи Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, д.пед.н., проф., членом-кореспондентом НАПН України, Спіріним О.М. Також від Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України було вручено подяку розробникам Інтернет-порталу E-OLYMP з нагоди 10-ої річниці функціонування.
Foto 5.jpg
Foto 6.JPG
Учасники конференції презентували результати власних та колективних досліджень під час роботи таких секцій:
  1. Підготовка обдарованої студентської та учнівської молоді до олімпіад з програмування.
  2. Інноваційні підходи до навчання програмування у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах.
  3. Інформаційно-комунікаційні технології в наукових дослідженнях.
  4. Інформаційно-комунікаційні технології в освіті.
  5. Проблеми підготовки ІТ-фахівців у ВНЗ.
  6. Інформаційно-комунікаційні технології в управлінні навчальними закладами.
  7. Моделювання і розробка електронних ресурсів навчального призначення
Foto 7.jpg
Foto 8.jpg
По завершенню першого дня роботи конференції для всіх учасників була організована екскурсія по Житомирському державному університету ім. Івана Франка та до музею космонавтики імені С.П.Корольова.
Foto 10.jpg
На другий день роботи конференції було проведено три майстер-класи:
  1. «Використання Інтернет-порталу E-OLYMP у навчальному процесі» (Жуковський С.С.).
  2. «Поради до використання програмно-імітаційних комплексів економічного спрямування в освіті» (Антонюк Д.С., Янчук В.М.).
  3. «Авторська система підготовки школярів та студентів до олімпіад з програмування» (Арзубов М.О.).
Foto 9.jpg
Після закінчення роботи конференції учасники отримали сертифікати участі. Колектив Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України висловлює щиру вдячність усім організаторам та учасникам конференції за високий науковий, організаційний рівень проведення науково-практичного заходу і створені комфортні умови.

Анонси та оголошення

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «Репрезентація наукової діяльності в інформаційному науково-освітньому просторі»

Запрошуємо до участі в семінарі-практикумі «Репрезентація наукової діяльності в інформаційному науково-освітньому просторі»!
Захід відбудеться 02 березня 2018 р. о 15:30 в ДВНЗ «Криворізький національний університет» (вул. Віталія Матусевича, 11, ауд. 360, м. Кривий Ріг, Україна). 


СЕМІНАР-ПРЕЗЕНТАЦІЯ «Огляд і методика використання колекції баз даних компанії EBSCO в наукових установах і закладах освіти»

28 лютого о 10-00 у конференц-залі Президії НАПН України (м. Київ, вул. Січових Стрільців, 52-а) Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського спільно з ТОВ «Інформатіо» проводить семінар-презентацію на тему «Огляд і методика використання колекції баз даних компанії EBSCO в наукових установах і закладах освіти». Під час заходу заплановано розглянути такі питання: наукометричні бази даних і місце агрегатованої інформаційної системи серед них; огляд джерельної бази колекції баз даних компанії EBSCO; методи використання колекції баз даних компанії EBSCO в наукових установах і закладах освіти; перспективи розширення колекції баз даних компанії EBSCO для наукових установ і закладів освіти тощо.


Всеукраїнський науково-практичний семінар "Цифрова компетентність сучасного вчителя нової української школи"

28 лютого 2018 року відбудеться Всеукраїнський науково-практичний семінар "Цифрова компетентність сучасного вчителя нової української школи". Організатори: Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України та Інститут модернізації змісту освіти. Запрошуємо до участі вчителів, методистів, наукових і науково-педагогічних працівників.


ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Теоретико-практичні проблеми використання математичних методів і комп’ютерно-орієнтованих технологій в освіті та науці»

28 березня 2018 р. В Київському університеті імені Бориса Грінченка відбудеться ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Теоретико-практичні проблеми використання математичних методів і комп’ютерно-орієнтованих технологій в освіті та науці». Організатори конференції: Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Черкаський державний технологічний університет


ІІІ Міжнародний семінар «Професійна перепідготовка і навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід» (3L-Person)

14 травня 2018 р. у м.Києві у межах 14-ї Міжнародної науково-практичної конференції «ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних додатках: інтеграція, гармонізація та трансфер знань» (ICTERI-2018) відбудеться ІІІ Міжнародний семінар «Професійна перепідготовка і навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід» (3L-Person). Запрошуємо до участі.


Вітаємо Шатківського Віталія Миколайовича!

У 2017 році до аспірантури нашого інституту вступили шестеро молодих науковців, серед яких учитель року 2017 у номінації «Інфоматика» Шатківський В. М. Під час конкурсу Віталій Миколайович продемонстрував майстерність у використанні новітніх й традиційних методів навчання, досконале володіння навчальним матеріалом. Його конкурсний урок пройшов у формі ділової гри з використанням квест-технології. Вчитель зумів знайти підхід до учнів, налагодити співпрацю з ними, надати можливість для самостійного здобуття знань у процесі вирішення практичних завдань. Віталій Миколайович активно використовує власні програмні продукти, онлайн-платформи для навчання, контролю і оцінювання результатів роботи учнів; індивідуальні та групові форми роботи. Залучає учнів до проектної діяльності, дослідницької роботи. Навчання в аспірантурі – важливий крок у власному професійному розвитку та побудові успішної професійної кар’єри. Бажаємо успіху!


«ШЛЯХ ДО СЕБЕ – ШЛЯХ ДО ЛЮДЕЙ»

В Електронній бібліотеці НАПН України розміщено книгу «ШЛЯХ ДО СЕБЕ – ШЛЯХ ДО ЛЮДЕЙ : Привітання, спогади, враження від співпраці та зустрічей». Видання присвячене багаторічній діяльності та творчим звершенням видатного українського філософа, педагога, державного, політичного та громадського діяча, академіка НАН України, академіка НАПН України, президента НАПН України, президента Товариства «Знання» України Василя Григоровича Кременя. Книга спогадів, вражень від співпраці, зустрічей з В. Г. Кременем із побажаннями і привітаннями від друзів, товаришів, колег, учнів, земляків з нагоди 70-річчя.