III Всеукраїнська конференція «Розумники» (Smart Kids)

III Всеукраїнська конференція «Розумники» (Smart Kids)

Практичні заняття, спілкування з експертами і колегами, презентація проекту та обмін досвідом – програма заходу 31 березня була насиченою та корисною. Понад 150 вчителів та директорів приїхали з різних куточків України до Києва, щоб взяти участь у III Всеукраїнській конференції, присвяченій проекту «Розумники».

Гостей зі сцени у «Ліко-школі» привітали організатори урочистої події та партнери проекту – науковий керівник експерименту Світлана Литвинова (завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України), Вікторія Косик (керівник відділу цифрової освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України), Вікторія Євтушенко (директор з розвитку, компанія «Навігатор»), Ігор Каплаушенко (керуючий партнер, видавництво «Розумники»), Оксана Кухаревська (директор «Ліко-школи»).

«Ми сьогодні знайомимося з досвідом використання інформаційних ігрових ресурсів, з тим, як впроваджується проект «Розумники» в Україні. Дізнаємося про новації та новинки експерименту. Наша мета – напрацювати основні навички роботи в нашому проекті – від теоретичних до практичних», – під час церемонії відкриття наголосила Світлана Литвинова.

На учителів очікував сюрприз – на сцену запросили та представили усім присутнім колектив видавництва «Розумники». Саме ця творча команда – дизайнери, аніматори, методисти, програмісти – і створює цікаві навчальні ігри, інтерактивний контент проекту.

Ще однією приємною «родзинкою» заходу стала святкова фотозона. Персонажі ігор від «Розумників» до вподоби не лише учням, а й їхнім учителям. Тож освітяни залюбки фотографувалися з яскравими аксесуарами у вигляді улюблених героїв у паузах між заняттями-практикумами.

Як працювати з Особистим кабінетом вчителя? Як призначати учням завдання? Як створювати вправи за допомогою медіатеки? Саме цим питанням були присвячені тренінги для вчителів, що вже навчають школярів за допомогою інтерактивів. А для педагогів, які лише знайомляться з технологією Smart Kids, організатори провели презентацію навчального контенту – освітніх ігор та «Смарткейсу» вчителя початкових класів, а також обладнання, яке використовується в проекті, запропонували різні моделі участі в експерименті.

Педагогічний експеримент «Розумники» стартував у 2014 році. За цей час до нього приєдналось понад 100 вчителів початкової школи. Своїм досвідом роботи з інтерактивами на панельній дискусії «Використання цифрового контенту в сучасній початковій школі» поділилися засновник і директор міжнародного приватного НВК ім. Януша Корчака Ірина Чудовська, вчитель початкових класів Луцької гімназії №4 ім. Модеста Левицького Наталія Романченко, вчитель початкових класів спеціалізованого навчального закладу «Ліко-школа» Наталія Непорада.

У дискусії також взяли участь науковий керівник педагогічного експерименту «Розумники» (Smart Kids) Світлана Литвинова, директор з розвитку Вікторія Євтушенко (компанія «Навігатор»), практикуючий дитячий психолог Оксана Демура, головний спеціаліст управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Кізіма, керуючий партнер Ігор Каплаушенко та комерційний директор Василь Рилєєв (мультимедійне видавництво «Розумники»). В експертному середовищі відбулось обговорення наукового, методичного, технічного, психологічного, організаційного аспектів проекту, значення проекту для української освіти, перспективи розвитку та розширення експерименту.

Про враження від заходу після конференції розповіла Наталія Биткіна, вчитель початкових класів Одеської ЗОШ № 118: «Я була на другій локації, де нас вчили створювати Кабінет вчителя. Працюю у програмі вже рік, зараз у мене другий клас. На жаль, почали не з першого, а з другого класу. Поки що використовуємо кейс вчителя, але вже закупили для учнів планшети – і з наступного року будемо навчатися з повним комплектом. Діти дуже задоволені. Коли дізналися, що я їду до Києва на конференцію «Розумники», просили їх узяти з собою».

Анонси та оголошення

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України оголошує набір до аспірантури на 2017-2018 навчальний рік

Галузь знань: 01 – освіта.
Спеціальність: 011 – науки про освіту (спеціалізація: Інформаційно-комунікаційні технології в освіті).
Прийом документів до аспірантури здійснюється з 14 серпня по 28 серпня 2017 року, Пн., Вт., Чт. з 11:00 до 17:00, к. 209.
Вступні іспити – з 4 по 13 вересня


Електронне наукове фахове видання Інформаційні технології і засоби навчання займає І місце за наукомертичним рейтингом Google Scholar Metrics

Електронне наукове фахове видання Інформаційні технології і засоби навчання займає І місце за наукомертичним рейтингом Google Scholar Metrics серед 460 інших вітчизняних видань станом на червень 2017 року! Журнал визначений найбільш цитованим за останні п’ять років в Україні (українською мовою). 


«ШЛЯХ ДО СЕБЕ – ШЛЯХ ДО ЛЮДЕЙ»

В Електронній бібліотеці НАПН України розміщено книгу «ШЛЯХ ДО СЕБЕ – ШЛЯХ ДО ЛЮДЕЙ : Привітання, спогади, враження від співпраці та зустрічей». Видання присвячене багаторічній діяльності та творчим звершенням видатного українського філософа, педагога, державного, політичного та громадського діяча, академіка НАН України, академіка НАПН України, президента НАПН України, президента Товариства «Знання» України Василя Григоровича Кременя. Книга спогадів, вражень від співпраці, зустрічей з В. Г. Кременем із побажаннями і привітаннями від друзів, товаришів, колег, учнів, земляків з нагоди 70-річчя.


Вітаємо Литвинову Світлану Григорівну!

Вітаємо Литвинову Світлану Григорівну з присудженням наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.10 «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (Наказ МОН України № 331 від 28.02.2017).


Вітаємо Кочаряна Артура Борисовича

Вітаємо Кочаряна Артура Борисовича з отриманням диплому кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.10 «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті».


Вітаємо Шишкіну Марію Павлівну!

Вітаємо Шишкіну Марію Павлівну з присудженням наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.10 «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (Наказ МОН України № 1166 від 29.09.2016).


Вітаємо Іванюк Ірину Володимирівну!

Вітаємо Іванюк Ірину Володимирівну з присудженням наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.10 «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (Наказ МОН України № 1166 від 29.09.2016).


Вітаємо Балалаєву Олену Юріївну!

Вітаємо Балалаєву Олену Юріївну з присудженням наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.10 «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (Наказ МОН України № 1166 від 29.09.2016).


Вітаємо Яцишин Анну Володимирівну!

Вітаємо Яцишин Анну Володимирівну – к.пед.н., с.н.с., провідного наукового співробітника Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України з отриманням стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених.


Вітаємо Когут Уляну Петрівну

Вітаємо Когут Уляну Петрівну з отриманням диплому кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.10 «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті».