IV Міжнародна наукова конференція «Цифрова освіта в природничих університетах»

25-27 жовтня 2017 року в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбулася IV Міжнародна конференція, присвячена питанням цифрової освіти у природничих університетах. У пленарному засіданні взяли участь ректор університету Станіслав Ніколаєнко, керівник освітніх програм Microsoft у Східній Європі Ольга Свириденко, завідувач кафедри інформаційних і дистанційних технологій Олена Кузьмінська, завідувач кафедри економічної кібернетики Сумського національного аграрного університету Світлана Агаджанова, завідувач кафедри інформаційних систем НУБіП України, колеги з центру дистанційної освіти Вроцлавського природничого університету та інші. Традиційно у конференції взяли участь учені Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. Заступник директора інституту Ольга Пінчук, поділилася результатами досліджень щодо застосування ІКТ-інструментів для співпраці та соціальної взаємодії у відкритому освітньому просторі.

1.jpg

Учасників конференції привітав ректор університету Станіслав Ніколаєнко, який загострив увагу на тому, що цифрові технології сьогодні пронизують усі напрями діяльності сучасного аграрія. Ці технології мають бути доступними студенту в е-навчальному середовищі, яке формується в університеті і має всі необхідні ресурси та сервіси для організації навчального процесу. 

2.jpg

У ключовій доповіді сесії – «Е-освіта: реалії сьогодення та перспективи». Професор Наталія Морзе акцентувала увагу на тому, що всі ми маємо доступні інструменти для е-навчання, але не завжди досягаємо очікуваного ефекту від їх використання, та окреслила які шляхи існують для підвищення конкурентності системи освіти в університетах.
Продовжили тему цифрової освіти в співпраці з бізнесовими та науковими структурами гості з Вроцлава. Ізабелла Краснєвська переконала, що наразі створювати якісний е-контент, виконувати проекти, створювати ідеї неможливо без цього зв’язку.
Сесія «Е-навчання: методологія, ІКТ-інструменти, освітні ресурси та сервіси, компетентність викладачів в галузі е-навчання», яку модерувала завідувач кафедри інформаційних і дистанційних технологій Олена Кузьмінська, розпочалася з ключової доповіді керівника освітніх програм Microsoft у Східній Європі Ольги Свириденко «Змішане навчання з використанням хмарних сервісів та галузева сертифікація». Пані Ольга зупинилась на технологіях, які пропонує Майкрософт для організації змішаного навчання.

3.jpg

Професор Кшиштоф Печарка у своєму виступі на тему «Teaching Information Technology at the Faculty of Life Sciences and Technology» торкнувся цифрових технологій та інструментів для навчання інформаційних технологій на природничих факультетах.
Керівник центру іноземних мов Вроцлавського природничого університету Єва Хайдаш, продовжила тему змішаного навчання «B-learning ESP courses for students at WUELS – challenges, advantages and traps».

4.jpg

На завершення першого дня конференції була запланована дискусійна панель. Жвава дискусія виявила, що і інструментарій, і змістовні компоненти е-середовища, і технологічні компоненти е-середовища залежать від тих спеціальностей, яким навчають в університеті. Організатори конференції висловили побажання, щоб наступною ключовою темою конференції була така – «Особливості е-навчання у природничих університетах».

Анонси та оголошення