V Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених «Наукова молодь-2017»

V Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених «Наукова молодь-2017»

14 грудня 2017 р. була проведена V Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених «Наукова молодь-2017» в приміщенні Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України (м. Київ, вул. М. Берлинського, 9), організаторами конференції виступили: Рада молодих вчених Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Рада молодих вчених Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, Рада молодих вчених національної академії педагогічних наук України, спільна науково-дослідна лабораторія з проблем використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті Житомирського державного університету імені Івана Франка та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Рада молодих вчених Черкаського державного технологічного університету, Рада молодих науковців Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

У системі організації онлайн конференцій EDUConference на сторінці конференції зареєструвалися учасники, з різних міст України, зокрема: Кривий Ріг, Тернопіль, Житомир, Дрогобич, Київ, Одеса, Черкаси, Харків, Суми, Умань та ін. У цьому році конференцією зацікавилось і зареєструвалося – 115 осіб, проте, матеріалів було подано – 107, які після рецензування будуть включені до електронного збірника конференції. Загалом у конференції взяли участь представник 29 організацій, а саме: 22 - ВНЗ; 4-наукові установи; 1 – інститут післядипломної освіти; 2 інші організації.

2.jpg
3.jpg

Пленарне засідання розпочала із вітання учасників конференції голова Ради молодих вчених Інституту інформаційних технологій та засобів навчання НАПН України, к.пед.н., с.н.с. Яцишин Анна. Вітальне слово висловила заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту інформаційних і засобів навчання НАПН України, к.пед.н., с.н.с. Пінчук Ольга.

4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg

Вітання учасникам конференції висловив голова Ради молодих науковців Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, к.т.н., доц. Мельник Олексій. Вітання учасникам конференції висловила голова Ради молодих вчених Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, к.психол.н. Губеладзе Ірина. Вітання учасникам від науково-дослідної лабораторії з проблем використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті Житомирського державного університету імені Івана Франка, висловила к.пед.н., доц. Вакалюк Тетяна. Привітала учасників конференції та коротку доповідь зробила Дяченко Людмила к.пед.н., голова Ради молодих вчених Національної академії педагогічних наук України. Романенко Ольга член Ради молодих вчених при МОН, к.екон.н., доц. Київського національного торговельно-економічного університету, координатор асоціації наукових товариств студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених м. Києва привітала учасників конференції та презентувала доповідь на тему «Європейська інтеграція молодих вчених України». Завершилось пленарне засідання доповіддю Дворник Марини члена Ради молодих вчених Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, к.психол.н. на тему «Ресурси інформаційного суспільства та переваги користування мобільними додатками для опрацювання психотравматичного досвіду». Від імені керівництва Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України Пінчук Ольга вручила подяки головам Рад молодих вчених, які були співорганізаторами конференції.

11.jpg
12.jpg
13.jpg

Під час роботи конференції було проведено круглий-стіл «Роль наукової молоді у розвитку науки України» (ведуча: Губеладзе Ірина), на якому молоді вчені розмірковували про різні аспекти роботи Рад молодих вчених, ділилися досвідом роботи своїх організації, окреслили основні напрями роботи Рад молодих вчених та домовились про подальшу співпрацю.

14.jpg
15.jpg

Продовжилась робота конференції секційними засіданнями, працювало 3 секції:
  • СЕКЦІЯ 1. «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ В УМОВАХ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА»
  • СЕКЦІЯ 2. «ІСТОРИЧНІ АСПЕКТИ, СУЧАСНИЙ СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТІ ТА ІНШИХ ГАЛУЗЯХ»
  • СЕКЦІЯ 3. «СУЧАСНІ ЗАСОБИ НАВЧАННЯ: ПРОБЛЕМИ ПРОЕКТУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ НА РІЗНИХ РІВНЯХ ОСВІТИ»
16.jpg
17.jpg

Молоді вчені, які зробили доповіді на секційних засіданнях і брали активну участь у обговоренні доповідей, були відзначені грамотами. Завершилась конференція колективним фото учасників секційних засідань.

18.jpg
19.jpg

Організатори конференції вдячні всім учасникам і запрошують зацікавлених осіб до подальших обговорень, ідей задля розвитку наукової комунікації та поширення результатів досліджень молодих вчених.

20.jpg
21.jpg

Анонси та оголошення

Конкурс на заміщення наукових посад

Конкурсна комісія повідомляє

До конкурсної комісії Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України для участі у конкурсі на заміщення наукових посад подано документи від осіб, які зазначені у списку, що поданий нижче.


Вітаємо Шатківського Віталія Миколайовича!

У 2017 році до аспірантури нашого інституту вступили шестеро молодих науковців, серед яких учитель року 2017 у номінації «Інфоматика» Шатківський В. М. Під час конкурсу Віталій Миколайович продемонстрував майстерність у використанні новітніх й традиційних методів навчання, досконале володіння навчальним матеріалом. Його конкурсний урок пройшов у формі ділової гри з використанням квест-технології. Вчитель зумів знайти підхід до учнів, налагодити співпрацю з ними, надати можливість для самостійного здобуття знань у процесі вирішення практичних завдань. Віталій Миколайович активно використовує власні програмні продукти, онлайн-платформи для навчання, контролю і оцінювання результатів роботи учнів; індивідуальні та групові форми роботи. Залучає учнів до проектної діяльності, дослідницької роботи. Навчання в аспірантурі – важливий крок у власному професійному розвитку та побудові успішної професійної кар’єри. Бажаємо успіху!


«ШЛЯХ ДО СЕБЕ – ШЛЯХ ДО ЛЮДЕЙ»

В Електронній бібліотеці НАПН України розміщено книгу «ШЛЯХ ДО СЕБЕ – ШЛЯХ ДО ЛЮДЕЙ : Привітання, спогади, враження від співпраці та зустрічей». Видання присвячене багаторічній діяльності та творчим звершенням видатного українського філософа, педагога, державного, політичного та громадського діяча, академіка НАН України, академіка НАПН України, президента НАПН України, президента Товариства «Знання» України Василя Григоровича Кременя. Книга спогадів, вражень від співпраці, зустрічей з В. Г. Кременем із побажаннями і привітаннями від друзів, товаришів, колег, учнів, земляків з нагоди 70-річчя.