Новини від відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем

Новини від відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем

Під час карантину співробітниками відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем у дистанційному режимі було продовжено роботу в межах виконання наукового дослідження «Методика використання відкритих електронних науково-освітніх систем для розвитку інформаційно-дослідницької компетентності наукових і науково-педагогічних працівників». Спільна робота над колективною статтею, посібником і методичними рекомендаціями у Google Docs, обговорення та розв’язання дискусійних питань в Skype, розсилання електронною поштою, оперативний зв'язок не переривався жодного дня.

Кількість цитувань відділу в порівнянні з 2019 роком за 4 міс. 2020 року зросла майже на 700 (2019 – 2369, 2020 р. – 3033), h-індекс відділу становить 24. Завантажено до Електронної бібліотеки НАПН України – 28 матеріалів за тематикою наукового дослідження (програми й збірники матеріалів семінарів, статті, тези доповідей конференцій, відео та ін.).

Foto1.png

Науковцями відділу проводиться багато роботи щодо створення позитивного іміджу інституту і Національної академії педагогічних наук України в цілому. Зокрема, підготовлено та подано пакет матеріалів для створення профілю ІІТЗН НАПН України у Web of Science. Постійно проводиться робоче редагування і адміністрування сайту Електронної бібліотеки НАПН України. До бібліотеки внесено 489 ресурсів, 220 ресурсів після експертизи повернено на доопрацювання. Проводиться консультування користувачів через е-пошту та мобільний зв’язок.

Карантин не заважав взяти участь у роботі 3-х експертних комісій, зокрема у засіданні Комісії з інформатизації закладів освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

За допомогою системи Google Analytics проведено 6 Моніторингів використання 3-х веб-ресурсів ІІТЗН НАПН України: «Електронної бібліотеки НАПН України» (lib.iitta.gov.ua), сайту Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України (http://iitlt.gov.ua) та сайту електронного фахового видання «Інформаційні технології і засоби навчання» (journal.iitta.gov.ua). Результати оприлюднено в електронній бібліотеці: (https://lib.iitta.gov.ua/719650/, https://lib.iitta.gov.ua/719657/, https://lib.iitta.gov.ua/720138/, https://lib.iitta.gov.ua/720140/, https://lib.iitta.gov.ua/720141/, https://lib.iitta.gov.ua/720142/).

Підтримується функціонування веб-ресурсів: ЕБ та журналу фахового видання в Дата центрі «Колокол». Проводиться віддалене адміністрування серверів ІІТЗН НАПН України на М. Берлинського, 9. Підтримується робота доменів iitta.gov.ua та iitlt.gov.ua, що належать ІІТЗН НАПН України та робота інтернет-сервісів цих доменів.

Анною Дудко, к. пед. н. розроблено:

· навчальну програму та дистанційний курс «Формування компетентності викладачів щодо оцінювання якості тестів з вищої математики» для підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників, http://ipo.kpi.ua/ua/ntuu-kpi/teaching-staff/math-test.html.

Бажаючі ознайомитися з дистанційним курсом та отримати до нього доступ можуть звертатися до завідувачки відділу Світлани Іванової.

Foto2.png

Анонси та оголошення

Запрошуємо на навчання в аспірантуру

Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті». Фахове зростання цифрової компетентності. Якісне дослідження у найактуальнішому та прогресивному напрямі психологічної та педагогічної галузі.

Навчання протягом 4 років на бюджеті чи контракті.


Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України оприлюднює перелік учасників конкурсу на заміщення вакантних наукових посад.