Заходи підтримки освіти в умовах запровадження карантину від Інституту інформаційних технологій і засобів навчання

Заходи підтримки освіти в умовах запровадження карантину від Інституту інформаційних технологій і засобів навчання

Ученими Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України на період карантину, в рамках реалізації Всеукраїнського проєкту «Розумники» (Smart Kids) для всіх шкіл України ініційовано відкриття безкоштовного доступу до 50 електронних освітніх ресурсів для 1-4 класів з української мови та математики (http://edugames.rozumniki.ua/subscribe/). Для учнів початкової школи це чудова можливість забезпечення неперервної освіти та формування навичок самостійного та дистанційного навчання. Для вчителів – можливість у період підвищити професійний рівень та рівень ІК-компетентності з використання електронних освітніх ресурсів.

26.03.2020 р. - вебінар для вчителів початкової школи: "Цифрове освітнє середовище початкової школи: методичний аспект організації групової роботи"

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/T1e2CnUcQvP4BQhA9

Для вчителів середньої і старшої школи є можливість підвищити свою кваліфікацію з питань організації групової роботи з учнями та рівень ІК-компетентності на засадах використання хмарних сервісів (Office 365) «Хмаро орієнтовані технології в сучасній освіті» (http://virt-ikt.blogspot.com/2015/).

Для вчителів природничо-математичних предметів пропонуємо навчальні матеріали з використання систем комп’ютерного моделювання (http://virt-ikt.blogspot.com/2020/01/2020.html).

30.03.2020 р. - вебінар для вчителів природничо-математичних предметів: "Цифрове освітнє середовище: використання комп'ютерного моделювання в навчальному процесі". Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/FgkrLYYKWwacrHbB9

Безкоштовний дистанційний курс "Хмарні технології у дистанційному навчанні в умовах карантину" для вчителів щодо проведення он-лайн навчання в умовах карантину. Термін проходження курсів: 30.03 по 03.04. По закінченню курсів кожен отримає сертифікат на 15 годин. Реєстрація на курс за посиланням: https://forms.gle/UJ1EnQ4W6wiQ5hZFA

Для підвищення фахового рівня пропонуємо учителям та викладачам закладів освіти ресурси електронної бібліотеки https://lib.iitta.gov.ua/view/divisions/inf=5Ftech=5Flear=5Ftool/

Окремо пропонуємо ресурси, що можуть бути корисними при організації навчального процесу в дистанційній формі:

· Організація навчання математичних дисциплін у SageMathCloud. Навчальний посібник. https://lib.iitta.gov.ua/704648/

· Хмарні сервіси і технології у науковій і педагогічній діяльності. Навчальний матеріал: https://lib.iitta.gov.ua/706199/

· Здоров’язбережувальне використання програмно-апаратних засобів у навчальному процесі основної школи. Матеріали для вчителів, цикл тренінгових занять, які можна організувати з учнями дистанційно, інструментарій для оцінювання. https://lib.iitta.gov.ua/709366/ та https://lib.iitta.gov.ua/709367/

· Сучасні засоби ІКТ підтримки інклюзивного навчання https://lib.iitta.gov.ua/711366/

· Хмарні сервіси Google в роботі керівника закладу дошкільної освіти. Матеріали для покрокового опанування низки сервісів Google https://lib.iitta.gov.ua/715406/

· Збірник інформаційних матеріалів «Використання сучасних інформаційних технологій у освітньому процесі: міжнародні тенденції» Новітні ідеї щодо напрямів використання ІКТ у освітньому процесі країн близького та далекого зарубіжжя, приклади педагогічних практик, що застосовуються при підготовці та підвищенні кваліфікації вчителів різних предметів. https://tinyurl.com/sqavo43

Також, найближчими днями буде запущене онлайн опитування вчителів щодо потреб у підвищенні фахового рівня у сфері використання ІКТ в умовах карантину. За результатами – сформовано пропозиції для МОН України.

Анонси та оголошення

VIII Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2020. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного та змішаного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle на Восьму міжнародну науково-практичну конференцію «MoodleMoot Ukraine 2020. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»


III Міжнародний семінар Доповнена реальність в освіті

13 травня 2020 року відбудеться III Міжнародний семінар Доповнена реальність в освіті (AREdu) – рецензований міжнародний семінар, присвячений дослідженню застосувань віртуальної та доповненої реальності в освіті. Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України виступає в якості співорганізатора семінару. Дедлайн подачі заявок: 22 квітня 2020 року.


IV Міжнародний семінар «Методи, ресурси і технології відкритого навчання та досліджень» (MROL 2020)

Тематика семінару охоплює питання сучасного стану розвитку та перспектив використання провідних інформаційно-комунікаційних технологій підтримування навчання і наукових досліджень у відкритих системах вищої освіти.


V Міжнародний семінар з питань професійної перепідготовки та навчання протягом усього життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)

Цей семінар призначений для оцінювання нових технологій в освіті, у навчальних середовищах та методиках, що мають задовольнити навчання протягом усього життя людини, професійну підготовку та перепідготовку на основі використання особистісно орієнтованого підходу.


V Міжнародна науково-практична конференція “Інформаційні технології в освіті, науці і техніці” (ІТОНТ-2020)

21-23 травня 2020 року на базі Черкаського державного технологічного університету буде проходити V Міжнародна науково-практична конференція “Інформаційні технології в освіті, науці і техніці” (ІТОНТ-2020).


Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України оприлюднює перелік учасників конкурсу на заміщення вакантних наукових посад.