Заходи підтримки освіти в умовах запровадження карантину від Інституту інформаційних технологій і засобів навчання

Заходи підтримки освіти в умовах запровадження карантину від Інституту інформаційних технологій і засобів навчання

Ученими Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України на період карантину, в рамках реалізації Всеукраїнського проєкту «Розумники» (Smart Kids) для всіх шкіл України ініційовано відкриття безкоштовного доступу до 50 електронних освітніх ресурсів для 1-4 класів з української мови та математики (http://edugames.rozumniki.ua/subscribe/). Для учнів початкової школи це чудова можливість забезпечення неперервної освіти та формування навичок самостійного та дистанційного навчання. Для вчителів – можливість у період підвищити професійний рівень та рівень ІК-компетентності з використання електронних освітніх ресурсів.

26.03.2020 р. - вебінар для вчителів початкової школи: "Цифрове освітнє середовище початкової школи: методичний аспект організації групової роботи"

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/T1e2CnUcQvP4BQhA9

Для вчителів середньої і старшої школи є можливість підвищити свою кваліфікацію з питань організації групової роботи з учнями та рівень ІК-компетентності на засадах використання хмарних сервісів (Office 365) «Хмаро орієнтовані технології в сучасній освіті» (http://virt-ikt.blogspot.com/2015/).

Для вчителів природничо-математичних предметів пропонуємо навчальні матеріали з використання систем комп’ютерного моделювання (http://virt-ikt.blogspot.com/2020/01/2020.html).

30.03.2020 р. - вебінар для вчителів природничо-математичних предметів: "Цифрове освітнє середовище: використання комп'ютерного моделювання в навчальному процесі". Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/FgkrLYYKWwacrHbB9

Безкоштовний дистанційний курс "Хмарні технології у дистанційному навчанні в умовах карантину" для вчителів щодо проведення он-лайн навчання в умовах карантину. Термін проходження курсів: 30.03 по 03.04. По закінченню курсів кожен отримає сертифікат на 15 годин. Реєстрація на курс за посиланням: https://forms.gle/UJ1EnQ4W6wiQ5hZFA

Для підвищення фахового рівня пропонуємо учителям та викладачам закладів освіти ресурси електронної бібліотеки https://lib.iitta.gov.ua/view/divisions/inf=5Ftech=5Flear=5Ftool/

Окремо пропонуємо ресурси, що можуть бути корисними при організації навчального процесу в дистанційній формі:

· Організація навчання математичних дисциплін у SageMathCloud. Навчальний посібник. https://lib.iitta.gov.ua/704648/

· Хмарні сервіси і технології у науковій і педагогічній діяльності. Навчальний матеріал: https://lib.iitta.gov.ua/706199/

· Здоров’язбережувальне використання програмно-апаратних засобів у навчальному процесі основної школи. Матеріали для вчителів, цикл тренінгових занять, які можна організувати з учнями дистанційно, інструментарій для оцінювання. https://lib.iitta.gov.ua/709366/ та https://lib.iitta.gov.ua/709367/

· Сучасні засоби ІКТ підтримки інклюзивного навчання https://lib.iitta.gov.ua/711366/

· Хмарні сервіси Google в роботі керівника закладу дошкільної освіти. Матеріали для покрокового опанування низки сервісів Google https://lib.iitta.gov.ua/715406/

· Збірник інформаційних матеріалів «Використання сучасних інформаційних технологій у освітньому процесі: міжнародні тенденції» Новітні ідеї щодо напрямів використання ІКТ у освітньому процесі країн близького та далекого зарубіжжя, приклади педагогічних практик, що застосовуються при підготовці та підвищенні кваліфікації вчителів різних предметів. https://tinyurl.com/sqavo43

Також, найближчими днями буде запущене онлайн опитування вчителів щодо потреб у підвищенні фахового рівня у сфері використання ІКТ в умовах карантину. За результатами – сформовано пропозиції для МОН України.

Анонси та оголошення

Запрошуємо на навчання в аспірантуру

Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті». Фахове зростання цифрової компетентності. Якісне дослідження у найактуальнішому та прогресивному напрямі психологічної та педагогічної галузі.

Навчання протягом 4 років на бюджеті чи контракті.


ІV міжнародна конференція (інтернет-конференція) "Педагогічна компаративістика і міжнародна освіта – 2020. Глобалізований простір інновацій"

28 травня 2020 р. відбудеться ІV міжнародна конференція "Педагогічна компаративістика і міжнародна освіта – 2020. Глобалізований простір інновацій". Серед тематичних напрямів наступні: освітні реформи, інновації, освітня політика в рамках європеїзації та глобалізації; світові стратегії цифровізації освіти; тенденції розвитку шкільної освіти – міжнародний аспект; актуальні проблеми професійної освіти та освіти дорослих у компаративній перспективі; міжнародний досвід підтримки обдарованості та інклюзивної освіти.


IV Міжнародний семінар «Методи, ресурси і технології відкритого навчання та досліджень» (MROL 2020)

Тематика семінару охоплює питання сучасного стану розвитку та перспектив використання провідних інформаційно-комунікаційних технологій підтримування навчання і наукових досліджень у відкритих системах вищої освіти.


V Міжнародний семінар з питань професійної перепідготовки та навчання протягом усього життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)

Цей семінар призначений для оцінювання нових технологій в освіті, у навчальних середовищах та методиках, що мають задовольнити навчання протягом усього життя людини, професійну підготовку та перепідготовку на основі використання особистісно орієнтованого підходу.


Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України оприлюднює перелік учасників конкурсу на заміщення вакантних наукових посад.


 29.04.2020

ІНСТИТУТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗАСОБІВ НАВЧАНЯ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посади заступника директора з наукової роботи.

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють українською мовою, мають науковий ступінь доктора наук або доктора філософії (кандидата наук), стаж роботи на посадах наукових та (або) науково-педагогічних працівників не менше як 5 років, а також високі моральні якості та організаторські здібності.
Строк подання заяв2 місяці з дня опублікування оголошення.