Комп’ютерне моделювання в освітньому процесі: природничо-математична освіта-2020

IMG_1590.JPG

У рамках виконання ІІ етапу дослідної роботи «Система комп’ютерного моделювання пізнавальних завдань для формування компетентностей учнів з природничо-математичних предметів», 10 січня 2020 року було проведено науково-методологічний семінар-практикум всеукраїнського рівня.

У заході взяли участь 50 вчителів фізики, хімії, біології й математики закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти.

На семінарі з доповіддю «Комп’ютерне моделювання як тренд ХХІ ст.» виступила Литвинова Світлана, д-р пед. наук, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища ІІТЗН НАПН України.

000-1.jpg

Питання комп’ютерного моделювання як складова освітнього контенту предмету біології було розкрито у виступі Водоп’ян Наталії, заступника директора Ліцею інформаційних технологій м. Дніпро.

000-46.JPG

Бобряк Людмила, вчитель хімії гімназії №7 м. Одеси, презентувала авторську методику використання комп’ютерного моделювання як складової STEAM-освіти.

000-5.JPG

Про активізацію пізнавальної діяльності учнів засобами комп’ютерного моделювання на уроках фізики було розкрито у виступі Слободяник Ольги, к. пед. н., с. н. с. відділу технологій відкритого навчального середовища ІІТЗН НАПН України.

000-6.JPG

Під час заходу Кутузовою Ніною було презентовано освітні ініціативи компанії Майкрософт для підтримки природничої освіти. Коханом Олександром, директором Холдингу «Розумники», та Хілай Світланою, менеджером компанії Navigator було представлено новітнє обладнання для підтримки STEM-освіти в ЗЗСО.

000-2.JPG

000-3.JPG

Наукові результати дослідної роботи «Система комп’ютерного моделювання пізнавальних завдань для формування компетентностей учнів з природничо-математичних предметів» були апробовані на тренінгу, що провела Дементієвська Ніна, науковий співробітник відділу.

000-7.JPG


Враження учасників заходу

Сотникова Софія, Городищенський ліцей, м. Черкаси:

«Отримала від семінару-тренінгу море позитивних емоцій та нових методів, засобів для ефективного проведення інтерактивного, ефективного уроку»

Котюжан Вадим, СШ №14 ім. СФ. Грушевського, м. Київ:

«Чудовий захід, отримав багато нового. Супер. Корисні програми і посилання. Доступність викладання для учнів»

Горбань Ольга Хмельницький приватний ліцей «Мої обрії»:

«Надзвичайно вдячна за сьогоднішнє навчання. Стільки бажання донести до учнів, що вже б хотілось дітей з канікул викликати!»

81998083_!!!_o.jpg

44.jpg

IMG_1594.JPG

IMG_1595.JPG

IMG_1620.JPG

IMG_1621.JPG

81998083333.jpg

Анонси та оголошення

III Міжнародний семінар Доповнена реальність в освіті

13 травня 2020 року відбудеться III Міжнародний семінар Доповнена реальність в освіті (AREdu) – рецензований міжнародний семінар, присвячений дослідженню застосувань віртуальної та доповненої реальності в освіті. Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України виступає в якості співорганізатора семінару. Дедлайн подачі заявок: 22 квітня 2020 року.


IV Міжнародний семінар «Методи, ресурси і технології відкритого навчання та досліджень» (MROL 2020)

Тематика семінару охоплює питання сучасного стану розвитку та перспектив використання провідних інформаційно-комунікаційних технологій підтримування навчання і наукових досліджень у відкритих системах вищої освіти.


V Міжнародний семінар з питань професійної перепідготовки та навчання протягом усього життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)

Цей семінар призначений для оцінювання нових технологій в освіті, у навчальних середовищах та методиках, що мають задовольнити навчання протягом усього життя людини, професійну підготовку та перепідготовку на основі використання особистісно орієнтованого підходу.


V Міжнародна науково-практична конференція “Інформаційні технології в освіті, науці і техніці” (ІТОНТ-2020)

21-23 травня 2020 року на базі Черкаського державного технологічного університету буде проходити V Міжнародна науково-практична конференція “Інформаційні технології в освіті, науці і техніці” (ІТОНТ-2020).


Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України оприлюднює перелік учасників конкурсу на заміщення вакантних наукових посад.