І Науково-практична конференція з міжнародною участю «Відкрита наука в умовах інтеграції освіти України до європейського дослідницького простору» (OS-UA-ERA-2023)
27 квітня 2023 року відбулася І Науково-практична конференція з міжнародною участю «Відкрита наука в умовах інтеграції освіти України до європейського дослідницького простору» (OS-UA-ERA-2023).
Формат участі було обрано комбінований: очна присутність та віддалений доступ в режимі відео-конференції. До трансляції мали змогу підключитися всі зацікавлені учасники.
Організатори конференції: Інститут цифровізації освіти НАПН України, Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво», проєкт Вишеградського Фонду «Освітній академічний портал інтеграції ІТ в освіту» EDUPORT, Національний університет біоресурсів і природокористування України.
Тематика конференції охоплювала питання розвитку теоретичних засад і обміну практичним досвідом застосування технологій відкритої науки в закладах освіти і наукових установах, використання дослідницьких цифрових сервісів та е-інфраструктур, шляхів інтеграції у Європейський дослідницький простір, та включала такі змістові напрями:
Філософія і практика використання відкритих даних і відкритого доступу.
Цифровізація освітньої і наукової діяльності в контексті відкритості джерел.
Енциклопедистика як інструмент інтеграції терміносистем відкритої науки.
Технології відкритої науки в закладах освіти.
Методи, моделі і методики використання сервісів відкритої науки в освітньому процесі.
Етичні засади відкритих наукових досліджень, авторське та ліцензійне право.
Сучасні практики оцінювання результатів наукових досліджень.
Інтеграція до Європейського дослідницького простору (ERA).
Проблеми і перспективи розвитку відкритої науки в Україні під час війни та у повоєнний час.
Конференція сприяла налагодженню й зміцненню співробітництва між учителями, молодими дослідниками і досвідченими науковцями, обміну позитивним досвідом, обговоренню і спільному пошуку вирішення проблем розвитку відкритої науки в Україні, подальшого вдосконалення і впровадження цифрових технологій у заклади освіти та наукові установи.
Запрошуємо 20 жовтня 2023 року до участі у Всеукраїнському інформаційно-просвітницькому форумі «STEM and FEM» на базі Донецького державного університету внутрішніх справ.
Місія форуму: обговорення актуальних питань проблем жінок-науковець в реаліях війни в Україні щодо їхнього розвитку, досягнень та успіху; подолання кризових ситуацій та гендерних стереотипів; популяризація наукової діяльності серед молоді.
3-4 жовтня відбудеться ХVІ міжнародна науково-практична конференція «Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми», що проходитиме у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського. Інститут цифровізації освіти НАПН України є співорганізатором заходу. Основними напрямами роботи є: методологічні проблеми впровадження цифрових технологій та інноваційних методик навчання, інформаційні технології та інноваційні методики навчання в освіті дорослих.
20.09.2023 року запрошуємо до участі у V Всеукраїнському відкритому науково-практичному онлайн-форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії». Пленарне засідання онлайн-форуму триватиме 10:00–13:00.
Робота секцій триватиме з 14:00 до17:00. Інститут цифровізації освіти організовує і координує роботу секції «Інформаційно-цифрові середовища закладів освіти: трансформація, безпека, вплив AI». Участь безкоштовна. Матеріали (тези доповідей) будуть опубліковані у збірнику тез онлайн-форуму і розіслано авторам у грудні 2023 р.
22 вересня 2023 року Інститут цифровізації освіти НАПН України проводить ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Імерсивні технології в освіті». Запрошуємо Вас до участі. За результатами заходу буде видано електронний збірник наукових праць конференції, розміщений в електронній бібліотеці НАПН України. Реєстрація для участі у конференції і подання матеріалів за посиланням https://forms.gle/Ecqkp9x5v4jxeEVm6
Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проєкту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії в Інституті цифровізації освіти НАПН України з метою її вдосконалення.