І Науково-практична конференція з міжнародною участю «Відкрита наука в умовах інтеграції освіти України до європейського дослідницького простору» (OS-UA-ERA-2023)

І Науково-практична конференція з міжнародною участю  «Відкрита наука в умовах інтеграції освіти України до європейського дослідницького простору» (OS-UA-ERA-2023)

27 квітня 2023 року відбулася І Науково-практична конференція з міжнародною участю «Відкрита наука в умовах інтеграції освіти України до європейського дослідницького простору» (OS-UA-ERA-2023).

Формат участі було обрано комбінований: очна присутність та віддалений доступ в режимі відео-конференції. До трансляції мали змогу підключитися всі зацікавлені учасники.

Організатори конференції: Інститут цифровізації освіти НАПН України, Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво», проєкт Вишеградського Фонду «Освітній академічний портал інтеграції ІТ в освіту» EDUPORT, Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Тематика конференції охоплювала питання розвитку теоретичних засад і обміну практичним досвідом застосування технологій відкритої науки в закладах освіти і наукових установах, використання дослідницьких цифрових сервісів та е-інфраструктур, шляхів інтеграції у Європейський дослідницький простір, та включала такі змістові напрями:

  1. Філософія і практика використання відкритих даних і відкритого доступу.
  2. Цифровізація освітньої і наукової діяльності в контексті відкритості джерел.
  3. Енциклопедистика як інструмент інтеграції терміносистем відкритої науки.
  4. Технології відкритої науки в закладах освіти.
  5. Методи, моделі і методики використання сервісів відкритої науки в освітньому процесі.
  6. Етичні засади відкритих наукових досліджень, авторське та ліцензійне право.
  7. Сучасні практики оцінювання результатів наукових досліджень.
  8. Інтеграція до Європейського дослідницького простору (ERA).
  9. Проблеми і перспективи розвитку відкритої науки в Україні під час війни та у повоєнний час.

Конференція сприяла налагодженню й зміцненню співробітництва між учителями, молодими дослідниками і досвідченими науковцями, обміну позитивним досвідом, обговоренню і спільному пошуку вирішення проблем розвитку відкритої науки в Україні, подальшого вдосконалення і впровадження цифрових технологій у заклади освіти та наукові установи.

Пленарна дискусія

Майстер клас "Організація навчання засобами European Open Science Cloud"

Майстер-клас "Етичні засади публікації результатів наукових досліджень: запобігання плагіату"

Анонси та оголошення

Всеукраїнський інформаційно-просвітницький форум «STEM and FEM»

Запрошуємо 20 жовтня 2023 року до участі у Всеукраїнському інформаційно-просвітницькому форумі «STEM and FEM» на базі Донецького державного університету внутрішніх справ.

Місія форуму: обговорення актуальних питань проблем жінок-науковець в реаліях війни в Україні щодо їхнього розвитку, досягнень та успіху; подолання кризових ситуацій та гендерних стереотипів; популяризація наукової діяльності серед молоді.


ХVІ міжнародна науково-практична конференція «Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми»

3-4 жовтня відбудеться ХVІ міжнародна науково-практична конференція «Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців:  методологія, теорія, досвід, проблеми», що проходитиме у Вінницькому  державному  педагогічному  університеті імені Михайла Коцюбинського. Інститут цифровізації освіти НАПН України є співорганізатором заходу. Основними напрямами роботи є: методологічні проблеми впровадження цифрових технологій та інноваційних методик навчання, інформаційні технології та інноваційні методики навчання в освіті дорослих. 


Онлайн-форум «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії»

20.09.2023 року запрошуємо до участі у V Всеукраїнському відкритому науково-практичному онлайн-форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії». Пленарне засідання онлайн-форуму триватиме 10:00–13:00.

Робота секцій триватиме з 14:00 до17:00. Інститут цифровізації освіти організовує і координує роботу секції «Інформаційно-цифрові середовища закладів освіти: трансформація, безпека, вплив AI». Участь безкоштовна. Матеріали (тези доповідей) будуть опубліковані у збірнику тез онлайн-форуму і розіслано авторам у грудні 2023 р.


ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Імерсивні технології в освіті»

22 вересня 2023 року Інститут цифровізації освіти НАПН України проводить ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Імерсивні технології в освіті». Запрошуємо Вас до участі. За результатами заходу буде видано електронний збірник наукових праць конференції, розміщений в електронній бібліотеці НАПН України. Реєстрація для участі у конференції і подання матеріалів за посиланням https://forms.gle/Ecqkp9x5v4jxeEVm6

Детальніше


Освітньо-наукова програма підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проєкту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії в Інституті цифровізації освіти НАПН України з метою її вдосконалення.