І Науково-практична конференція з міжнародною участю «Відкрита наука в умовах інтеграції освіти України до європейського дослідницького простору» (OS-UA-ERA-2023)

І Науково-практична конференція з міжнародною участю  «Відкрита наука в умовах інтеграції освіти України до європейського дослідницького простору» (OS-UA-ERA-2023)

27 квітня 2023 року відбулася І Науково-практична конференція з міжнародною участю «Відкрита наука в умовах інтеграції освіти України до європейського дослідницького простору» (OS-UA-ERA-2023).

Формат участі було обрано комбінований: очна присутність та віддалений доступ в режимі відео-конференції. До трансляції мали змогу підключитися всі зацікавлені учасники.

Організатори конференції: Інститут цифровізації освіти НАПН України, Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво», проєкт Вишеградського Фонду «Освітній академічний портал інтеграції ІТ в освіту» EDUPORT, Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Тематика конференції охоплювала питання розвитку теоретичних засад і обміну практичним досвідом застосування технологій відкритої науки в закладах освіти і наукових установах, використання дослідницьких цифрових сервісів та е-інфраструктур, шляхів інтеграції у Європейський дослідницький простір, та включала такі змістові напрями:

  1. Філософія і практика використання відкритих даних і відкритого доступу.
  2. Цифровізація освітньої і наукової діяльності в контексті відкритості джерел.
  3. Енциклопедистика як інструмент інтеграції терміносистем відкритої науки.
  4. Технології відкритої науки в закладах освіти.
  5. Методи, моделі і методики використання сервісів відкритої науки в освітньому процесі.
  6. Етичні засади відкритих наукових досліджень, авторське та ліцензійне право.
  7. Сучасні практики оцінювання результатів наукових досліджень.
  8. Інтеграція до Європейського дослідницького простору (ERA).
  9. Проблеми і перспективи розвитку відкритої науки в Україні під час війни та у повоєнний час.

Конференція сприяла налагодженню й зміцненню співробітництва між учителями, молодими дослідниками і досвідченими науковцями, обміну позитивним досвідом, обговоренню і спільному пошуку вирішення проблем розвитку відкритої науки в Україні, подальшого вдосконалення і впровадження цифрових технологій у заклади освіти та наукові установи.

Пленарна дискусія

Майстер клас "Організація навчання засобами European Open Science Cloud"

Майстер-клас "Етичні засади публікації результатів наукових досліджень: запобігання плагіату"

Анонси та оголошення

Освітньо-наукова програма підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проєкту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії в Інституті цифровізації освіти НАПН України з метою її вдосконалення.


6th International Workshop on Methods, Resources and Technologies for Open Learning and Research (MROL 2023)

ПРОДОВЖЕНО термін прийому матеріалів для участі в VI Міжнародному англомовному воркшопі «Методи, ресурси і технології відкритого навчання та досліджень» (MROL 2023), в рамках 18-ї Міжнародної конференції з ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних застосуваннях, інтеграції гармонізації та трансферу знань (ICTERI 2023). 26.06.2023 – дедлайн подання робіт, 18.09.2023 – день воркшопу.


2nd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2023)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у другому англомовному воркшопі з цифрової трансформації освіти (DigiTransfEd – 2023). Семінар рецензований, проводиться в рамках 18-тої Міжнародної конференції з ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних застосуваннях. Інтеграція, гармонізація та трансфер знань (ICTERI 2023). 26.06.2023 – дедлайн подання робіт, 18.09.2023 – день семінару.


Вибори директора Інституту цифровізації освіти НАПН

Національна академія педагогічних наук України оголошує конкурс на посаду директора Інституту цифровізації освіти НАПН України.
Строк подання заяв – два місяці з дня опублікування оголошення 23 березня 2023 року. Вибори відбудуться 7 червня 2023 року.


Оголошення про вибори директора інституту

Вибори директора Інституту відбуватимуться 07 червня 2023 р. з 10:00 до 16:00 год. за адресою м. Київ, вул. Максима Берлінського, 9, 2 поверх, кімната 205.

Особи, які мають право брати участь у голосуванні, спостерігачі за ходом голосування від кандидатів і громадський спостерігач під час реєстрації надають паспорт.