ІІІ Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії»

ІІІ Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії»

15-16 червня 2021 року відбувся Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії», ініціатором якого вже три роки поспіль є Національний центр «Мала академія наук України».

Знімок екрана 1.png

Співорганізатором, серед інших – Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. Учасників конференції привітав науково-організаційний комітет форуму. Ольга Пінчук, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, привернула увагу присутніх до результатів роботи команди ІІТЗН НАПН України, яка докладає багато зусиль для розвитку комп’ютерно орієнтованої підтримки відкритої освіти та електронного навчання. Вітаючи учасників форуму, О. Пінчук наголосила на важливості людського чинника цифрових трансформацій: ціннісних і моральних принципах, орієнтирів і нормах поведінки, установках і уявлень сучасної людини про особисто значимі елементи соціального життя. Небезпека нехтування людським чинником у цифровому освітньо-науковому середовищі сьогодні є високою.

зображення_3.jpg

НАУКОВІ НАПРЯМИ ФОРУМУ

  • Теоретичні і методичні підходи щодо забезпечення ефективної діяльності закладів освіти в умовах коронавірусної епідемії.
  • Цифровізація як ключовий фактор розвитку освіти ХХІ ст.
  • Особистісний і професійний розвиток педагога в умовах карантину.
  • Трансдисциплінарна парадигма наукової освіти.
  • Цифрові платформи та цифровий контент щодо дистанційної форми навчання".
  • Психолого-педагогічні проблеми дистанційного і змішаного навчання.
  • Розвиток інтелекту і суб'єктності у віртуальному освітньому просторі.
  • Адаптивні системи в освіті: виклики сьогодення.
  • STEM-освіта: науково-теоретичні аспекти, досвід впровадження, перспективи розвитку.

Знімок екрана 2.png

Учасниками форуму обговорювався широкий спектр проблем та шляхів їх вирішення. Зокрема:

сучасні технології навчання в закладах STEM-освіти, стратегії самореалізації в дорослому віці, логістика педагогічних інновацій як методологія управління розвитком закладу професійно-технічної освіти, методичні засади музейної педагогіки, самоосвіта і підвищення кваліфікації педагога, інтеграція Microsoft Office 365 в дистанційне навчання, прикладні аспекти використання смартфона у навчальному експерименті.

Програма заходу на 15 червня 2021 року >>>

16 червня 2021 року в рамках онлайн-форуму відбувся семінар-практикум Інституту обдарованої дитини НАПН України «Реалізація освітніх програм для обдарованих учнів в умовах інтеграції формальної та неформальної освіти».

Анонси та оголошення

Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі»

18.04.2024 р. відбудеться Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі».


Майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»

25.04.2024 р. відбудеться майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.