26 травня 2023 року відбулася ХІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2023. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle». Цього року – дистанційно, в режимі відео-конференції.
Організатори заходу: Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Інститут цифровізації освіти НАПН України.
З вітальним словом від ІЦО НАПН України виступив Олександр Юрійович Буров, доктор технічних наук, старший дослідник, провідний науковий співробітник.
Тематика конференції охоплювала організаційні, технічні, технологічні, дидактичні, методичні питання використання LMS Moodle у закладах вищої освіти, в системі підготовки і підвищення кваліфікації, у процесі неперервного навчання, та включала такі змістові напрями:
- досвід упровадження й використання системи Moodle у дистанційному навчанні та мережній підтримці навчального процесу;
- розвиток системи Moodle, створення і використання нових модулів Moodle, інтеграція Moodle з іншими програмними засобами;
- організаційно-педагогічні та методичні проблеми використання платформи Moodle.
На конференцію в результаті рецензування та оцінювання програмним комітетом було відібрано 20. У роботі програмного комітету взяли участь 4 доктори і 8 кандидатів наук.
Доступ до матеріалів доповідей і відео-записів виступів на сайті конференції є вільним і не потребує реєстрації: https://2023.moodlemoot.in.ua
MoodleMoot – це традиційна назва конференцій, які в усьому світі проводяться користувачами Moodle. Процедура їх проведення має характерні особливості, головною з яких є публікація доповідей на сайті конференції, що створюється на платформі Moodle. Для цього кожному доповідачу надаються права викладача в його курсі Moodle, де він може розмістити повний текст доповіді та необхідні ілюстративні матеріали, а також має зворотній зв'язок з аудиторією.
Україномовний формат конференції MoodleMoot Ukraine організований і проводиться в Україні з 2013 р., за участю Київського національного університету будівництва і архітектури та Інституту цифровізації освіти НАПН України.
Сайти конференцій MoodleMoot Ukraine працюють і по завершенню конференції, сприяючи обміну досвідом і співпраці усіх користувачів цієї платформи.
Проведений захід, що вже став традиційним для української спільноти користувачів Moodle, сприяє налагодженню й зміцненню співробітництва між розробниками, науково-педагогічними, педагогічними працівниками в сфері використання й вдосконалення цієї платформи; обміну позитивним досвідом; обговоренню і спільному пошуку вирішення проблем, пов’язаних з упровадженням дистанційного навчання; подальшому розвитку і впровадженню цифрових технологій у заклади вищої та післядипломної освіти.


