Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету

Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету

Співробітники Відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій ІІТЗН НАПН України залучилися до участі у міжнародній науково-практичній конференції «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету», що проходила 20 серпня 2015 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка. Темами, що обговорювалися, були: Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету- реалії та перспективи; ІК-компетентність вчителів, викладачів, професорів, директорів та ректорів – потреба чи забаганка?; Інтернет речей – виклик сьогодення; Тренди та сучасні методики в освіті.

Сайт конференції

До професійних дискусій були запрошені провідні експерти України та світу, представники бізнесу, керівники освітніх закладів та установ, батьки, студенти та учні.

В рамках конференції відбулася робота дискусійних панелей:

1. Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету - реалії та перспективи. Навчання будь-де, будь-коли, будь-яке, з максимальною користю особисто для кожного – таким має бути сучасне освітнє середовище.

Питання, що обговорювалися: Проблеми створення освітньої політики університету, якість електронного навчання, виклики MOOC , підготовка вишами фахівців, потрібних сучасному ринку праці, інноваційні педагогічні технології навчання, змішане навчання в навчальному процесі, місце start-up в університетах, соціальні мережі чи LMS, е-наука, персональне електронне навчальне середовище студента, е-портфоліо викладача та студента, використання хмарних технологій та інше.

2. ІК-компетентність вчителів, викладачів, професорі, директорів та ректорів – потреба чи забаганка? «Успішна, сучасна, активна людина, що не володіє ІКТ» - чи реально це?

Питання, що обговорювалися: рамка ЮНЕСКО формування ІК-компетентності, шляхи сформування ІК- компетентність сучасного освітянина, вимоги до ІК-компетентності вчителя, викладача, професора, роль підвищення кваліфікації вчителів та викладачів у формуванні ІК-компетентності, підготовка майбутніх вчителів для навчання сучасних дітей та інші.

3. Інтернет речей – виклик сьогодення. Речі вже спілкуються між собою, як це використати?

Питання, що обговорювалися: що таке Інтернет-речей, як готувати фахівців з цієї галузі, готовність українських вишів до підготовки фахівців у цій галузі, чи можна та потрібно навчати дітей елементам вбудованих речей, STEM освіта та інші.

4. Тренди та сучасні методики в освіті. Технології розвиваються шаленим темпом постає питання як їх найкраще використати для навчання, щоб сформувати у учнів та студентів навички необхідні для успіху в сучасному глобалізованому світі.

Питання, що обговорювалися: інноваційні методи навчання, підготовка вчителів та майбутніх вчителів до використання інноваційних методів навчання, змішане навчання, хмарні технології, впровадження методики ТРІЗ, STEM, вчителі і фасилітація та інше.

Також учасники відвідали майстер-класи та семінари:

  • Електронне освітнє середовище університету
  • Інтернет-речей та робототехніка
  • Один учень - один комп'ютер
  • Хмарні технології
  • Методика сучасної інформатики
  • ІК-компетентність

Анонси та оголошення

XV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2024»

Запрошуємо до участі в заходах, що пройдуть за ініціативи співробітників ІЦО НАПН України.

  1. Науково-практична конференція «Упровадження цифрових технологій в освітній процес: сучасні підходи», спільно з ІМЗО - 27.03.2024 р., 14:00-16:00.
  2. Науково-практична конференція «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованих методичних систем дослідницького навчання предметів природничо-математичного циклу в закладах освіти - Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» (присвячена пам’яті видатного вченого, академіка Мирослава Івановича Жалдака) - 27.03.2024 р., 10:00-16:00.
  3. Майстер-класи в рамках дослідницького проєкту «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» - 28.03.2024 р., 11:00-17:00.
  4. Вебінар «Інформаційно-цифрові технології для оцінювання результативності педагогічних досліджень» - 28.03.2024 р., 11:00-11:45.


Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі»

01.04.2024 р. відбудеться Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі».


Опитування вчителів 2024 «Моніторинг готовності та потреб вчителів щодо використання цифрових засобів та ІКТ»

Інститут цифровізації освіти НАПН України спільно з ДНЗ «Інститут модернізації змісту освіти» з 12 лютого по 31 березня 2024 р. проводить всеукраїнське онлайн опитування вчителів щодо використання ними цифрових засобів та ІКТ.

Запрошуємо Вас долучитись до опитування за посиланням https://forms.gle/JxWXQ8btuFDnUqNA6.


Методологічний семінар з проблем профільної середньої освіти

4 квітня 2024 р. відбудеться методологічний семінар «ПРОФІЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА: ВИКЛИКИ І ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ». Методологічний семінар пройде у змішаному форматі. У роботі семінару передбачаються виступи на пленарному засіданні, проблемні дискусії на круглих столах, онлайн презентації інноваційних освітніх практик реалізації профільного навчання в різних типах закладів освіти. Серед наукових напрямів роботи семінару: Формування і перспективи розвитку цифрового освітнього середовища закладів профільної середньої освіти; Підготовка педагогічних працівників до профільного навчання в умовах реформування української освіти.


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук зі спеціальності "011 Освітні, педагогічні науки" ("Інформаційно-комунікаційні технології в освіті").


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.