Круглий стіл та робоча зустріч творчого колективу на базі навчально-виховного комплексу «Колегіум» Рівненської міської ради

Круглий стіл та робоча зустріч творчого колективу на базі навчально-виховного комплексу «Колегіум» Рівненської міської ради

У рамках дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу в загальноосвітньому навчальному закладі» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Рівненського державного гуманітарного університету, Управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради на базі навчально-виховного комплексу «Колегіум» Рівненської міської ради відбувся круглий стіл та робоча зустріч творчого колективу.

В рамках круглого столу Гриб'юк Олена Олександрівна, науковий керівник, кандидат педагогічних наук, провідний науковий співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України проаналізувала стан і тенденції інноваційного розвитку освітньої системи України. Доповідачем акцентувалася увага на досягненнях та завданнях дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня «Варіативні моделі комп'ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу в загальноосвітньому навчальному закладі».

Місія НВК «Колегіум» полягає в створенні оптимальних умов з метою реалізації науково-творчого потенціалу кожного учня, виховання гармонійно розвинутої особистості людини, яка є носієм національних і загальнолюдських цінностей, особистості, спроможної інтегруватися у будь-які соціальні умови та усвідомлює своє місце в світовому просторі.

Куделя Петро Іванович, директор Рівненського НВК «Колегіум» з приємністю наголосив на важливості проведення експериментальної діяльності на базі Рівненський НВК «Колегіум».

За період функціонування закладу переможцями та призерами ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад стали 173 учні, 3 учні – переможцям ІV етапу; переможцями та призерами І та ІІ етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН 238 колегіантів, 6 – переможцями ІІІ етапу.

Гавлітіна Тетяна Миколаївна, проректор з наукової роботи РОІППО доповіла про дослідно-експериментальну роботу як ресурс інноваційного розвитку навчальних закладів на Рівненщині.

Харченко Наталія Борисівна, в.о. завідувача кафедри природничо-математичних дисциплін РОІППО підкреслила тенденції щодо навчання природничо-математичних дисциплін дітей шкільного віку.

Педагогічний колектив Рівненського НВК «Колегіум» спрямовує свою діяльність на розкриття потенціалу дітей, визначення та розвиток їх природних здібностей та обдарувань. Обов’язковою умовою навчання є науково-дослідницька робота, яку здійснюють усі колегіанти.

Під час засідання творчої групи виступили:

Гриб’юк Олена Олександрівна, керівник проекту, кандидат педагогічних наук, провідний науковий співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України;

Куделя Петро Іванович, директор Рівненського НВК «Колегіум»;

Воротеляк Аліна Володимирівна, заступник директора з навчально-вихованої роботи НВК «Колегіум», координатор експериментальної роботи;

Присяжнюк Ольга Богданівна, заступник директора з навчально-вихованої роботи НВК «Колегіум», », координатор експериментальної роботи;

Герасимчук Наталія Валеріївна, вчитель інформатики НВК «Колегіум»;

Хойна Наталія Василівна, керівник кафедри природничо-математичних дисциплін НВК «Колегіум»;

Демчук Тетяна Володимирівна, вчитель математик НВК «Колегіум»;

Шевчук Віталій Павлович, вчитель фізики НВК «Колегіум»;

Курносікова Людмила Іванівна, вчитель хімії НВК «Колегіум»;

Дзюра Тетяна Володимирівна, вчитель математик НВК «Колегіум»;

Максимчук Лариса Миколаївна, вчитель біології НВК «Колегіум».

Відбулося жваве та ґрунтовне обговорення специфіки варіативності моделей комп’ютерно орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу в контексті неперервної освіти та їх впровадження в навчально-виховному закладі.

Специфiка НВК «Колегіум» пов’язана з iсторiєю розвитку цього типу навчальних закладiв в України (колегіум – давня назва української школи), в яких простежувалось органiчне поєднання складників нацiонального та загальноосвітнього підґрунтя, відповідне фiлософське осмислення буття.

Обмін досвідом, думками, аналіз процесів реформування освіти, що характерні для сьогодення України, дали можливість творчій групі напрацювати та схвалити відповідні рекомендації за результатами роботи задля подальшого впровадження.

Анонси та оголошення

XV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2024»

Запрошуємо до участі в заходах, що пройдуть за ініціативи співробітників ІЦО НАПН України.

  1. Науково-практична конференція «Упровадження цифрових технологій в освітній процес: сучасні підходи», спільно з ІМЗО - 27.03.2024 р., 14:00-16:00.
  2. Науково-практична конференція «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованих методичних систем дослідницького навчання предметів природничо-математичного циклу в закладах освіти - Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» (присвячена пам’яті видатного вченого, академіка Мирослава Івановича Жалдака) - 27.03.2024 р., 10:00-16:00.
  3. Майстер-класи в рамках дослідницького проєкту «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» - 28.03.2024 р., 11:00-17:00.
  4. Вебінар «Інформаційно-цифрові технології для оцінювання результативності педагогічних досліджень» - 28.03.2024 р., 11:00-11:45.


Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі»

01.04.2024 р. відбудеться Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі».


Опитування вчителів 2024 «Моніторинг готовності та потреб вчителів щодо використання цифрових засобів та ІКТ»

Інститут цифровізації освіти НАПН України спільно з ДНЗ «Інститут модернізації змісту освіти» з 12 лютого по 31 березня 2024 р. проводить всеукраїнське онлайн опитування вчителів щодо використання ними цифрових засобів та ІКТ.

Запрошуємо Вас долучитись до опитування за посиланням https://forms.gle/JxWXQ8btuFDnUqNA6.


Методологічний семінар з проблем профільної середньої освіти

4 квітня 2024 р. відбудеться методологічний семінар «ПРОФІЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА: ВИКЛИКИ І ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ». Методологічний семінар пройде у змішаному форматі. У роботі семінару передбачаються виступи на пленарному засіданні, проблемні дискусії на круглих столах, онлайн презентації інноваційних освітніх практик реалізації профільного навчання в різних типах закладів освіти. Серед наукових напрямів роботи семінару: Формування і перспективи розвитку цифрового освітнього середовища закладів профільної середньої освіти; Підготовка педагогічних працівників до профільного навчання в умовах реформування української освіти.


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук зі спеціальності "011 Освітні, педагогічні науки" ("Інформаційно-комунікаційні технології в освіті").


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.