Цифрова трансформація наукової діяльності в закладах вищої освіти

31 січня 2023 року відбувся круглий стіл «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції». Організатором заходу був Офіс підтримки вченого.

Модератори круглого столу Анна Яцишин та Теодозія Яцишин, адміністраторка - Аліса Сухіх.

Круглий стіл «Цифрова трансформація наукової діяльності в закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції»

1

31 січня 2023 року працівники Інституту цифровізації освіти НАПН України допомагали в організації і проведенні круглого столу «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції». Організатором заходу був Офіс підтримки вченого.

* Метою заходу було обговорення досвіду застосування у закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності та обмін досвідом.

2

До участі у круглому столі долучилися представники: Директорату науки та інновацій та Директорату цифрової трансформації МОН України; Amazon AWS; Асоціація УРАН; ЕРАМ (IT-компанія партнер Amazon AWS): виконавці проєкту OCRE (Відкриті хмарні ресурси для науки та освіти, проєкт засновано при сприянні GEANT та ЄС); керівники та працівники закладів вищої освіти та наукових установ України. Участь у заході взяло понад 1200 осіб.

5

Круглий стіл тривав понад 3 години та складався з 3 сесій:

📌Сесія 1. Цифровізація науки: від макрорівня (EOSC, GEANT, URIS, НРАТ) до мікрорівня. Забезпечення відкритого доступу до дослідницької інфраструктури.

Спікерами були:

Григорій Мозолевич – державний експерт, Директорат науки та інновацій МОН України.

Андрій Василенко – державний експерт, Директорат цифрової трансформації МОН України.

Давід Дібук – Amazon AWS, Менеджер з обслуговування закладів освіти в регіоні центральної та східної Європи

Євгеній Преображенський - Виконавчий директор Асоціації УРАН, національної мережи для науки та освіти України

Михайло Хижняк, Денис Гриньов – ЕРАМ IT-компанія в Україні, партнер Amazon AWS.

Девід Хеінс – Директор проєкту OCRE(Відкриті хмарні ресурси для науки та освіти), проєкт засновано при сприянні GEANT(ЖЕАНТ) та ЄС.

3

📌Сесія 2. Національний план щодо відкритої науки: нормативно-правові акти в середньостроковій перспективі.

Спікерами були: Олександр Березко та Григорій Мозолевич. 

4

📌Сесія 3. Успішні кейси: цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти України.

Спікерами були: Андрій Морозов, Тетяна Вакалюк, Олег Спірін, Галина Луценко, Ольга Петроє та інші колеги, які брали участь у дискусії.

📌Презентації опитування щодо рівня та масштабу залучення закладів вищої освіти до е-інфраструктур підготували Теодозія Яцишин та Аліса Сухіх.

Модераторами круглого столу були Анна Яцишин та Теодозія Яцишин, адміністратором була Аліса Сухіх.

Матеріали круглого столу (відеозапис, програма, презентації) та сертифікати будуть розміщені на сайті https://sso.org.ua.


Анонси та оголошення

КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ПОСАД

Інститут цифровізації освіти НАПН України оголошує конкурс на заміщення посад в наукових підрозділах. У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють державною мовою, здобули вищу освіту з відповідного наукового напряму не нижче другого (магістерського) рівня. На заміщення вакантної наукової посади може претендувати:

  • завідувача відділу – доктор наук або доктор філософії (кандидат наук);
  • головного наукового співробітника – доктор наук;
  • провідного наукового співробітника – доктор наук або доктор філософії (кандидат наук);
  • старшого наукового співробітника – доктор наук або доктор філософії (кандидат наук);
  • завідувача сектору – доктор філософії (кандидат наук)
  • наукового співробітника – доктор філософії (кандидат наук) або магістр, який має не менше п’яти років досвіду;
  • молодшого наукового співробітника – доктор філософії (кандидат наук) або особа, що має вищу освіту другого (магістерського) рівня.

Учасник конкурсу повинен мати результати наукової діяльності, кількість і якість яких відповідає рівню вакантної наукової посади та особливостям відповідного наукового напряму.


І ОНЛАЙН ШКОЛА "ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ"

Пані та панове! Запрошуємо долучитися в якості учасників до онлайн школи та підвищити рівень своєї цифрової компетентності!

Онлайн школа "Цифрові технології в наукових дослідженнях" є волонтерською ініціативою та проводиться з метою підвищення рівня цифрової компетентності наукових, науково-педагогічних працівників, аспірантів і докторантів.