Цифрова трансформація наукової діяльності в закладах вищої освіти

31 січня 2023 року відбувся круглий стіл «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції». Організатором заходу був Офіс підтримки вченого.

Модератори круглого столу Анна Яцишин та Теодозія Яцишин, адміністраторка - Аліса Сухіх.

Круглий стіл «Цифрова трансформація наукової діяльності в закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції»

1

31 січня 2023 року працівники Інституту цифровізації освіти НАПН України допомагали в організації і проведенні круглого столу «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції». Організатором заходу був Офіс підтримки вченого.

* Метою заходу було обговорення досвіду застосування у закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності та обмін досвідом.

2

До участі у круглому столі долучилися представники: Директорату науки та інновацій та Директорату цифрової трансформації МОН України; Amazon AWS; Асоціація УРАН; ЕРАМ (IT-компанія партнер Amazon AWS): виконавці проєкту OCRE (Відкриті хмарні ресурси для науки та освіти, проєкт засновано при сприянні GEANT та ЄС); керівники та працівники закладів вищої освіти та наукових установ України. Участь у заході взяло понад 1200 осіб.

5

Круглий стіл тривав понад 3 години та складався з 3 сесій:

📌Сесія 1. Цифровізація науки: від макрорівня (EOSC, GEANT, URIS, НРАТ) до мікрорівня. Забезпечення відкритого доступу до дослідницької інфраструктури.

Спікерами були:

Григорій Мозолевич – державний експерт, Директорат науки та інновацій МОН України.

Андрій Василенко – державний експерт, Директорат цифрової трансформації МОН України.

Давід Дібук – Amazon AWS, Менеджер з обслуговування закладів освіти в регіоні центральної та східної Європи

Євгеній Преображенський - Виконавчий директор Асоціації УРАН, національної мережи для науки та освіти України

Михайло Хижняк, Денис Гриньов – ЕРАМ IT-компанія в Україні, партнер Amazon AWS.

Девід Хеінс – Директор проєкту OCRE(Відкриті хмарні ресурси для науки та освіти), проєкт засновано при сприянні GEANT(ЖЕАНТ) та ЄС.

3

📌Сесія 2. Національний план щодо відкритої науки: нормативно-правові акти в середньостроковій перспективі.

Спікерами були: Олександр Березко та Григорій Мозолевич. 

4

📌Сесія 3. Успішні кейси: цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти України.

Спікерами були: Андрій Морозов, Тетяна Вакалюк, Олег Спірін, Галина Луценко, Ольга Петроє та інші колеги, які брали участь у дискусії.

📌Презентації опитування щодо рівня та масштабу залучення закладів вищої освіти до е-інфраструктур підготували Теодозія Яцишин та Аліса Сухіх.

Модераторами круглого столу були Анна Яцишин та Теодозія Яцишин, адміністратором була Аліса Сухіх.

Матеріали круглого столу (відеозапис, програма, презентації) та сертифікати будуть розміщені на сайті https://sso.org.ua.


Анонси та оголошення

Освітньо-наукова програма підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проєкту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії в Інституті цифровізації освіти НАПН України з метою її вдосконалення.


6th International Workshop on Methods, Resources and Technologies for Open Learning and Research (MROL 2023)

ПРОДОВЖЕНО термін прийому матеріалів для участі в VI Міжнародному англомовному воркшопі «Методи, ресурси і технології відкритого навчання та досліджень» (MROL 2023), в рамках 18-ї Міжнародної конференції з ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних застосуваннях, інтеграції гармонізації та трансферу знань (ICTERI 2023). 26.06.2023 – дедлайн подання робіт, 18.09.2023 – день воркшопу.


2nd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2023)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у другому англомовному воркшопі з цифрової трансформації освіти (DigiTransfEd – 2023). Семінар рецензований, проводиться в рамках 18-тої Міжнародної конференції з ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних застосуваннях. Інтеграція, гармонізація та трансфер знань (ICTERI 2023). 26.06.2023 – дедлайн подання робіт, 18.09.2023 – день семінару.


Вибори директора Інституту цифровізації освіти НАПН

Національна академія педагогічних наук України оголошує конкурс на посаду директора Інституту цифровізації освіти НАПН України.
Строк подання заяв – два місяці з дня опублікування оголошення 23 березня 2023 року. Вибори відбудуться 7 червня 2023 року.


Оголошення про вибори директора інституту

Вибори директора Інституту відбуватимуться 07 червня 2023 р. з 10:00 до 16:00 год. за адресою м. Київ, вул. Максима Берлінського, 9, 2 поверх, кімната 205.

Особи, які мають право брати участь у голосуванні, спостерігачі за ходом голосування від кандидатів і громадський спостерігач під час реєстрації надають паспорт.