Цифрова трансформація наукової діяльності в закладах вищої освіти

31 січня 2023 року відбувся круглий стіл «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції». Організатором заходу був Офіс підтримки вченого.

Модератори круглого столу Анна Яцишин та Теодозія Яцишин, адміністраторка - Аліса Сухіх.

Круглий стіл «Цифрова трансформація наукової діяльності в закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції»

1

31 січня 2023 року працівники Інституту цифровізації освіти НАПН України допомагали в організації і проведенні круглого столу «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції». Організатором заходу був Офіс підтримки вченого.

* Метою заходу було обговорення досвіду застосування у закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності та обмін досвідом.

2

До участі у круглому столі долучилися представники: Директорату науки та інновацій та Директорату цифрової трансформації МОН України; Amazon AWS; Асоціація УРАН; ЕРАМ (IT-компанія партнер Amazon AWS): виконавці проєкту OCRE (Відкриті хмарні ресурси для науки та освіти, проєкт засновано при сприянні GEANT та ЄС); керівники та працівники закладів вищої освіти та наукових установ України. Участь у заході взяло понад 1200 осіб.

5

Круглий стіл тривав понад 3 години та складався з 3 сесій:

📌Сесія 1. Цифровізація науки: від макрорівня (EOSC, GEANT, URIS, НРАТ) до мікрорівня. Забезпечення відкритого доступу до дослідницької інфраструктури.

Спікерами були:

Григорій Мозолевич – державний експерт, Директорат науки та інновацій МОН України.

Андрій Василенко – державний експерт, Директорат цифрової трансформації МОН України.

Давід Дібук – Amazon AWS, Менеджер з обслуговування закладів освіти в регіоні центральної та східної Європи

Євгеній Преображенський - Виконавчий директор Асоціації УРАН, національної мережи для науки та освіти України

Михайло Хижняк, Денис Гриньов – ЕРАМ IT-компанія в Україні, партнер Amazon AWS.

Девід Хеінс – Директор проєкту OCRE(Відкриті хмарні ресурси для науки та освіти), проєкт засновано при сприянні GEANT(ЖЕАНТ) та ЄС.

3

📌Сесія 2. Національний план щодо відкритої науки: нормативно-правові акти в середньостроковій перспективі.

Спікерами були: Олександр Березко та Григорій Мозолевич. 

4

📌Сесія 3. Успішні кейси: цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти України.

Спікерами були: Андрій Морозов, Тетяна Вакалюк, Олег Спірін, Галина Луценко, Ольга Петроє та інші колеги, які брали участь у дискусії.

📌Презентації опитування щодо рівня та масштабу залучення закладів вищої освіти до е-інфраструктур підготували Теодозія Яцишин та Аліса Сухіх.

Модераторами круглого столу були Анна Яцишин та Теодозія Яцишин, адміністратором була Аліса Сухіх.

Матеріали круглого столу (відеозапис, програма, презентації) та сертифікати будуть розміщені на сайті https://sso.org.ua.


Анонси та оголошення

Майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»

25.04.2024 р. відбудеться майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога». Організатори майстер-класу – співробітниці ІЦО НАПН України: Марія Шишкіна, Майя Мар’єнко, Валентина Коваленко. Запрошуємо до участі


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.