Відбулася робоча зустріч в рамках дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Варіативні моделі комп'ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу у загальноосвітньому навчальному закладі»

Відбулася робоча зустріч в рамках дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Варіативні моделі комп'ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу у загальноосвітньому навчальному закладі»

Відбулася робоча зустріч в рамках дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Варіативні моделі комп'ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу у загальноосвітньому навчальному закладі» на базі Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 за підтримки Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академія педагогічних наук України, Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Управління освіти Луцької міської ради, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

В рамках робочої зустрічі Гриб'юк Олена Олександрівна, науковий керівник проекту, провідний науковий співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України проаналізувала хід дослідно-експериментальної роботи та наголосила на педагогічно виваженому використанні методичних рекомендацій щодо подальшої роботи в рамках проекту «Варіативні моделі комп'ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу у загальноосвітньому навчальному закладі». Особливу увагу учасники робочої зустрічі звернули на нові виклики суспільства, аналіз стану і тенденції розвитку освітньої системи України та важливість дослідно-експериментальної діяльності у навчальних закладах.

Під час зустрічі відбулося представлення напрацювань творчого колективу в рамках дослідно-експериментальної роботи – телекомунікаційного проекту «SIEG: Science, Informatics, English, German. Чи варто вивчати природничі науки в комплексі?» (Поляниця Оксана Іванівна, керівник творчої групи дослідно-експериментальної роботи Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5). На засіданні круглого столу було представлено звіти учнівських команд-учасників телекомунікаційного проекту:

1. Звіт команд біологів Four-leaf clovers «Почувати себе як риба у воді це комфортно?»;

2. Звіт команди хіміків Aqua «Чому їсти білки корисно?;

3. Звіт команди географів The Globe «Чи існує зв'язок між твердістю води і типом ґрунтів?»

4. Звіт команди фізиків 220 Volt «Чому дерева не ростуть до неба? Чому на суші нема тварин, більших ніж слон?»

Робота проходила під керівництвом Гриб’юк Олени Олександрівни, наукового керівника експерименту, кандидата педагогічних наук, провідного наукового співробітника Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України, за участі Фролової Тетяни Геннадіївни, методиста управління освіти Луцької міської ради, Півницького Валерія Борисовича, директора Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5, Ведищевої Олени Володимирівни, заступника директора, Поляниці Оксани Іванівни, керівник творчої групи, вчителя біології, Михайлюк Катерини Григорівни, вчителя географії, Пеньковської Наталії Євгеніївни, вчителя хімії, Білик Ольги Олександрівни, вчителя фізики, Відринського Богдана Володимировича, вчителя інформатики, Іванюка Антона Івановича, вчителя англійської мови.

У рамках дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня за темою «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу в загальноосвітньому навчальному закладі» учасники експерименту отримали Новорічний подарунк - набір для конструювання роботів на основі апаратної обчислювальної платформи Arduino. Гриб’юк О.О., науковий керівник експерименту дала високу оцінку представленим проектним напрацюванням творчого колективу, відзначила ґрунтовний інноваційний потенціал педагогічної спільноти Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 та ознайомила присутніх з планом подальшої дослідницької роботи. Під час засідання творчої групи було підведено перші підсумки роботи в рамках дослідно-експериментальної роботи та напрацьовано відповідні рекомендації творчої групи задля подальшої співпраці.

Анонси та оголошення

Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі»

18.04.2024 р. відбудеться Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі».


Майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»

25.04.2024 р. відбудеться майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.