Новини від відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем

Новини від відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем

Під час карантину співробітниками відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем у дистанційному режимі було продовжено роботу в межах виконання наукового дослідження «Методика використання відкритих електронних науково-освітніх систем для розвитку інформаційно-дослідницької компетентності наукових і науково-педагогічних працівників». Спільна робота над колективною статтею, посібником і методичними рекомендаціями у Google Docs, обговорення та розв’язання дискусійних питань в Skype, розсилання електронною поштою, оперативний зв'язок не переривався жодного дня.

Кількість цитувань відділу в порівнянні з 2019 роком за 4 міс. 2020 року зросла майже на 700 (2019 – 2369, 2020 р. – 3033), h-індекс відділу становить 24. Завантажено до Електронної бібліотеки НАПН України – 28 матеріалів за тематикою наукового дослідження (програми й збірники матеріалів семінарів, статті, тези доповідей конференцій, відео та ін.).

Foto1.png

Науковцями відділу проводиться багато роботи щодо створення позитивного іміджу інституту і Національної академії педагогічних наук України в цілому. Зокрема, підготовлено та подано пакет матеріалів для створення профілю ІІТЗН НАПН України у Web of Science. Постійно проводиться робоче редагування і адміністрування сайту Електронної бібліотеки НАПН України. До бібліотеки внесено 489 ресурсів, 220 ресурсів після експертизи повернено на доопрацювання. Проводиться консультування користувачів через е-пошту та мобільний зв’язок.

Карантин не заважав взяти участь у роботі 3-х експертних комісій, зокрема у засіданні Комісії з інформатизації закладів освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

За допомогою системи Google Analytics проведено 6 Моніторингів використання 3-х веб-ресурсів ІІТЗН НАПН України: «Електронної бібліотеки НАПН України» (lib.iitta.gov.ua), сайту Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України (http://iitlt.gov.ua) та сайту електронного фахового видання «Інформаційні технології і засоби навчання» (journal.iitta.gov.ua). Результати оприлюднено в електронній бібліотеці: (https://lib.iitta.gov.ua/719650/, https://lib.iitta.gov.ua/719657/, https://lib.iitta.gov.ua/720138/, https://lib.iitta.gov.ua/720140/, https://lib.iitta.gov.ua/720141/, https://lib.iitta.gov.ua/720142/).

Підтримується функціонування веб-ресурсів: ЕБ та журналу фахового видання в Дата центрі «Колокол». Проводиться віддалене адміністрування серверів ІІТЗН НАПН України на М. Берлинського, 9. Підтримується робота доменів iitta.gov.ua та iitlt.gov.ua, що належать ІІТЗН НАПН України та робота інтернет-сервісів цих доменів.

Анною Дудко, к. пед. н. розроблено:

· навчальну програму та дистанційний курс «Формування компетентності викладачів щодо оцінювання якості тестів з вищої математики» для підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників, http://ipo.kpi.ua/ua/ntuu-kpi/teaching-staff/math-test.html.

Бажаючі ознайомитися з дистанційним курсом та отримати до нього доступ можуть звертатися до завідувачки відділу Світлани Іванової.

Foto2.png

Анонси та оголошення

Майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»

25.04.2024 р. відбудеться майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога». Організатори майстер-класу – співробітниці ІЦО НАПН України: Марія Шишкіна, Майя Мар’єнко, Валентина Коваленко. Запрошуємо до участі


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.