Новини журналу «Інформаційні технології і засоби навчання»

Новини журналу «Інформаційні технології і засоби навчання»

У журналі «Інформаційні технології і засоби навчання» Інституту цифровізації освіти НАПН України більш потужно ніж в інших наукових виданнях світу висвітлюються питання розвитку цифрової компетентності вчителя. Такий висновок був зроблений турецькими вченими Айдин M. K. і Йилдирим T. (Університет Хітіт, Турція), після проведення бібліометричного аналізу наукових публікацій з цифрової компетентності вчителів, що увійшли до Web of Science за період 2001-2021 років (Айдин M. K., Йилдирим T. (2022). Цифрова компетентність учителів: бібліометричний аналіз статей наукометричної бази даних Web of Science. Інформаційні технології і засоби навчання, 91(5), 205–220. https://doi.org/10.33407/itlt.v91i5.5048).

1.png

На другому місці Pixel Bit Revista de Medios y Educacion (Севільський університет, Іспанія).

Ці два журнали опублікували близько 10% від загальної кількості (406), включених до бібліометричного аналізу публікацій провідних наукових видань Web of Science Core Collection за 20 останніх років, в яких опубліковано результати досліджень цифрової компетентності вчителя.

Інтерес до впровадження міжнародних рамкових стандартів цифрової компетентності вчителя, зокрема “The European Framework for the Digital Competence of Educators”, не зникає і не зменшується. Вчені використали інструменти розширеного аналізу цитування та здійснили аналіз соціальних мереж.

Відповідно дослідження, Іспанія, Норвегія та Україна – країни, в яких надається найбільш уваги щодо вивчення тематики з цифрової компетентності вчителя.

Анонси та оголошення

Всеукраїнський інформаційно-просвітницький форум «STEM and FEM»

Запрошуємо 20 жовтня 2023 року до участі у Всеукраїнському інформаційно-просвітницькому форумі «STEM and FEM» на базі Донецького державного університету внутрішніх справ.

Місія форуму: обговорення актуальних питань проблем жінок-науковець в реаліях війни в Україні щодо їхнього розвитку, досягнень та успіху; подолання кризових ситуацій та гендерних стереотипів; популяризація наукової діяльності серед молоді.


ХVІ міжнародна науково-практична конференція «Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми»

3-4 жовтня відбудеться ХVІ міжнародна науково-практична конференція «Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців:  методологія, теорія, досвід, проблеми», що проходитиме у Вінницькому  державному  педагогічному  університеті імені Михайла Коцюбинського. Інститут цифровізації освіти НАПН України є співорганізатором заходу. Основними напрямами роботи є: методологічні проблеми впровадження цифрових технологій та інноваційних методик навчання, інформаційні технології та інноваційні методики навчання в освіті дорослих. 


Освітньо-наукова програма підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проєкту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії в Інституті цифровізації освіти НАПН України з метою її вдосконалення.