Про хід реалізації дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Хмарні сервіси в освіті» було заслухано на Колегії Міністерства освіти і науки України

Про хід реалізації дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою  «Хмарні сервіси в освіті» було заслухано на Колегії Міністерства освіти і науки України

На Колегії Міністерства освіти і науки України було заслухано доповідь завідувача відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України к.пед.н. Литвинової С.Г «Про хід реалізації дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Хмарні сервіси в освіті», 2014-2017 н.р.»

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.05.2014 № 629 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Хмарні сервіси в освіті» у загальноосвітніх навчальних закладах України» проведено відповідну роботу, за результатами якої слід зазначити таке.

Станом на 1 березня 2016 року у дослідно-експериментальній роботі взяли участь 32 загальноосвітні навчальні заклади з 13 областей України. У 2016 році планується розповсюдження досвіду ще на 5 областей України.

Учасники проекту: вчителів понад 520 осіб; учнів понад 5200 осіб.

За планом проекту було зроблено: розгорнуто хмаро орієнтовані середовища шкіл; проведено навчання вчителів і учнів.

У процесі реалізації проекту за допомогою хмарних сервісів було апробовано ряд технологій для:

– навчання (веб-квест, перевернуте навчання, корпоративна робота);

– управління (хмарна учительська, організація роботи класного керівника, організація роботи шкільного психолога, організація роботи заступника директора з навчально-виховної роботи);

– розвитку особистості учня (організація роботи учня під час підготовки робіт МАН, участь у міжнародних міжкультурних проектах).

У 2015 року було започатковано і проведено «Фестиваль педагогічних ідей з використання хмарних сервісів у навчально-виховному процесі» у якому взяли участь понад 150 педагогів України - 10 з яких було відмічено Подяками компанії Майкрософт Україна.

Упровадження сервісу OneNote Classroom дало можливість забезпечити умови навчальної мобільності й неперервний навчально-виховний процес учням у період карантину (2016 року). За результатами аналізу навчальних досягнень учнів у перший день після карантину якість навчання досягла 70%.

Рівень компетентностей з комунікації, співпраці, співробітництва, координації виконання домашніх завдань засобами хмарних сервісів збільшився на 40%.

Відповідно до програми та з метою методичного забезпечення учителів і науковців України було розроблено: два навчальних посібника (для учнів ЗНЗ та студентів ВНЗ), методичні рекомендації (для педагогів ЗНЗ та методистів ІППО) та дві монографії за результатами дослідження.

Особливу увагу Литвинова С.Г. зосередила на досвіді використання хмарних сервісів навчальними закладами Оболонського району м. Києва у якому активно використовують новітні технології СШ №20, НВК №240 «Соціум», СШ «14, СШ №214, гімназія «Оболонь», ліцей №157, СШ №210.

Загалом впровадження результатів дослідно-експериментальної роботи дасть можливість забезпечити умови навчальної мобільності усіх суб’єктів навчання, запровадити змішане навчання, удосконалити організаційний і навчально-виховний процес ЗНЗ.

Члени колегії підкреслили важливість результатів дослідно-експериментальної роботи і рекомендували хмарні сервіси для впровадження у навчально-виховний процес та адміністративну роботу керівників загальноосвітніх навчальних закладів, з метою розвитку цифрової грамотності педагогів України у рамках неформальної освіти.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.JPG

6.JPG

Анонси та оголошення

Вступ до аспірантури у 2024 р. Спеціально організована сесія ЄВІ.

Згідно з Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році, умовою допуску до вступних іспитів до аспірантури Інституту цифровізації освіти НАПН України є успішне складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ).
У вересні 2024 році відбудеться спеціально організована сесія ЄВІ.
Зареєструватися для участі в спецсесії ЄВІ можуть вступники, які:
  • реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ, але не змогли взяти в ній участі;
  • бажають повторно скласти ЄВІ, для покращення результату;
  • не реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ.
Реєстрація для участі в спецсесії ЄВІ триватиме протягом 12–19 серпня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ триватиме протягом 12–14 вересня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ буде проведена за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.