Заходи підтримки освіти в умовах запровадження карантину від Інституту інформаційних технологій і засобів навчання

Заходи підтримки освіти в умовах запровадження карантину від Інституту інформаційних технологій і засобів навчання

Ученими Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України на період карантину, в рамках реалізації Всеукраїнського проєкту «Розумники» (Smart Kids) для всіх шкіл України ініційовано відкриття безкоштовного доступу до 50 електронних освітніх ресурсів для 1-4 класів з української мови та математики (http://edugames.rozumniki.ua/subscribe/). Для учнів початкової школи це чудова можливість забезпечення неперервної освіти та формування навичок самостійного та дистанційного навчання. Для вчителів – можливість у період підвищити професійний рівень та рівень ІК-компетентності з використання електронних освітніх ресурсів.

26.03.2020 р. - вебінар для вчителів початкової школи: "Цифрове освітнє середовище початкової школи: методичний аспект організації групової роботи"

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/T1e2CnUcQvP4BQhA9

Для вчителів середньої і старшої школи є можливість підвищити свою кваліфікацію з питань організації групової роботи з учнями та рівень ІК-компетентності на засадах використання хмарних сервісів (Office 365) «Хмаро орієнтовані технології в сучасній освіті» (http://virt-ikt.blogspot.com/2015/).

Для вчителів природничо-математичних предметів пропонуємо навчальні матеріали з використання систем комп’ютерного моделювання (http://virt-ikt.blogspot.com/2020/01/2020.html).

30.03.2020 р. - вебінар для вчителів природничо-математичних предметів: "Цифрове освітнє середовище: використання комп'ютерного моделювання в навчальному процесі". Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/FgkrLYYKWwacrHbB9

Безкоштовний дистанційний курс "Хмарні технології у дистанційному навчанні в умовах карантину" для вчителів щодо проведення он-лайн навчання в умовах карантину. Термін проходження курсів: 30.03 по 03.04. По закінченню курсів кожен отримає сертифікат на 15 годин. Реєстрація на курс за посиланням: https://forms.gle/UJ1EnQ4W6wiQ5hZFA

Для підвищення фахового рівня пропонуємо учителям та викладачам закладів освіти ресурси електронної бібліотеки https://lib.iitta.gov.ua/view/divisions/inf=5Ftech=5Flear=5Ftool/

Окремо пропонуємо ресурси, що можуть бути корисними при організації навчального процесу в дистанційній формі:

· Організація навчання математичних дисциплін у SageMathCloud. Навчальний посібник. https://lib.iitta.gov.ua/704648/

· Хмарні сервіси і технології у науковій і педагогічній діяльності. Навчальний матеріал: https://lib.iitta.gov.ua/706199/

· Здоров’язбережувальне використання програмно-апаратних засобів у навчальному процесі основної школи. Матеріали для вчителів, цикл тренінгових занять, які можна організувати з учнями дистанційно, інструментарій для оцінювання. https://lib.iitta.gov.ua/709366/ та https://lib.iitta.gov.ua/709367/

· Сучасні засоби ІКТ підтримки інклюзивного навчання https://lib.iitta.gov.ua/711366/

· Хмарні сервіси Google в роботі керівника закладу дошкільної освіти. Матеріали для покрокового опанування низки сервісів Google https://lib.iitta.gov.ua/715406/

· Збірник інформаційних матеріалів «Використання сучасних інформаційних технологій у освітньому процесі: міжнародні тенденції» Новітні ідеї щодо напрямів використання ІКТ у освітньому процесі країн близького та далекого зарубіжжя, приклади педагогічних практик, що застосовуються при підготовці та підвищенні кваліфікації вчителів різних предметів. https://tinyurl.com/sqavo43

Також, найближчими днями буде запущене онлайн опитування вчителів щодо потреб у підвищенні фахового рівня у сфері використання ІКТ в умовах карантину. За результатами – сформовано пропозиції для МОН України.

Анонси та оголошення

Майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»

25.04.2024 р. відбудеться майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога». Організатори майстер-класу – співробітниці ІЦО НАПН України: Марія Шишкіна, Майя Мар’єнко, Валентина Коваленко. Запрошуємо до участі


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.