Засідання науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України

Засідання науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України

Міністерство освіти і науки України затвердило персональний склад науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти Науково-методичної ради, до складу яких увійшли співробітники Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України (наказ МОН України від 06.04.2016 р. № 375 «Про затвердження персонального складу науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України»):

Іванову Світлану Миколаївну, кандидата педагогічних наук, завідувача відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем включено до складу підкомісії 306 Бібліотечні технології (Науково-методична комісія 15 з організаційно-методичного забезпечення вищої освіти) та обрано головою;

Носенко Юлію Григорівну, кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника, провідного наукового співробітника включено до складу підкомісії 301 Освіта впродовж життя, визнання неформального та інформального навчання (Науково-методична комісія 15 з організаційно-методичного забезпечення вищої освіти);

Шишкіну Марію Павлівну, кандидата філософських наук, старшого наукового співробітника, завідувача відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти включено до складу підкомісії 015-1 Професійна освіта (інформаційні технології, автоматизація та телекомунікації) (Науково-методична комісія 1 із загальної та професійної освіти) та обрано секретарем.

Згідно з Законом України «Про вищу освіту», Науково-методична рада МОН України за участю Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти розробляє методологію, методичні рекомендації щодо розроблення стандартів освітньої діяльності та стандартів вищої освіти, а науково-методичні комісії (НМК) здійснюють розроблення цих стандартів.

Окрім цього, до завдань НМК належать (згідно з наказом МОН України від 08.05.2007 р. № 363 «Про Науково-методичну раду МОН і науково-методичні комісії з вищої освіти»):

  • розробка концепції розвитку спеціальностей навчального напряму;
  • визначення основних напрямів науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу у ВНЗ України з урахуванням вітчизняного досвіду, національних традицій і тенденцій розвитку світових освітніх систем;
  • узагальнення та впровадження прогресивних освітніх технологій;
  • проведення науково-методичної експертизи стандартів на їх відповідність сучасним вимогам до професійної підготовки фахівців усіх освітніх та освітньо-кваліфікаційних рівнів, науково-навчальної літератури, дидактичних засобів і програмних продуктів;
  • науково-методичне супроводження впровадження стандартів освітньої діяльності та стандартів вищої освіти.

Наразі тривають установчі збори членів НМК, що відбудуться упродовж 12-22 квітня 2016 р.

За словами Шарова Олега Ігоровича, директора департаменту вищої освіти МОН України, вже у червні 2016 р. МОН планує представити на громадське обговорення проекти стандартів.

1.jpg

2.jpg

3.jpeg

НМК.jpg

Анонси та оголошення

Вступ до аспірантури у 2024 р. Спеціально організована сесія ЄВІ.

Згідно з Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році, умовою допуску до вступних іспитів до аспірантури Інституту цифровізації освіти НАПН України є успішне складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ).
У вересні 2024 році відбудеться спеціально організована сесія ЄВІ.
Зареєструватися для участі в спецсесії ЄВІ можуть вступники, які:
  • реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ, але не змогли взяти в ній участі;
  • бажають повторно скласти ЄВІ, для покращення результату;
  • не реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ.
Реєстрація для участі в спецсесії ЄВІ триватиме протягом 12–19 серпня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ триватиме протягом 12–14 вересня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ буде проведена за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.