20 травня 2021 року за підтримки Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Міністерства освіти і науки України, Луцької міської ради для директорів та заступників директорів закладів загальної середньої освіти було проведено семінар «Дослідно-експериментальна робота у сучасному закладі загальної середньої освіти як засіб формування ключових компетентностей учнів».
Олена Гриб’юк, провідний науковий співробітник Інституту, директор і науковий керівник міжнародного дослідницького проєкту звернула особливу увагу на ефективність впровадження дослідно-експериментальної роботи в контексті дослідницького навчання з педагогічно виваженим використанням комп’ютерно орієнтованих методичних систем дослідницького навчання учнів.
Олена Ведищева, координатор дослідно-експериментальної роботи ґрунтовно висвітлила питання щодо практичної реалізації проєктних завдань в контексті формування технологічної компетентності учнів шляхом занурення в іншомовне середовище в умовах інформатизованого навчально-виховного процесу.
Із доповідями виступили:
- Валерій Півницький, директор школи,
- Тетяна Силка, заступник начальника управління освіти Луцької міської ради,
- Світлана Куляк, директор Центру професійного розвитку педагогів Луцька.
У рамках дослідження учні не просто почули щось нове, а піднялися на одну сходинку вище, ніж просто пізнання істини: їх серця одухотворені величчю та красою ідеї дослідницького навчання.
Кожне факультативне заняття (з географії, 9 клас, “Earth: SOS”, Катерина Начуйченко; з музичного мистецтва, 9 клас, “Music Makes the World Go Round. Idioms with Music Terms”, Віта Левчук; з хімії, 8 клас, “Citric Acid in Everyday Life”, Олександр Панчишин; з трудового навчання, 9 клас, “Collect Memories Not Things”, Тамара Коваленко) і майстер-класи («Вінок святості чеснот жінки», Зоя Сисюк; «Розвиток технологічних компетентностей шляхом застосування графічних редакторів», Тетяна Данилюк) – це ніби діамантові намистинки на великому разку пребагатого дослідницького проєкту «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences». Надихає справді творча співдружба однодумців, адже кожен вносить свій особистий вклад в колективну творчість і кожен збагачується духовно, дякуючи колективові.
У стінах Луцької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, досліджуючи світ і здобуваючи знання, вихованець дорожить істиною, як власною честю! Кожному вчителю дослідницького проєкту «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» доводиться шукати свою доріжку, тому що кожний з учнів – неповторна людська особистість.
Більш детально з доробком учасників науково-методичного семінару можна ознайомитись у Збірнику матеріалів, що підготовлений за результатами заходу. Пропозиції, коментарі, дискусії, презентаційні матеріали викристалізувались у Резолюцію науково-методичного семінару «Дослідно-експериментальна робота у сучасному закладі загальної середньої освіти як засіб формування ключових компетентностей учнів», де можна ознайомитися із відповідними засадничими положеннями та рекомендаціями за результатами роботи учасників семінару.