Науково-методичний семінар «Дослідно-експериментальна робота у сучасному закладі загальної середньої освіти як засіб формування ключових компетентностей учнів»

Науково-методичний семінар «Дослідно-експериментальна робота у сучасному закладі загальної середньої освіти як засіб формування ключових компетентностей учнів»

20 травня 2021 року за підтримки Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Міністерства освіти і науки України, Луцької міської ради для директорів та заступників директорів закладів загальної середньої освіти було проведено семінар «Дослідно-експериментальна робота у сучасному закладі загальної середньої освіти як засіб формування ключових компетентностей учнів».

Олена Гриб’юк, провідний науковий співробітник Інституту, директор і науковий керівник міжнародного дослідницького проєкту звернула особливу увагу на ефективність впровадження дослідно-експериментальної роботи в контексті дослідницького навчання з педагогічно виваженим використанням комп’ютерно орієнтованих методичних систем дослідницького навчання учнів.

Олена Ведищева, координатор дослідно-експериментальної роботи ґрунтовно висвітлила питання щодо практичної реалізації проєктних завдань в контексті формування технологічної компетентності учнів шляхом занурення в іншомовне середовище в умовах інформатизованого навчально-виховного процесу.

Із доповідями виступили:

  • Валерій Півницький, директор школи,
  • Тетяна Силка, заступник начальника управління освіти Луцької міської ради,
  • Світлана Куляк, директор Центру професійного розвитку педагогів Луцька.

У рамках дослідження учні не просто почули щось нове, а піднялися на одну сходинку вище, ніж просто пізнання істини: їх серця одухотворені величчю та красою ідеї дослідницького навчання.

Кожне факультативне заняття (з географії, 9 клас, “Earth: SOS”, Катерина Начуйченко; з музичного мистецтва, 9 клас, “Music Makes the World Go Round. Idioms with Music Terms”, Віта Левчук; з хімії, 8 клас, “Citric Acid in Everyday Life”, Олександр Панчишин; з трудового навчання, 9 клас, “Collect Memories Not Things”, Тамара Коваленко) і майстер-класи («Вінок святості чеснот жінки», Зоя Сисюк; «Розвиток технологічних компетентностей шляхом застосування графічних редакторів», Тетяна Данилюк) – це ніби діамантові намистинки на великому разку пребагатого дослідницького проєкту «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences». Надихає справді творча співдружба однодумців, адже кожен вносить свій особистий вклад в колективну творчість і кожен збагачується духовно, дякуючи колективові.

У стінах Луцької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, досліджуючи світ і здобуваючи знання, вихованець дорожить істиною, як власною честю! Кожному вчителю дослідницького проєкту «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» доводиться шукати свою доріжку, тому що кожний з учнів – неповторна людська особистість.

Більш детально з доробком учасників науково-методичного семінару можна ознайомитись у Збірнику матеріалів, що підготовлений за результатами заходу. Пропозиції, коментарі, дискусії, презентаційні матеріали викристалізувались у Резолюцію науково-методичного семінару «Дослідно-експериментальна робота у сучасному закладі загальної середньої освіти як засіб формування ключових компетентностей учнів», де можна ознайомитися із відповідними засадничими положеннями та рекомендаціями за результатами роботи учасників семінару.

Анонси та оголошення

XV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2024»

Запрошуємо до участі в заходах, що пройдуть за ініціативи співробітників ІЦО НАПН України.

  1. Науково-практична конференція «Упровадження цифрових технологій в освітній процес: сучасні підходи», спільно з ІМЗО - 27.03.2024 р., 14:00-16:00.
  2. Науково-практична конференція «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованих методичних систем дослідницького навчання предметів природничо-математичного циклу в закладах освіти - Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» (присвячена пам’яті видатного вченого, академіка Мирослава Івановича Жалдака) - 27.03.2024 р., 10:00-16:00.
  3. Майстер-класи в рамках дослідницького проєкту «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» - 28.03.2024 р., 11:00-17:00.
  4. Вебінар «Інформаційно-цифрові технології для оцінювання результативності педагогічних досліджень» - 28.03.2024 р., 11:00-11:45.


Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі»

01.04.2024 р. відбудеться Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі».


Опитування вчителів 2024 «Моніторинг готовності та потреб вчителів щодо використання цифрових засобів та ІКТ»

Інститут цифровізації освіти НАПН України спільно з ДНЗ «Інститут модернізації змісту освіти» з 12 лютого по 31 березня 2024 р. проводить всеукраїнське онлайн опитування вчителів щодо використання ними цифрових засобів та ІКТ.

Запрошуємо Вас долучитись до опитування за посиланням https://forms.gle/JxWXQ8btuFDnUqNA6.


Методологічний семінар з проблем профільної середньої освіти

4 квітня 2024 р. відбудеться методологічний семінар «ПРОФІЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА: ВИКЛИКИ І ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ». Методологічний семінар пройде у змішаному форматі. У роботі семінару передбачаються виступи на пленарному засіданні, проблемні дискусії на круглих столах, онлайн презентації інноваційних освітніх практик реалізації профільного навчання в різних типах закладів освіти. Серед наукових напрямів роботи семінару: Формування і перспективи розвитку цифрового освітнього середовища закладів профільної середньої освіти; Підготовка педагогічних працівників до профільного навчання в умовах реформування української освіти.


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук зі спеціальності "011 Освітні, педагогічні науки" ("Інформаційно-комунікаційні технології в освіті").


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.