Семінар-тренінг «Цифрові відкриті системи у розвитку інформаційно-цифрової компетентності педагогічних і науково-педагогічних працівників»

1.1.jpg

27 листопада 2018 р. на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено семінар-тренінг «Цифрові відкриті системи у розвитку інформаційно-цифрової компетентності педагогічних і науково-педагогічних працівників». Семінар-тренінг організували та провели співробітники Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Відкрила семінар та виступила з вітальними словами ректор РОІППО Черній А.Л. Модератором семінару був перший проректор РОІППО Вєтров І.В., який відзначив багаторічну співпрацю щодо проведення спільних конференцій, науково-практичних досліджень. Заступник директора ІІТЗН НАПН України Яцишин А.В. передала вітання від академіка Бикова В.Ю. та виступила з доповіддю «Цифрові відкриті системи у розвитку інформаційно-цифрової компетентності педагогічних і науково-педагогічних працівників». На семінарі були присутні понад 80 педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти області, РОІППО та РДГУ.

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Друга частина семінару-тренінгу «Розвиток компетентності педагогічних працівників з використання відкритих електронних освітніх ресурсів для формування соціальної компетентності молодших школярів» була практичною та складалася із двох тренінгових занять для учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти.

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

Практичні вправи для вчителів проводили співробітника ІІТЗН НАПН України Коваленко В.В. та Яськова Н.В. Учасниками було проаналізовано складники соціальної компетентності молодших школярів, переглянуто та досліджено різні інформаційно-цифрові ресурси. Учасники тренінгів активно включалися у різноманітні вправи, презентації та дискусії.

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

Презентовано різні методики для визначення рівнів сформованості соціальної компетентності молодших школярів та діагностичні інструменти для їх визначення. А також, методики для визначення рівнів агресивності та агресивної поведінки учнів. На семінарі запропоновано шляхи застосування ІКТ для попередження агресивної поведінки та формування соціальної компетентності молодших школярів.

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

Завершився семінар-тренінг презентацією посібника із формування соціальної компетентності молодших школярів засобами ІКТ та електронного освітнього ресурсу «Сайт для педагогічних працівників та батьків молодших школярів» http://www.teach-help.com.ua/, на якому розміщено різні навчально-методичні матеріали. Додатково, було презентовано посібник «Сучасні засоби ІКТ підтримки інклюзивного навчання», який підготовлено у 2018 р.

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

Учасники семінару-тренінгу отримали сертифікати і висловили бажання взяти участь у інших подібних семінарах. Дуже приємно було познайомитися з вчителями Рівненщини і разом шукати шляхи подолання проблем агресивної поведінки та низького рівня соціальної компетентності молодших школярів.

Висловлюємо велику вдячність керівництву і працівникам Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, які допомагали у організації і проведенні даного семінару, а також, забезпечили нам комфортне перебування у місті Рівне.

Програма конференції

Про семінар-тренінг на сайті РОІППО

Анонси та оголошення

XV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2024»

Запрошуємо до участі в заходах, що пройдуть за ініціативи співробітників ІЦО НАПН України.

  1. Науково-практична конференція «Упровадження цифрових технологій в освітній процес: сучасні підходи», спільно з ІМЗО - 27.03.2024 р., 14:00-16:00.
  2. Науково-практична конференція «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованих методичних систем дослідницького навчання предметів природничо-математичного циклу в закладах освіти - Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» (присвячена пам’яті видатного вченого, академіка Мирослава Івановича Жалдака) - 27.03.2024 р., 10:00-16:00.
  3. Майстер-класи в рамках дослідницького проєкту «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» - 28.03.2024 р., 11:00-17:00.
  4. Вебінар «Інформаційно-цифрові технології для оцінювання результативності педагогічних досліджень» - 28.03.2024 р., 11:00-11:45.


Опитування вчителів 2024 «Моніторинг готовності та потреб вчителів щодо використання цифрових засобів та ІКТ»

Інститут цифровізації освіти НАПН України спільно з ДНЗ «Інститут модернізації змісту освіти» з 12 лютого по 31 березня 2024 р. проводить всеукраїнське онлайн опитування вчителів щодо використання ними цифрових засобів та ІКТ.

Запрошуємо Вас долучитись до опитування за посиланням https://forms.gle/JxWXQ8btuFDnUqNA6.


Методологічний семінар з проблем профільної середньої освіти

4 квітня 2024 р. відбудеться методологічний семінар «ПРОФІЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА: ВИКЛИКИ І ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ». Методологічний семінар пройде у змішаному форматі. У роботі семінару передбачаються виступи на пленарному засіданні, проблемні дискусії на круглих столах, онлайн презентації інноваційних освітніх практик реалізації профільного навчання в різних типах закладів освіти. Серед наукових напрямів роботи семінару: Формування і перспективи розвитку цифрового освітнього середовища закладів профільної середньої освіти; Підготовка педагогічних працівників до профільного навчання в умовах реформування української освіти.


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук зі спеціальності "011 Освітні, педагогічні науки" ("Інформаційно-комунікаційні технології в освіті").


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.