«Цифрова освіта викладачів: засоби Microsoft для віддаленого навчання»

«Цифрова освіта викладачів: засоби Microsoft для віддаленого навчання»

23 квітня 2021 р. завершився триденний навчальний вебінар «Цифрова освіта викладачів: засоби Microsoft для віддаленого навчання», організований і проведений Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Microsoft в Україні та мультимедійним видавництвом «Розумники» за активної підтримки Міністерства освіти і науки України, Ліцею інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

Перед учасниками з заключною промовою виступив директор ІІТЗН НАПН України академік Биков В.Ю. Модератор заходу заступник директора ІІТЗН НАПН України з наукової роботи, ст. наук. співр., доктор пед. наук Світлана Литвинова, зазначила, що до спільноти «Хмарні сервісі в освіті» долучилися 600 освітян. Загалом навчання пройшло 1200 осіб.

Відгуки учасників події (граматика та орфографія збережені в авторському варіанті):

«Цифрова освіта викладачів: засоби Microsoft для віддаленого навчання". Лекції! Домашнє завдання! Тести! Усе це вже позаду)) Курс є надзвичайно цікавим, корисний та необхідним для сучасного вчителя, а загалом і для кожної людини. Дякую організаторам, спікерам за доступність викладу матеріалу та чудову ідею про створення курсу.» Наталія Куцяба

«Дякую всім! Це був справжній марафон. Неймовірно запальна ведуча Світлана Литвинова ще на старті задала турбо режим навчання. Усі викладачі, справжні професіонали, тримали високу ефективність курсу та надихнули на підйом до нових вершини майстерності. Нагороди активувала. Домашнє завдання 3-го дня виконала в тому обсязі, в якому дозволила ліцензія Word. Дякую за ідеї про надбудови» Ilona Salnikova.

«На ці навчальні 4 дні спільнота #Cloud_services_in_education стала місцем натхнення та підтвердженням, що навчатись ніколи не пізно! Тепер вчімося впроваджувати набуті знання» Істоміна Дар'я.

«Цікаві завдання! Обов`язково буду застосовувати вивчені новинки у своїй професійній діяльності! Дякую спікерам за нові знання!» Анна Шуляченко.

«Дякую організаторам і спікерам за корисний навчальний курс. Відкрила для себе нові можливості Теams. Відчуваю себе першокласницею, якій так багато ще треба пізнати, але хочеться все і відразу!!!» Неля Іконенко.

«Давно було бажання оволодіти всіма тонкощами роботи із MS Office 365. Хочу подякувати за натхненного стусана і мотивацію для впровадження нових ідей» Істоміна Дар'я.

Водночас лише цього разу вперше відчула з боку учня тонкощі дистанційного навчання. (Фейсбук помилково заблокував мені групу)) Мій освітній заклад ще не використовує Microsoft Office 365 для дистанційного навчання. А деякі з цих додатків надійно служили мені цілий рік. Надіюся на обговорення теми підключення закладу на наступному тижні). І поки як учень, що прослухав вебінар і виконав приблизно 1/3 обсягу завдання першого дня, надіюся на поблажливість моїх викладачів.» MariaAnna Ivankiv

Хочу подякувати організаторам Кутузовій Ніні, компанія Майкрософт Україна, Литвиновій Світлані, ІІТЗН НАПН України, Кохан Олександру, компанія «Розумники, Сисоєвій Ользі Валеріївні, вчитель MIE Expert, Бобряк Людмилі Казимирівні, МIE Expert, MIE Trainer, Сотніченко Олені Віталіївні, МIE Expert, Пата Олені, вчитель-методист з інформатики, МIE Expert, MIE Trainer за детальні, змістовні, покрокові доповіді.

Другого дня курсів ми опанували інструменти для створення опитувань та тестів в Microsoft Forms, можливості використання Wakelet в освітньому середовищі MS TEAMS, сучасні програми динамічної математики з Microsoft Teams. Симулятори з математики, Онлайн-наради в Microsoft Teams. Дуже корисно та цікаво для всіх педагогів.» Наталія Саєнко

Більше про цей захід Ви дізнаєтеся зі сторінки спільноти #Cloud services in education, що є загальнодоступною групою 2,0 тис. учасників за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1429370987315738

Анонси та оголошення

VІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «НАУКОВА ШКОЛА АКАДЕМІКА І.А. ЗЯЗЮНА У ПРАЦЯХ ЙОГО СОРАТНИКІВ ТА УЧНІВ»

Шановні колеги! Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» запрошує Вас узяти участь у роботі VІІ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «НАУКОВА ШКОЛА АКАДЕМІКА І.А. ЗЯЗЮНА У ПРАЦЯХ ЙОГО СОРАТНИКІВ ТА УЧНІВ» 25-26 травня 2021 року.


ОНЛАЙН-ФОРУМ «ІННОВАЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ: ВИКЛИКИ, РЕАЛІЇ, СТРАТЕГІЇ»

15–16 червня 2021 року запрошуємо вас до участі у ІІІ всеукраїнському відкритому науково-практичному онлайн-форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії». Серед напрямів роботи онлайн-форуму: Цифровізація як ключовий фактор розвитку освіти ХХІ ст. Професійний розвиток педагогічних і науково-педагогічних працівників в умовах відкритої освіти. Цифрові платформи та цифровий контент щодо дистанційної форми навчання. Адаптивні системи в освіті: виклики сьогодення. STEM-освіта: науково-теоретичні аспекти, досвід впровадження, перспективи розвитку.


Workshop 3L-Person 2021

Запрошуємо до участі у семінарі VI International Workshop on Professional Retraining and Life-Long Learning using ICT: Person-oriented Approach (3L-Person). Тематичні напрями: Дизайн особистого навчального середовища; ІКТ для професійної перепідготовки та навчання на робочому місці; ІКТ в освіті людини з особливими потребами; Безпека в інформаційно-освітньому просторі; ІКТ-підтримка STEM освіти та професійної кар’єри; Синтетичне навчальне середовище; Змішане та дистанційне навчання. Матеріали подаються і презентуються під час конференції виключно англійською мовою.


IX Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2021. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного та е-навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь в роботі Дев’ятої міжнародної науково-практичної конференції «MoodleMoot Ukraine 2021. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle». Конференція пройде онлайн 17-18 червня 2021 р. Прийом заявок на участь і розміщення на сайті текстів доповідей – до 7 червня. Участь у конференції безкоштовна.


Вступ до докторантури

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України запрошує на навчання до докторантури для здобуття ступеня доктора наук в галузі знань: 01 Освіта/Педагогіка, за спеціальністю: 011 Освітні, педагогічні науки, спеціалізацією: Інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


V Міжнародний семінар «Методи, ресурси і технології відкритого навчання та досліджень» (MROL 2021)

Тематика семінару охоплює питання сучасного стану розвитку та перспектив використання провідних інформаційно-комунікаційних технологій підтримування навчання і наукових досліджень у відкритих системах вищої освіти. 


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «ЕЛЕКТРОННІ ОСВІТНІ РЕСУРСИ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГА»

Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України та компанія UGEN (Ukrainian Generation) оголошують всеукраїнський конкурс серед закладів фахової передвищої освіти «Електронні освітні ресурси у професійній діяльності педагога». До участі у конкурсі запрошуються науково-педагогічні, педагогічні працівники, авторські колективи, заклади фахової передвищої освіти, що мають власні розроблені і діючі автономні електронні освітні ресурси.