Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2018»

Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2018»
15-17 березня 2018 року Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України презентував результати науково-дослідної діяльності на IX Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», що проходила в Київському палаці дітей та юнацтва.

15 березня під час всеукраїнського науково-практичного семінару «Діяльність агентів змін початкової освіти на засадах використання технології SmartKids» (кер. Всеукраїнського проекту провідний науковий співробітник інституту Литвинова С.Г.) відбулось підведення підсумків Конкурсу "Інноваційний урок з використанням технології "Розумники" (SmartKids)". 

vysavka_4.jpg

vysavka_3.jpg

Це перший конкурс з розробки уроку з використанням електронних освітніх ігрових ресурсів. У конкурсі взяли участь 82 вчителя, які подали на конкурс майже 296 уроків. Щиро вітаємо і представляємо переможців: Бакунець О. А., Луцька гімназія №4 імені Модеста Левицького м.Луцьк; Безбожна І.В., КЗ «Лисичанська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 8, Лисичанської міської ради Луганської області»; Карнаух О.П., Степненського НВК, Полтавського району, Полтавської області; Литвиненко О.Г., Сумської ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 імені Дмитра Турбіна; Матюніна І.В., Одеського НВК «Гімназія №7» м. Одеси; Мишура С.Б., Березанського навчально-виховного комплексу; Черкасенко Н. Г., Сквирського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів №4 – дитячий садок»; Симітко О.Ю., Супрунівського НВК, Полтавського району, Полтавської області; Ющук Олена Вікторівна, Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Центр надії» імені Надії Маринович.

vysavka_2.jpg

Гран-Прі та звання «Smart учитель - 2018» виборола Воронка Майя Романівна, учитель Чернівецької загальноосвітньої школи № 8.

P_20180316_164701.jpg

16 березня науковці Відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій провели семінар «Цифрова компетентність сучасного вчителя Нової української школи». До семінару долучились учасники виставки, науковці та педагоги-практики, що цікавляться питаннями формування цифрової компетентності учнів та вчителів. Під час семінару було представлено Рамку цифрової компетентності для громадян 2.0 та 2.1 та її основні дескриптори (зав.відділом О. Овчарук). Також учасники семінару ознайомились з досвідом провідних європейських країн з підвищення кваліфікації вчителів (Велика Британія – І. Малицька, ст.наук співробітник; Норвегія – І. Іванюк, ст.наук співробітник; Литва, Латвія, Естонія – Н. Сороко, ст.наук співробітник; Словенія – О. Кравчина, наук.співробітник).

vysavka_m.jpg

Інститут було нагороджено золотою відзнакою «Міжнародна виставка – сучасні заклади освіти – 2018» за представлений на конкурс наукових розробок за номінацією «Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для вдосконалення та підвищення ефективності освітнього процесу» науковий посібник «Оцінювання інформаційно-комунікаційної компетентності учнів та педагогів в умовах євроінтеграційних процесів в освіті» (Київ, 2017).

Анонси та оголошення

Cloud-based Smart Technologies for Open Education

20 грудня 2022 року відбудеться міжнародний рецензований семінар з хмаро орієнтованих смарт технологій відкритої освіти (CSTOE 2022). Участь безкоштовна. Напрями роботи семінару: проєктування персоналізованого навчального та дослідницького середовища; розумні системи та навчальна робототехніка для дистанційного та технологічно покращеного навчання; мобільні ресурси та повсюдні обчислення у відкритій освіті; віртуальна та доповнена реальність у відкритій освіті; видобування, інженерія та управління знаннями; Інтернет речей для відкритої освіти; забезпечення якості ІКТ-освіти: методи, ресурси та технології; хмаро-орієнтовані дослідницькі інфраструктури для відкритої освіти та досліджень; методи і технології інформаційних систем для розширеного навчання; великі та розумні дані у відкритій освіті та дослідженнях тощо; машинне навчання для відкритої освіти та досліджень.


ACNS Conference on Cloud and Immersive Technologies in Education (CITEd)

19-22 грудня 2022 р. запрошуємо до участі у міжнародній конференції ACNS Conference on Cloud and Immersive Technologies in Education (CITEd) – це рецензована міжнародна конференція, присвячена новим дослідженням із застосування хмарних та імерсивних технологій в освіті. Конференція охоплює цікаву надсучасну тематику: адаптивні хмарні навчальні платформи, комбіноване навчання, блокчейн в освіті, хмаро орієнтовані освітні застосування штучного інтелекту, хмаро орієнтовані платформи засоби та сервіси електронного навчання, компетентнісно зорієнтовані освітні платформи, проєктування та впровадження імерсивних навчальних середовищ, цифрова трансформація освіти, інтелектуальний аналіз освітніх даних, емоційний штучний інтелект, імерсивні технології у професійній підготовці та перепідготовці, імерсивні технології у природничо-науковій освіті, застосування імерсивних технологій в освіті, мобільне навчання, технології розумного кампусу, соціальна аналітика в освіті, віртуалізація навчання: принципи, технології, засоби, гейміфікація з віртуальною та доповненою реальністю


Workshop on Digital Transformation of Education (DigiTransfEd 2022)

19 грудня 2022 відбудеться англомовний рецензований міжнародний Семінар з цифрової трансформації освіти (DigiTransfEd 2022). Воркшоп проходитиме спільно з міжнародним науково-практичним заходом «Conference on Cloud and Immersive Technologies in Education» (CITEd 2022). Участь безкоштовна. Напрями роботи семінару: Як пандемія COVID-19 спонукала цифрову трансформацію освіти; Цифрове навчальне середовище; Трансформація в методології викладання та навчання, інтеграція відео для онлайн-навчання; Навчання Статистика/аналітика; Адаптивне навчання; Обчислювальне мислення; Підвищення цифрових навичок і компетенцій для цифрової трансформації; Якість контенту цифрової освіти; Навчання на основі AR/VR, гейміфікація; ШІ/прогнозне навчання, платформи досвіду навчання


VIII Міжнародна конференція з цифрової освіти

У мирний час ми планували опублікувати найкращі роботи з VIII Міжнародної конференції з цифрової освіти в екологічних університетах, організованої Національним університетом біоресурсів і природокористування України (Київ, Україна) та Вроцлавським університетом природокористування (м. Вроцлав, Польща) спільно з нашим інститутом у томі Post-proceedings 2-го симпозіуму Myroslav I. Zhaldak on Advances in Educational Technology (AET 2021 - https://aet.easyscience.education/2021/). У зв’язку з війною в Україні ця конференція переноситься. Незважаючи на це, подача документів відкрита.


Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні аспекти розвитку STEM-освіти у навчанні природничо-наукових дисциплін»

V Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні аспекти розвитку STEM-освіти у навчанні природничо-наукових дисциплін», проведення якої планувалося 18-19 травня 2022 року в Льотній академії Національного авіаційного університету (м. Кропивницький) переноситься на невизначений термін.