Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2018»

Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2018»
15-17 березня 2018 року Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України презентував результати науково-дослідної діяльності на IX Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», що проходила в Київському палаці дітей та юнацтва.

15 березня під час всеукраїнського науково-практичного семінару «Діяльність агентів змін початкової освіти на засадах використання технології SmartKids» (кер. Всеукраїнського проекту провідний науковий співробітник інституту Литвинова С.Г.) відбулось підведення підсумків Конкурсу "Інноваційний урок з використанням технології "Розумники" (SmartKids)". 

vysavka_4.jpg

vysavka_3.jpg

Це перший конкурс з розробки уроку з використанням електронних освітніх ігрових ресурсів. У конкурсі взяли участь 82 вчителя, які подали на конкурс майже 296 уроків. Щиро вітаємо і представляємо переможців: Бакунець О. А., Луцька гімназія №4 імені Модеста Левицького м.Луцьк; Безбожна І.В., КЗ «Лисичанська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 8, Лисичанської міської ради Луганської області»; Карнаух О.П., Степненського НВК, Полтавського району, Полтавської області; Литвиненко О.Г., Сумської ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 імені Дмитра Турбіна; Матюніна І.В., Одеського НВК «Гімназія №7» м. Одеси; Мишура С.Б., Березанського навчально-виховного комплексу; Черкасенко Н. Г., Сквирського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів №4 – дитячий садок»; Симітко О.Ю., Супрунівського НВК, Полтавського району, Полтавської області; Ющук Олена Вікторівна, Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Центр надії» імені Надії Маринович.

vysavka_2.jpg

Гран-Прі та звання «Smart учитель - 2018» виборола Воронка Майя Романівна, учитель Чернівецької загальноосвітньої школи № 8.

P_20180316_164701.jpg

16 березня науковці Відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій провели семінар «Цифрова компетентність сучасного вчителя Нової української школи». До семінару долучились учасники виставки, науковці та педагоги-практики, що цікавляться питаннями формування цифрової компетентності учнів та вчителів. Під час семінару було представлено Рамку цифрової компетентності для громадян 2.0 та 2.1 та її основні дескриптори (зав.відділом О. Овчарук). Також учасники семінару ознайомились з досвідом провідних європейських країн з підвищення кваліфікації вчителів (Велика Британія – І. Малицька, ст.наук співробітник; Норвегія – І. Іванюк, ст.наук співробітник; Литва, Латвія, Естонія – Н. Сороко, ст.наук співробітник; Словенія – О. Кравчина, наук.співробітник).

vysavka_m.jpg

Інститут було нагороджено золотою відзнакою «Міжнародна виставка – сучасні заклади освіти – 2018» за представлений на конкурс наукових розробок за номінацією «Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для вдосконалення та підвищення ефективності освітнього процесу» науковий посібник «Оцінювання інформаційно-комунікаційної компетентності учнів та педагогів в умовах євроінтеграційних процесів в освіті» (Київ, 2017).

Анонси та оголошення

XV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2024»

Запрошуємо до участі в заходах, що пройдуть за ініціативи співробітників ІЦО НАПН України.

  1. Науково-практична конференція «Упровадження цифрових технологій в освітній процес: сучасні підходи», спільно з ІМЗО - 27.03.2024 р., 14:00-16:00.
  2. Науково-практична конференція «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованих методичних систем дослідницького навчання предметів природничо-математичного циклу в закладах освіти - Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» (присвячена пам’яті видатного вченого, академіка Мирослава Івановича Жалдака) - 27.03.2024 р., 10:00-16:00.
  3. Майстер-класи в рамках дослідницького проєкту «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» - 28.03.2024 р., 11:00-17:00.
  4. Вебінар «Інформаційно-цифрові технології для оцінювання результативності педагогічних досліджень» - 28.03.2024 р., 11:00-11:45.


Опитування вчителів 2024 «Моніторинг готовності та потреб вчителів щодо використання цифрових засобів та ІКТ»

Інститут цифровізації освіти НАПН України спільно з ДНЗ «Інститут модернізації змісту освіти» з 12 лютого по 31 березня 2024 р. проводить всеукраїнське онлайн опитування вчителів щодо використання ними цифрових засобів та ІКТ.

Запрошуємо Вас долучитись до опитування за посиланням https://forms.gle/JxWXQ8btuFDnUqNA6.


Методологічний семінар з проблем профільної середньої освіти

4 квітня 2024 р. відбудеться методологічний семінар «ПРОФІЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА: ВИКЛИКИ І ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ». Методологічний семінар пройде у змішаному форматі. У роботі семінару передбачаються виступи на пленарному засіданні, проблемні дискусії на круглих столах, онлайн презентації інноваційних освітніх практик реалізації профільного навчання в різних типах закладів освіти. Серед наукових напрямів роботи семінару: Формування і перспективи розвитку цифрового освітнього середовища закладів профільної середньої освіти; Підготовка педагогічних працівників до профільного навчання в умовах реформування української освіти.


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук зі спеціальності "011 Освітні, педагогічні науки" ("Інформаційно-комунікаційні технології в освіті").


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.