ФОРУМ «ОСВІТА ДЛЯ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА»

27-28 листопада 2024 року у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. Михайла Коцюбинського за участі науковців Інституту цифровізації освіти відбувся Х Українсько-польський/Польсько-український науковий форум «Освіта для цифрової трансформації суспільства». У форумі взяли участь офлайн 190 викладачів, студентів, вчителів та близько 100 – онлайн з України та Польщі. Серед найбільш обговорюваних тематик: ШІ в освіті, професійний розвиток вчителів, підготовка майбутніх вчителів інформатики, формування цифрових компетентностей студентів, психологічні, соціопедагогічні та інклюзивні аспекти освітніх процесів в умовах цифровізації.

Під час заходу відбулась презентація монографії «Освіта для цифрової трансформації суспільства», яку представила академік Нелля Ничкало. Учасники переглянули документальний фільм «Педагогіка серця — джерело творчої співпраці» (генеральний продюсер — Гліб Головченко), висвітлив історію українсько-польської співпраці та спільної науково-педагогічної діяльності.

Ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Наталія Лазаренко, відкрила захід та підкреслила, що форум відбувається у складний для України час, зокрема зазначила, що «війна не зупинить  освіту і науку, такі об’єднавчі форуми створюють перспективи для українсько-польської співпраці», подякувала польському народу та польським колегам за підтримку українців, українських дітей у складний час.

Василь Кремень, Президент НАПН України відзначив «сьогодні йде війна за те, як надалі буде розвиватись людство. Я переконаний, що Україна досягне справедливого й достойного миру та ми будемо відновлювати і будувати нову Україну на основі нових технологій, і наша мета – цифровізація та комп’ютеризація зокрема у сфері освіти».

Андрій Кавунець, заступник голови військової адміністрації Вінницької області з питань цифровізації зазначив: «Україна є одним з лідерів цифровізації, і є прикладом для багатьох країн.  Цифровізація входить у всі сфери, освітянам потрібно встигнути підгодувати спеціалістів у швидкоплинних змінах та в умовах появи штучного інтелекту…».

Науковці Інституту цифровізації освіти НАПН України взяли активну участь у організації та роботі форуму. На форумі було представлено доповіді та матеріали, що увійшли до збірника: «Цифрова трансформація освіти і науки: стан, проблеми, перспективи» (О. Спірін), «Розвиток цифрової компетентності вчених в умовах цифрової трансформації освіти і науки» (О. Ляшенко, С. Литвинова), «Цифрова трансформація суспільства: через призму бачення українських вчителів» (О. Овчарук), «Упровадження дослідницького навчання за допомогою комп’ютерної системи штучного інтелекту CLEVER COMSRL» (О. Гриб’юк) та ін.