Новини

Гостьова лекція в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі Гостьова лекція в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі

14 березня 2024 р. в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі Іриною Мінтій, докторанткою Інституту цифровізації освіти НАПН України, к.пед.н., доц. проведено відкриту лекцію для здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників. Семінар проводився у комбінованому форматі. У конференц-залі університету були присутні переважно науково-педагогічні працівники (біля 30 осіб) і дистанційно – здобувачі освіти усіх рівнів та науково-педагогічні працівники (79 осіб).

Ірина Мінтій, пров. наук. співроб. відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем ІЦО НАПН України, презентувала доповідь «Методика використання наукометричних баз даних Scopus і Web of Science». Під час гостьової лекції слухачі дізналися про основні принципи ефективного використання наукометричних баз даних для проведення досліджень. Були надані покрокові інструкції, проаналізовано приклади комбінування різноманітних сервісів для візуалізації отриманих під час пошуку даних. Відеозапис буде розміщено на YouTube-каналі нашого інституту.

14 Березня 2024


Членство у CoARA Інституту цифровізації освіти НАПН України Членство у CoARA Інституту цифровізації освіти НАПН України
Інститут цифровізації освіти НАПН України став членом Коаліції просування оцінювання наукових досліджень (Coalition for Advancing Research Assessment - CoARA). Інститутом цифровізації освіти НАПН України підписано Угоду про реформування оцінювання наукових досліджень, а також отримано членство CoARA, що підтверджено Наглядовою радою CoARA. З 2023 року Коаліцією започатковано проєкт CoARA Boost, спрямований на сприяння глобальному розширенню наукової спільноти з метою подальншої співпраці, обміну знаннями та навчання. Місія CoARA National Chapter Ukraine полягає в тому, щоб сприяти зростанню економіки України, орієнтованої на знання, для післявоєнного відновлення шляхом реформування системи досліджень і вищої освіти країни шляхом просування оцінки досліджень на основі принципів CoARA та надання пріоритету відкритій науці. Станом на березень 2024 року до Коаліції приєдналася 621 організація.
6 Березня 2024


Штучний інтелект у науці та освіті (AISE 2024) Штучний інтелект у науці та освіті (AISE 2024)

1 березня 2024 р. було проведено Міжнародну наукову конференцію «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2024).

Конференція стала платформою для стимулювання дискусій, сприянню зміцненню співпраці між науковими установами, закладами вищої освіти та громадськими науковими організаціями та розвитку інноваційних рішень у сфері штучного інтелекту для науки, економіки та освіти.

В межах конференції було проведено майстер-клас «GPT-store. ШІ-сервіси в навчанні». Після майстер-класу відбулися 4 секційні засідання, де учасники конференції представляли свої доповіді та ділилися практичним досвідом застосування різних сервісів ШІ.

3 Березня 2024


Випуск № 1 (99) електронного наукового фахового видання «Інформаційні технології і засоби навчання» Випуск № 1 (99) електронного наукового фахового видання «Інформаційні технології і засоби навчання»
Пропонуємо Вашій увазі випуск № 1 (99) електронного наукового фахового видання «Інформаційні технології і засоби навчання». Журнал незмінно посідає 1 місце у Топ 100 «Найкращі публікації – українська» за версією Google Scholar. Видання включено до Web of Science Core Collection - Emerging Sources Citation Index (ESCI), У 2023 році журнал отримав імпакт-фактор JIF = 0,8 (2022), має індикатор цитування JCI = 0,45 (2022) в категорії Education & Educational Research.
1 Березня 2024


ЗВІТНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ІНСТИТУТУ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ ЗВІТНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ІНСТИТУТУ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ

23 лютого відбулася звітна наукова конференція Інституту цифровізації освіти "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ НАУКОВО-ОСВІТНІХ СЕРЕДОВИЩ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ", що пройшла у гібридному форматі. Пленарне засідання відкрив директор інституту Спірін Олег Михайлович, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України.

До заходу приєдналося 44 учасники. Науковці, аспіранти і докторанти ІЦО НАПН України та спільних науково-дослідних лабораторій, педагогічні працівники експериментальних закладів освіти обговорювали результати своїх наукових досліджень.

Електронне видання збірника матеріалів буде розміщено у вільному доступі в Електронній бібліотеці НАПН України у березні 2024 року.

24 Лютого 2024


Загальні збори трудового колективу ІЦО НАПН України Загальні збори трудового колективу ІЦО НАПН України
23 лютого пройшли загальні збори трудового колективу Інституту цифровізації освіти НАПН України. У порядку денному розглядали два питання: 1. Звіт директора Інституту цифровізації освіти НАПН України про діяльність на посаді у 2023 році та 2. Обрання делегатів для участі у загальних зборах НАПН України.
У доповіді Спіріна Олега Михайловича, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України було представлено результати наукової, науково-організаційної та господарської діяльності установи. В обговоренні доповіді піднімалися питання дослідження нових наукових напрямів, актуальних для вітчизняної освіти, питання соціального захисту і охорони праці та ін. Звіт директора був одноголосно схвалений трудовим колективом ІЦО НАПН України.
Для участі у загальних зборах НАПН України та для участі у загальних зборах відділення загальної середньої освіти і цифровізації освітніх систем НАПН України були обрані наукові працівники в межах виділених НАПН України квот.
24 Лютого 2024


Передові технології реалізації освітніх ініціатив Передові технології реалізації освітніх ініціатив

7 лютого 2024 р. в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі спільно з МОН України, Ігнститут цифровізації освіти НАПН України, Економічним ун.-м у Вроцлаві (Польща), Ун.-м національного і світового господарства (Болгарія), Сухумським державним ун.-м (Грузія), Даугавпілським ун.-м (Латвія), Humanitas university in sosnowiec (Польща), Балтійською міжнародною академією (Латвія) проведено в змішаному форматі Міжнародну науково-методичну конференцію «Передові технології реалізації освітніх ініціатив».

Серед напрямів конференції: Інтернаціоналізація навчального процесу та підготовка фахівців світового рівня секція, Професійна освіта: сучасні реалії та перспективи розвитку секція, Організація навчання, програми та напрями підготовки студентів у сучасному університеті секція, Соціальні комунікації в інформаційному просторі.

7 Лютого 2024


Семінар-навчання для керівників підрозділів та науково-педагогічного персоналу в Національному університеті біоресурсів і природокористування України Семінар-навчання для керівників підрозділів та науково-педагогічного персоналу в Національному університеті біоресурсів і природокористування України

1 лютого 2024 р. на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбувся семінар-навчання для керівників підрозділів та науково-педагогічного персоналу. Семінар проводився у комбінованому форматі, так, у конференц-залі університету були присутні ректорат, завідувачі кафедри, керівники відділів (близько 200 осіб) і дистанційно – керівники та очільники відділів відокремлених підрозділів НУБіП України, науково-педагогічні, наукові і педагогічні працівники (більше 400 осіб).

Докторант Інституту цифровізації освіти НАПН України Ірина Мінтій презентувала доповідь «Використання сервісу VoSViewer для візуалізації бібліометричних мереж».
2 Лютого 2024


Всеукраїнський методологічний семінар для молодих учених "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та наукових дослідженнях" Всеукраїнський методологічний семінар для молодих учених "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та наукових дослідженнях"
1 лютого 2024 року в Інституті цифровізації освіти НАПН України відбувся Всеукраїнський методологічний семінар для молодих учених "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та наукових дослідженнях". В рамках семінару, аспіранти Інституту виступили з доповідями, в яких презентували результати своїх дисертаційних досліджень. Науковці Інституту надали цінні рекомендації для подальшого дослідження аспірантів.
1 Лютого 2024


Сталість та спроможність інтернаціоналізації з метою модернізації вищої освіти Сталість та спроможність інтернаціоналізації з метою модернізації вищої освіти

25-26 січня 2024 року в місті Терамо (Італія) відбулася установча зустріч учасників проєкту "Сталість та спроможність інтернаціоналізації з метою модернізації вищої освіти для дебютантів з країн Східного партнерства" (SIN-NEC-101129029), що виконуватиметься протягом 2024-2026 рр. в рамках проєктів ERASMUS+ за напрямом CBHE. Участь у заході взяли співробітники Інституту цифровізації освіти НАПН України: Світлана Литвинова та Марія Шишкіна, які презентували досягнення інституту та візію реалізації проєкту в аспекті цифрової трансформації освіти.

30 Січня 2024



Новини 31 — 40 з 623
Початок | Поперед. | 2 3 4 5 6 | Наст. | Кінець

Анонси та оголошення

3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Серпневі конференції

27 серпня 2024 року о 10.00 Національна академія педагогічних наук України в онлайн-режимі розпочне традиційну серпневу веб-конференцію для педагогічних працівників «Вчені НАПН України – українським учителям».

Пряма трансляція пленарного засідання буде здійснюватися на каналі YouTube: https://youtube.com/live/dyFZ32TSyYI?feature=share

Виступи співробітників Інституту цифровізації освіти вже готові для перегляду: https://www.youtube.com/channel/UCcxQRt37v6iwaKyjb2eVFqw/videos


Дистанційний навчальний курс для розвитку цифрової компетентності наукових і науково-педагогічних працівників

Інститут цифровізації освіти НАПН України запрошує на безкоштовний дистанційний курс «Розвиток цифрової компетентності наукових і науково-педагогічних працівників засобами відкритих освітньо-наукових інформаційних систем».
Програма курсу передбачає три семінари 26.08 (16.00 – 17.20), 28.08 (16.00 – 17.20), 29.08 (16.00 – 17.20).
За результатами курсу слухачі отримають сертифікат (2 кредити)
Тривалість курсу – з 26.08.2024 по 27.09.2024.


Вступ до аспірантури у 2024 р. Спеціально організована сесія ЄВІ.

Згідно з Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році, умовою допуску до вступних іспитів до аспірантури Інституту цифровізації освіти НАПН України є успішне складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ).
У вересні 2024 році відбудеться спеціально організована сесія ЄВІ.
Зареєструватися для участі в спецсесії ЄВІ можуть вступники, які:
  • реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ, але не змогли взяти в ній участі;
  • бажають повторно скласти ЄВІ, для покращення результату;
  • не реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ.
Реєстрація для участі в спецсесії ЄВІ триватиме протягом 12–19 серпня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ триватиме протягом 12–14 вересня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ буде проведена за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.