Міжнародна науково-методична конференція в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі

7 лютого 2025 р. спільно з МОН України, Institute for Digitalisation of Education of the NAES of Ukraіne, Економічним ун.-м у Вроцлаві (Польща), Ун.-м національного і світового господарства (Болгарія), Сухумським державним ун.-м (Грузія), Даугавпілським ун.-м (Латвія), Humanitas university in sosnowiec (Польща), Балтійською міжнародною академією (Латвія) в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі проведено в змішаному форматі Міжнародну науково-методичну конференцію «Передові технології реалізації освітніх ініціатив». Напрями роботи конференції: Інтернаціоналізація навчального процесу та підготовка фахівців світового рівня менеджмент і маркетинг у системі освіти європейських країн, Професійна освіта: сучасні реалії та перспективи розвитку, Бібліотечна, архівна та музейна галузі в умовах розвитку інформаційного суспільства, Організація навчання, програми та напрями підготовки студентів у сучасному університеті, Інноваційні методи навчання: інтеграція передових технологій, наукових досягнень та практичного досвіду, Теоретичні питання історії, документознавства, архівознавства та джерелознавства в умовах розвинутого інформаційного суспільства,Соціальні комунікації в інформаційному просторі.

На пленарному засіданні з вітальним словом виступила Пінчук Ольга Павлівна, заступник директора з науково-експериментальної роботи, членкиня програмного комітету конференції. Ольга Пінчук коротко презентувала діяльність дослідницького колективу провідної наукової національної установи впровадження інформаційних і комунікаційних технологій – Інституту цифровізації освіти, команди, що здійснює системні дослідження за напрямом «Освітнє середовище. Інформатизація освіти». Увагу присутніх було сфокусовано на міждисциплінарний підхід у наукових розвідках, до яких залучаються фахівці, вивчення і розвиток як концептуальних засад цифрової трансформації навчального середовища відповідно до сучасних технологічних викликів, так і розроблення науково обґрунтованих методик інтеграції ІКТ в освітній процес.

З доповіддю «Проблеми моніторингу STEAM-освітнього середовища» на пленарному засіданні виступила Сороко Наталія Володимирівна, кандидат педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій Інституту цифровізації освіти НАПН України.

Співробітники відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем Інституту Новицька Тетяна Леонідівна, Шиненко Микола Андрійович, Шимон Олександр Миколайович презентували досвід створення і підтримування Наукових електронних бібліотек в умовах розвитку інформаційного суспільства.

Програма >>>