Про відділ

fb_icon.png scholar.png 

Загальнометодичний науковий підрозділ відкритих освітньо-наукових інформаційних систем Інституту з питань створення е-бібліотек та систем відкритого доступу, формування, організації, підтримки і використання електронних наукових і навчальних ресурсів для інформаційного забезпечення психолого-педагогічної науки та освітньої практики, створення автоматизованих систем з розподіленими у просторі інформаційними ресурсами, що інтегровані у світовий електронний ресурсний простір. Відділ створено в Інституті інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України у 2009 році.

Співробітниками відділу розроблено типову модель електронної бібліотеки установи як складової мережі електронних бібліотек НАПН України; створено концепцією та дослідний зразок програмного комплексу Електронна бібліотека НАПН України з використанням системи EPrints (http://lib.iitta.gov.ua); обґрунтовано організаційно-педагогічні передумови впровадження мережі електронних бібліотек установ НАПН України; розроблено методичні рекомендації щодо використання системи EPrints в науковій діяльності та навчальну програму для бібліотечних і наукових працівників для роботи з електронною бібліотекою. Проведено низку семінарів, тренінгів та надано консультації керівникам і науковим співробітникам щодо створення та використання мережі електронних бібліотек установ НАПН України. Проводиться моніторинг використання ресурсів мережі електронних бібліотек за допомогою сервісу Google Analytics та модулю статистики Електронної бібліотеки НАПН України.

Підвищення фахового рівня:

  1. 2009 р. – захищена кандидатська дисертація Свєтлорусовою А.В. за спеціальністю 13.00.04.

  2. 2015 р. – захищена кандидатська дисертація Івановою С.М. за спеціальністю 13.00.10.

Виконання наукових досліджень
За період діяльності відділом проведено низку науково-дослідних робіт за галузевою тематикою. 

Публікації відділу: по 2014 р.з 2015р.

З метою поширення результатів наукових досліджень, співробітники відділу регулярно беруть участь в організації і проведенні наукових заходів всеукраїнського та міжнародного рівнів, зокрема, Науково-практичній конференції «Мультимедійні технології в освіті та інших сферах діяльності» (НАУ, м. Київ), Міжнародній науково-практичній конференції «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті, науці і техніці» (м. Черкаси).

Відзнаки та нагороди:

На IV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2013» у номінації «Створення та впровадження електронних навчально-методичних комплексів, рейтингових систем, обладнання, продуктів, програм та рішень для системи освіти», яка проходила 28 лютого-2 березня 2013 року у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» - Електронна бібліотека НАПН України отримала Золоту медаль.

Звання Лауреат Національного конкурсу «Видатні наукові досягнення» отримала розробка «Веб-сайт Електронної бібліотеки НАПН України http://lib.iitta.gov.ua «у номінації «Електронний освітній ресурс» на V Виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті» 22-24 жовтня 2013 року, що відбулася у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».