Про відділ

fb_icon.png scholar.png 

Загальнометодичний науковий підрозділ відкритих освітньо-наукових інформаційних систем Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України (стара назва: Інститут інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України) з питань створення е-бібліотек та систем відкритого доступу, формування, організації, підтримки і використання електронних наукових і навчальних ресурсів для інформаційного забезпечення психолого-педагогічної науки та освітньої практики, створення автоматизованих систем з розподіленими у просторі інформаційними ресурсами, що інтегровані у світовий електронний ресурсний простір створено у 2009 році.

Співробітниками відділу розроблено типову модель електронної бібліотеки установи як складової мережі електронних бібліотек НАПН України; створено концепцією та дослідний зразок програмного комплексу Електронна бібліотека НАПН України з використанням системи EPrints (http://lib.iitta.gov.ua); обґрунтовано організаційно-педагогічні передумови впровадження мережі електронних бібліотек установ НАПН України; розроблено методичні рекомендації щодо використання системи EPrints в науковій діяльності та навчальну програму для бібліотечних і наукових працівників для роботи з електронною бібліотекою. Проведено низку семінарів, тренінгів та надано консультації керівникам і науковим співробітникам щодо створення та використання мережі електронних бібліотек установ НАПН України. Проводиться моніторинг використання вебсайтів Інституту: «Електронної бібліотеки НАПН України» (lib.iitta.gov.ua), Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України (http://iitlt.gov.ua) та електронного фахового видання «Інформаційні технології і засоби навчання» (journal.iitta.gov.ua) з використанням системи Google Analytics.

У результаті проведених наукових досліджень співробітниками відділу була запропонована система інформаційно-аналітичної підтримки педагогічних досліджень у НАПН України на основі електронних систем відкритого доступу, розроблено методику використання відкритих електронних науково-освітніх систем для розвитку інформаційно-дослідницької компетентності наукових і науково-педагогічних працівників.

З 2020 р. сектор мережних технологій і баз даних включено до складу відділу.

Підвищення фахового рівня:

  1. 2009 р. – захищена кандидатська дисертація Свєтлорусовою А.В. за спеціальністю 13.00.04.

  2. 2015 р. – захищена кандидатська дисертація Івановою С.М. за спеціальністю 13.00.10.

  3. 2019 р. – захищена кандидатська дисертація Дудко А.Ф. за спеціальністю 13.00.10.

  4. 2019 р. – захищена кандидатська дисертація Лупаренко Л. А. за спеціальністю 13.00.10.

  5. 2021 р. – захищена докторська дисертація Ящишин А.В. за спеціальністю 13.00.10.

Виконання наукових досліджень
За період діяльності відділом проведено низку науково-дослідних робіт за галузевою тематикою. 

Публікації відділу: по 2014 р.2015р.2016р.2017р.2018р.2019р.2020р.2021р.

З метою поширення результатів наукових досліджень, співробітники відділу регулярно беруть участь в організації і проведенні наукових заходів всеукраїнського та міжнародного рівнів, зокрема, Науково-практичній конференції «Мультимедійні технології в освіті та інших сферах діяльності» (НАУ, м. Київ), Міжнародній науково-практичній конференції «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті, науці і техніці» (м. Черкаси).

Відзнаки та нагороди:

На IV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2013» у номінації «Створення та впровадження електронних навчально-методичних комплексів, рейтингових систем, обладнання, продуктів, програм та рішень для системи освіти», яка проходила 28 лютого-2 березня 2013 року у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» - Електронна бібліотека НАПН України отримала Золоту медаль.

Звання Лауреат Національного конкурсу «Видатні наукові досягнення» отримала розробка «Веб-сайт Електронної бібліотеки НАПН України http://lib.iitta.gov.ua «у номінації «Електронний освітній ресурс» на V Виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті» 22-24 жовтня 2013 року, що відбулася у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».

Золота медаль на ХІ Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті – 2019» за розробку в номінації "Інновації у формуванні й розвитку педагогічної майстерності в умовах вимог Нової української школи" (Лупаренко Л. А., 2019)

Стипендія Кабінету Міністрів України для молодих учених

Почесна грамота НАПН України за вагомий внесок у розвиток науки і освіти, плідну науково-педагогічну діяльність, високий професіоналізм, сумлінну працю (Яцишин А.В., 2019), (Іванова С.М., 2020), (Лупаренко Л.А., 2020)

Знак «Ушинський К.Д.» Національної академії педагогічних наук України (Іванова С.М., 2019)