Науковий доробок - практичній освіті

ЗАВДАННЯ І НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ

  • здійснення теоретичних та експериментальних досліджень щодо створення i використання засобів навчання та iнформацiйно-комунiкацiйних технологiй у навчально-виховному процесi закладiв освiти всiх типiв;
  • розробка технічних умов, педагогiчних стандартів, методик сертифiкацiї засобiв навчання, приладiв, обладнання та устаткування, iнформацiйно-комунiкацiйних технологiй в освіті;
  • інженерно-педагогічне проектування системи iнформацiйної пiдтримки освітнього простору України, зокрема віртуальних систем i систем дистанційного навчання i освіти;
  • здійснення координації науково-дослiдної, проектної i виробничої діяльності щодо створення i використання засобів навчання та iнформацiйно-комунiкацiйних технологiй в освіті;
  • пiдготовка кадрiв вищої квалiфiкацiї через аспірантуру i докторантуру, стажування та пiдвищення квалiфiкацiї науковців i працiвникiв закладiв освiти з тематики iнституту;
  • організація i проведення наукових та науково-практичних конференцій, семінарів, симпозіумів, підготовка наукових i науково-методичних друкованих та електронних видань тощо.

УЧАСТЬ У ПРОЄКТАХ

1.jpg
Проєкт "Сталість та спроможність інтернаціоналізації з метою модернізації вищої освіти для дебютантів з країн Східного партнерства" (SIN-NEC-101129029), 2024-2026 рр. в рамках проєктів ERASMUS+ за напрямом CBHE.

Проєкт DEEP-INVENTHEI від ЕІТ – ЕІТ НЕІ та асоційоване партнерство з Мережею Бізнесу й Інновацій BIN@
Інститут цифровізації освіти НАПН України залучений до проєкту DEEPINVENTHEI, який підтримується Європейським Союзом і має на меті створити міжнародну мережу інновацій для талановитої молоді, сприяти її навчанню та стартапам у сфері високих технологій. Європейський інститут інновацій і технологій (EIT) запустив нову програму щодо стимулювання інновацій у закладах вищої освіти (HEI). На 2021–2027 роки обрана ціль: збільшити підприємницьку та інноваційну спроможність європейського сектору вищої освіти шляхом сприяння та підтримки інституційних змін у закладах вищої освіти, їх інтеграція в інноваційні екосистеми, активне просування ідей DeepTech. EIT є органом ЄС і невід’ємною частиною Horizon Europe, Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій.

Проєкт EDUPORT «V4 Educational Academic Portal for Integrating IT into Education» (V4 освітній академічний портал з інтеграції ІТ в освіту), що підтримується міжнародним Вишеградським фондом, https://www.visegradfund.org/. Партнерами проєкту є 5 наукових і освітніх установ зі Словаччини, Чехії, Польщі, Угорщини та України.

ЦИФРОВІЗАЦІЯ ОСВІТИ. НАВЧАЛЬНІ КУРСИ, ТРЕНІНГИ, СЕМІНАРИ, КОНФЕРЕНЦІЇ

Conf1.JPGВ інституті здійснюється підготовка й атестація наукових і науково-педагогічних кадрів на постійно діючих заходах, серед яких:

Міжнародна науково-практична конференція «ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних додатках: інтеграція, гармонізація та трансфер знань» (ICTERI) 

Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle» 

Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології в освіті, науці і техніці» (ІТОНТ) 

Науково-практичної конференція з міжнародною участю «Мультимедійні технології в освіті та інших сферах діяльності» 

Міжнародна науково-практична конференція «Цифрова компетентність вчителя Нової української школи» 

Міжнародна науково-практична конференція «Педагогічна компаративістика та міжнародна освіта» 

Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання й освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі» 

Міжнародний науково-методичний Інтернет-семінар «Хмарні технології в освіті» ('CTE') 

Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі» 

Всеукраїнський методологічний семінар для молодих учених «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та наукових дослідженнях» 

Науковці інституту щорічно беруть участь у більш як 100 наукових заходів в Україні і за кордоном. Інститут є співорганізатором понад 10 конференцій, науково-практичних семінарів, більшість з яких – міжнародні. Регулярно проводяться навчальні тренінги для педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників. Оголошення про навчальні тренінги оприлюднюються на офіційному сайті та на сторінках Інституту в соціальних мережах (Facebook,LinkedIn).

Наші видання та збірники

books.png

Електронне наукове фахове видання Інституту «Інформаційні технології і засоби навчання» створене на міжнародній сучасній видавничій платформі Open Journal Systems (спільно з ДВНЗ УМО НАПН України. Рік заснування: 2006, 6 випусків на рік). Видання включено до Web of Science Core Collection - Emerging SourcesCitation Index (ESCI), JIF = 0,8 (2022), JCI = 0,45 (2022); процентиль (квартиль) 34% (Q3) в категорії Education & Educational Research. "Рейтинг у наукових періодичних видань, що мають бібліометричні профілі" НБУ ім. В.І. Вернадського", Google Scholar.

Збірник наукових праць «Інформаційні технології в освіті» http://ite.kspu.edu/index.php/ite (спільно з Херсонським державним університетом, рік заснування: 2008, 4 випуски на рік). "Рейтинг у наукових періодичних видань, що мають бібліометричні профілі" НБУ ім. В.І. Вернадського ", Google Scholar.

Інститутом розроблено та впроваджено Електронну бібліотеку НАПН України, що створена на відкритій платформі – EPrints. На теренах ресурсу розміщено результати наукових досліджень науковців освітньої галузі України. 

Підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації

DSC01102.JPG

Інститут у 2010 р. став ініціатором створення нової наукової спеціальності - 13.00.10. інформаційно-комунікаційні технології в освіті та вперше в Україні було відкрито аспірантуру та докторантуру (2011 р.) за цією спеціальністю. Також, з 2010 р. в Інституті функціонує спеціалізована вчена рада Д 26.459.01 для проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) педагогічних наук. Здійснюється підготовка за акредитованою освітньо-науковою програмою докторів філософіїи «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті»

З 2010 р. Інститутом започатковано низку постійно діючих семінарів для підвищення якості процесу підготовки й атестації наукових і науково-педагогічних кадрів:

Навчально-просвітницька діяльність в соціальних мережах

1.png

Цілком підтримуючи і поділяючи принципи відкритого наукового й освітнього простору, наш Інститут відкритий до співпраці й поширення результатів досліджень, для чого використовує веб-ресурси і хмарні сервіси.

Інститут представлено у соціальних мережах: Група ІЦО у FacebookВідділ хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти у Facebook, Відділ комп’ютерно орієнтованих засобів навчання у Facebook, Відділ технологій відкритого навчального середовища у Facebook, Відділ відкритих освітньо-наукових інформаційних систем у Facebook, Відділ мережних технологій і баз даних у Facebook, Відділ компаративістики інформаційно-освітніх інновацій у Facebook, Відділ цифрової трансформації НАПН України у Facebook.

Науковцями інституту створено групи, спільноти, блоги для спілкування на професійну тематику, обміну досвідом, компетентного обговорення актуальних проблем в освіті: Cloud services in educatione-learning UAШкільний навчальний експеримент з сайтом симуляцій Phet та інші.

https://www.facebook.com/groups/1600369426885419/edit