Допомога авторам наукових публікацій

Наш інститут є засновником і співзасновником декількох наукових та науково-методичних видань. Глибоко розуміючи проблеми вітчизняних науковців щодо публікації результатів власних досліджень у високо рейтингових журналах, створення та використання наукових профілів учених і установ у різних наукометричних базах, ми зібрали для Вас перелік посилань-орієнтирів, що допоможуть знайти відповіді на актуальні питання.

Допомогою для написання і оформлення наукових статей можуть бути рекомендації для авторів, інструкції щодо подання та вимоги до статей, розміщені на сайті нашого журналу «Інформаційні технології і засоби навчання» (https://journal.iitta.gov.ua). Також ви можете ознайомитись з процедурою рецензування, політикою журналу та етичними положеннями редакційної етики, яких дотримується наше видання.

Радимо познайомитися з виданням «Фундаментальні цінності академічної доброчесності» (переклад з англ.) від Міжнародного центру академічної доброчесності згідно Ліцензії Creative Commons: Із зазначенням авторства – Некомерційна – Поширення на умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0). Переклад на українську мову здійснено Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, що впроваджується Американськими Радами з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS.

На інфографіці від digitalinformationworld.com «Did I Plagiarize?» представлено 13 видів плагіату, що розрізняє світова науково-освітня спільнота.

Ви також можете підвищити свій рівень обізнаності щодо підготовки наукових публікацій на семінарах компаній “Clarivate Analytics українською” та “Elsevier Ukraine”.

“Clarivate Analytics українською” на Facebook і в YouTube

На сторінці у Fb публікується перелік семінарів, вебінарів що організовуються компанію Clarivate Analytics в Україні в рамках підтримки користувачів що отримали доступ до платформи Web of Science за кошти держбюджету за результатами конкурсу МОН та НАН. Семінари безкоштовні. Теми семінарів:

  • Можливості наукометричної бази Web of Science Core Collection для наукової діяльності.
  • Розширені можливості платформи Web of Science для науковців, викладачів та адміністраторів.
  • Оцінка наукової діяльності вченого та наукового колективу за даними Web of Science. (ResearcherID, Organization-Enhanced).
  • Основи академічного письма (Підбір видання для публікації, структура наукової публікації, публікаційний процес).
  • Критерії відбору наукового видання до Web of Science Core Collection.

YouTube канал компанії Clarivate Analytics в Україні містить записи вебінарів з докладними роз’ясненнями та інструкціями для науковців щодо інтерфейсу платформи, пошуку літератури, сортування уточнення та аналізу отриманих даних і збереження обраної інформації; внесення необхідних правок у записи публікації; створення та функціонування профілю організації; розрахунок за даними Web of Science Core Collection індексу Гірша (h-index); зауваження про те як написати і опублікувати хорошу статтю, як розпізнати хижацькі журнали й уникнути публікацій в подібних виданнях та інше.

“Elsevier Ukraine” на Facebook і в YouTube

Електронні соціальні мережі презентують серії вебінарів українською, що відбулися у квітні-травні, та заплановані на липень 2020 року. Вебінари присвячені роботі з базою даних Scopus Elsevier (ілюстровані прикладами як відповіді на найпопулярніші запитання користувачів Scopus):

  • Знайомство зі Scopus
  • Пошук інформації у Scopus
  • Профіль автора у Scopus
  • Робота з однією з найбільших повнотекстових баз даних ScienceDirect:

Рекомендуємо Вам використовувати бібліографічні менеджери (EndNote або Mendeley, або Zotero) різні аналітичні інструменти для установи та науковця, що пропонують провідні наукометричні бази даних.

Бажаємо успіху у Вашій наукові роботі, продуктивної демонстрації й високої оцінки Вашого наукового доробку.