Інформаційно-ресурсне забезпечення освітнього процесу в умовах диджиталізації суспільства

Інформаційно-ресурсне забезпечення освітнього процесу в умовах диджиталізації суспільства

10 листопада 2022 р. у Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти в режимі онлайн відбулася друга Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційно-ресурсне забезпечення освітнього процесу в умовах диджиталізації суспільства».

Співорганізатор конференції - Інститут цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України.

До участі були залучені науковці, науково-педагогічні, педагогічні працівники, вчителі, майстри виробничого навчання, бібліотекари, здобувачі освіти, роботодавців. Онлайн взяли участь біля 170 осіб.

Учасників з початком роботи конференції привітала Тетяна ІЩЕНКО, директор Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти». Про цифрові ресурси як унікальні можливості для закладів вищої освіти зробив коротке повідомлення Дмитро ЗАВГОРОДНІЙ, генеральний директор директорату цифрової трансформації Міністерства освіти і науки України.

2.jpg

На пленарному засіданні з доповідями виступили: Руслана КОРЕНЧУК, керівник проєкту Дія. Цифрова освіта Міністерства цифрової трансформації України; Ольга ПІНЧУК, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту цифровізації освіти НАПН України; Олена ГЛАЗУНОВА, декан факультету інформаційних технологій НУБіП України; Вікторія СИДОРЕНКО, директор Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України; Юрій ЗУБАНЬ, голова навчально-методичної підкомісії з дистанційного навчання МОН України; Марія БОГУСЛАВ, заступник директора Асоціації інноваційної та цифрової освіти; Олексій НІЩИК, керівник напряму освітніх проєктів у Genesis; Ярослава СОШИНСЬКА, виконавчий директор ВГО Українська бібліотечна асоціація, науковий співробітник Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. В. О. Сухомлинського; Лариса КАЛАЧЕВСЬКА, професор Сумського національного університеу та Катерина ТУЖИК, Університет прикладних наук Вайенштефан-Тріздорф (Німеччина).

1.png

Робота конференції продовжилася у двох секціях. Секція 1. Цифрова трансформація освіти в умовах правового режиму воєнного стану (модератор Ольга Пінчук). Секція 2. Розвиток цифрової компетентності педагога професійної і фахової передвищої освіти в умовах диджиталізації: цифрові можливості, трансфер знань, інтеграція із цифровою економікою (модератор Вікторія Сидоренко).

2.png

Матеріали конференції протягом двох тижнів будуть розміщені на сайті конференції https://tinyurl.com/46dt9yh2 та в Електронній бібліотеці НАПН України.

3.png

Програма заходу

Анонси та оголошення

Вступ до аспірантури у 2024 р. Спеціально організована сесія ЄВІ.

Згідно з Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році, умовою допуску до вступних іспитів до аспірантури Інституту цифровізації освіти НАПН України є успішне складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ).
У вересні 2024 році відбудеться спеціально організована сесія ЄВІ.
Зареєструватися для участі в спецсесії ЄВІ можуть вступники, які:
  • реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ, але не змогли взяти в ній участі;
  • бажають повторно скласти ЄВІ, для покращення результату;
  • не реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ.
Реєстрація для участі в спецсесії ЄВІ триватиме протягом 12–19 серпня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ триватиме протягом 12–14 вересня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ буде проведена за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.