Інноваційні трансформації у сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії

Інноваційні трансформації у сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії

20 вересня 2023 року Національний центр «Мала академія наук України» зібрав для обміну кращим педагогічним досвідом і науковими практиками на V Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум «Інноваційні трансформації у сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії» найкращих представників науково-освітянської громади України.

Співорганізаторами заходу були провідні наукові установи: академічні дослідні наукові установи, науково-освітні заклади і громадські організації. Інститут цифровізації освіти НАПН України був співорганізатором форуму.

Відкрив Форум академік НАН України, академік НАПН України, президент Малої академії наук України Станіслав Довгий. Захід зібрав понад 1000 науковців і освітян не тільки з усіх регіонів України, а й з зарубіжжя, зокрема Бразилії, Словаччини, Китаю, Ізраїлю, США, які обговорювали на 9 наукових панелях і 2 круглих столах проблеми, що потребують подальшого наукового розвитку, а саме: наукова освіта, активи інноваційного розвитку освіти: технології, методики, ресурси; цифровізація освіти на засадах STEM в умовах євроінтеграції; позашкільна освіта в умовах воєнного стану; освітні парадигми штучного інтелекту та інформаційно-цифрові середовища закладів освіти; розвиток проєктної діяльності в контексті євроінтеграції освітньої інфраструктури України; неперервний професійний розвиток дорослих: українські реалії, зарубіжний досвід; підготовка кваліфікованих кадрів в умовах війни та повоєнного відновлення України; управління адаптивними процесами в освіті в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення тощо. Про те, всі ці наукові зібрання об’єднані однією метою – зробити нашу освіту більш ефективною і в умовах війни не лише зберегти її, а й намагатись інноваційно рухатись вперед, застосовувати кращі освітні практики.

Наукове значення і вагомість цього Форуму підтверджується участю в ньому понад 50 докторів наук, 160 кандидатів наук, 400 освітян-новаторів, 80 молодих дослідників – аспірантів.

На пленарному засіданні з доповіддю «Цифрова трансформація освітніх середовищ: основні напрями та завдання науково-педагогічних досліджень» виступив Олег Спірін, директор Інституту цифровізації освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України. Заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту цифровізації освіти НАПН України, кандидатка педагогічних наук, старша наукова співробітниця Ольга Пінчук модерувала роботу наукової панелі «Інформаційно-цифрові середовища закладів освіти: трансформація, безпека, вплив AI», на яку було зареєстровано 64 учасники.

2.png

Лупаренко Лілія, кандидатка педагогічних наук, завідувачка відділу цифрової трансформації НАПН України Інституту цифровізації освіти виступила з презентацією щодо практики розроблення веборієнтованих енциклопедій в Україні.

Збірник тез онлайн-форуму буде розміщено у грудні 2023 р. на сайті НЦ «МАНУ» і розіслано авторам. Також усім зареєстрованим учасникам буде надіслано сертифікат щодо участі у Форумі.

Анонси та оголошення

Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук зі спеціальності "011 Освітні, педагогічні науки" ("Інформаційно-комунікаційні технології в освіті").


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.