Перша науково-практична конференція «Новітні підходи в організації та навчанні учнів початкової школи з використанням електронних освітніх ресурсів»

Перша науково-практична конференція «Новітні підходи в організації та навчанні учнів початкової школи з використанням електронних освітніх ресурсів»

Відбулася Перша науково-практична конференція «Новітні підходи в організації та навчанні учнів початкової школи з використанням електронних освітніх ресурсів»

У рамках Всеукраїнського проекту «Розумники» (Smart kids) на території компанії Майкрософт Україна відбулася Перша науково-практична конференція для вчителів початкової школи.

У ній взяли активну участь:

 • Рудюк Роман, керівник освітньої програми «Партнерство у навчанні» компанії Майкрософт Україна з доповіддю « Office 365 для реалізації освітніх потреб навчального закладу»,
 • Литвинова С.Г., керівник проекту, к.п.н., с.н.с. Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України з доповіддю «Особливості організації і проведення сучасного уроку в початковій школі»,
 • Каплушенко Ігор, директор компанії «Розумники», з доповіддю «Тенденції розвитку Е-підручників»,
 • Косик В.М., начальник відділу Інституту модернізації змісту освіти МОН України з доповіддю «Системи всеукраїнських проектів як чинних розвитку освіти в Україні»,
 • Рогоза Валентин, менеджер компанії «Розумники», з доповіддю «10 функцій програми Classroom»,
 • Мельник О.М., аспірантка Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України з доповіддю «Використання електронних освітніх ресурсів в початковій школі: зарубіжний і вітчизняний досвід».

Протягом 2014-2015 н.р. педагоги СШ №14 (Ющенко Олена) та ЗНЗ №225 (Родіна Наталія) Оболонського району м.Києва працювали над реалізацією І етапу дослідно-експериментальної роботи за темою «Розумники» (Smart kids).

На конференції вчитель початкових класів Ющенко Олена Валентинівна поділилася досвідом щодо використання ЕОР на уроках математики.

У майстер-класах взяли активну участь представники нових дослідно-експериментальних майданчиків: Нововолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступеня №1, Луцької гімназії №4, Дніпропетровської міської спеціалізованої школи №144, Лишнянської загальноосвітньої школи Київської обл., спеціалізованої школи № 264 м.Києва, спеціалізованої школи № 269 м.Києва.

Аналіз досягнутих результатів реалізації проекту показав, що поставлені на цьому етапі мета та завдання виконані повністю.

За активну співпрацю в розбудові загальної середньої освіти, високі показники використання ІКТ у навчально-виховному процесі початкової школи в умовах контент-насиченого навчального середовища, всебічний розвиток учнів, популяризації кращих педагогічних здобутків заслуговують особливої подяки педагогічні працівники:

 • Вахнюк Н.М., начальник управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації;
 • Ковальська Л.П., директор СШ №14 м. Києва;
 • Глушаниця В.Г., директор ЗНЗ №225 м. Києва;
 • Авраменко Р.М., заступник директора СШ №14 м.Києва;
 • Ющенко О. В., вчитель початкових класів СШ №14 м. Києва;
 • Мельник О.М., співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

Щиро дякуємо представнику компанії Майкрософт Роману Рудюку та засновникам компанії «Розумники»: Кохану О., Каплушенко І., Рогозі В. за активну участь у розвитку освіти України!

DSC_0148.JPG DSC_0163.JPG DSC_0195.JPG DSC_0201.JPG DSC_0202.JPG DSC_0205.JPG

Анонси та оголошення

Всеукраїнський методологічний семінар для молодих учених "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та наукових дослідженнях"

24 червня 2024 року в Інституті цифровізації освіти НАПН України відбудеться Всеукраїнський методологічний семінар для молодих учених "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та наукових дослідженнях". В рамках семінару докторанти та аспіранти Інституту звітують про хід виконання та результати свого дисертаційного дослідження.
Семінар відбудеться в дистанційному форматі.


Онлайн-курс «Рецензування в епоху відкритої науки: нові виклики та можливості»

Запрошуємо взяти участь у навчанні на онлайн-курсі «Рецензування в епоху відкритої науки: нові виклики та можливості». Цей курс допоможе вам:

 • зрозуміти концепцію відкритої науки: дізнатися, як вона впливає на процес рецензування та яким чином можна використовувати її принципи для підвищення якості наукових публікацій;
 • опанувати новітні інструменти та методи: ознайомитися з цифровими платформами та інноваційними технологіями, що спрощують процес рецензування та роблять його більш прозорим;
 • розвинути навички рецензування: навчитися давати конструктивний зворотний зв’язок, аналізувати наукові статті та інші матеріали в умовах відкритого доступу;
 • дізнатися про етичні аспекти та виклики: розглянути питання конфіденційності, прозорості та об’єктивності в сучасному науковому середовищі.

25 червня 2024 року о 15:00 відбудеться презентація онлайн-курсу.

Реєстраційна форма https://forms.gle/rs4pk5ygyHi33X7M8


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


Пропозиції до освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проекту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті" (спеціальність "011 Освітні, педагогічні науки") в Інституті цифровізації освіті НАПН України, з метою її вдосконалення.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.