Сучасні цифрові технології та інноваційні методики навчання: досвід, тенденції, перспективи

Сучасні цифрові технології та інноваційні методики навчання: досвід, тенденції, перспективи

06 квітня 2023 р. на базі кафедри інформатики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулася XI Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні цифрові технології та інноваційні методики навчання: досвід, тенденції, перспективи» (http://conf.fizmat.tnpu.edu.ua), співорганізаторами якої виступили: Міністерство освіти і науки України, Ченстоховський політехнічний університет (Польща), Опольський Політехнічний Університет (Польща), Академія Технічно-Гуманістична міста Бельско-Бяла (Польща), Жешувський університет (Польща), Остравський університет (Чехія), Інститут модернізації змісту освіти, Інститут цифровізації освіти НАПН України.

Метою інтернет-конференції є обговорення актуальних проблем використання інформаційних технологій та інноваційних методик навчання в освітньому процесі; обговорення актуальних тенденцій і перспектив розвитку STEM-освіти, обмін інноваційними ідеями щодо формування стратегії нової школи.

Виступили з доповідями і взяли участь в обговоренні майже 150 науковців, які продемонстрували власні програмні та методичні розробки, електронні інформаційні ресурси, інноваційні продукти. Співробітники Інституту цифровізації освіти НАПН України представили такі доповіді: Іванова С. М., Кільченко А. В. «Можливості реферативно-аналітичної бази даних Dimensions – інноваційного ресурсу для підтримки науковців»; Мінтій І. С. «Дистанційна підтримка комбінованого навчання інформатики у 5 класі»; Олексюк В. П. «З досвіду підготовки американських учителів інформатики до застосування хмарних технологій»; Франчук Н. П. «Особливості використання системи Moodle під час змішаного навчання»; Сідорко М. М., Вакалюк Т. А. «Необхідність використання технологій віртуальної реальності у підготовці майбутніх техніків-програмістів у закладах передвищої освіти»; Вербовецький Д. В., Олексюк В. П. «Псхолого-педагогічні аспекти використання середовища геймифікації при підготовці майбутніх бакалаврів інформатики».

Напрями роботи конференції:

➢ Інноваційні технології навчання в закладах освіти.

➢ Інструменти, методи дистанційного та змішаного навчання в закладах освіти.

➢ Освітні стратегії підготовки фахівців ІТ-галузі.

➢ STEM-освіта: шляхи впровадження, актуальні питання та перспективи.

➢ Стратегії розвитку середовища цифрового навчання.

За результатами конференції сформовано електронний збірник матеріалів, який можна завантажити в Електронній бібліотеці НАПН України за посиланням: https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/735000.

Анонси та оголошення

Освітньо-наукова програма підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проєкту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії в Інституті цифровізації освіти НАПН України з метою її вдосконалення.


6th International Workshop on Methods, Resources and Technologies for Open Learning and Research (MROL 2023)

ПРОДОВЖЕНО термін прийому матеріалів для участі в VI Міжнародному англомовному воркшопі «Методи, ресурси і технології відкритого навчання та досліджень» (MROL 2023), в рамках 18-ї Міжнародної конференції з ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних застосуваннях, інтеграції гармонізації та трансферу знань (ICTERI 2023). 26.06.2023 – дедлайн подання робіт, 18.09.2023 – день воркшопу.


2nd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2023)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у другому англомовному воркшопі з цифрової трансформації освіти (DigiTransfEd – 2023). Семінар рецензований, проводиться в рамках 18-тої Міжнародної конференції з ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних застосуваннях. Інтеграція, гармонізація та трансфер знань (ICTERI 2023). 26.06.2023 – дедлайн подання робіт, 18.09.2023 – день семінару.


Вибори директора Інституту цифровізації освіти НАПН

Національна академія педагогічних наук України оголошує конкурс на посаду директора Інституту цифровізації освіти НАПН України.
Строк подання заяв – два місяці з дня опублікування оголошення 23 березня 2023 року. Вибори відбудуться 7 червня 2023 року.


Оголошення про вибори директора інституту

Вибори директора Інституту відбуватимуться 07 червня 2023 р. з 10:00 до 16:00 год. за адресою м. Київ, вул. Максима Берлінського, 9, 2 поверх, кімната 205.

Особи, які мають право брати участь у голосуванні, спостерігачі за ходом голосування від кандидатів і громадський спостерігач під час реєстрації надають паспорт.