Цифрове видавництво вищого навчального закладу

Тепер на виданні навчальних матеріалів економлять не тільки університети, які замовляють послуги у видавництвах, а й ті, що мають власні друкарські верстати. Адже за останній рік стрімко піднялась вартість обладнання та його обслуговування. Ріст цін на папір (більше 70 грн. за пачку офісного, більше 1 тис. доларів за тонну офсетного) та витратні матеріали змушують зменшувати тиражі навчальної літератури до кількох примірників. Якщо в окремих випадках деякі бібліотеки дозволяють робити ксерокопію сторінок, то інші - користуватися книгами лише у читальному залі. 

 Цю актуальну проблему підняв виконавчий директор мультимедійного видавництва «Розумники» Ігор Каплаушенко. 18 травня у Науково-методичному центрі інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» він виступив з доповіддю на Міжнародній науково-практичній конференції «Модернізація інформаційно-ресурсного забезпечення освітнього простору навчальних закладів». 

 У своїй презентації Ігор Миколайович розповів про сучасні технології, переваги цифрового видавництва для вищих навчальних закладів, захист авторського права та економію коштів на виданні навчальної літератури.

– Сучасний видавничий центр Університету – це не тиражування. Це на 80 % цифрове видавництво, яке може забезпечити студентів навчальним контентом у найкоротші строки. ВНЗ Європи, США, Китаю та інших країн поступово переходять до використання електронних підручників, які є економічними, доступними й зручними у використанні. Студенти гарно сприймають такі навчальні матеріали, – один раз завантажив онлайн, користуєшся офлайн, тобто маєш доступ незалежно від наявності Інтернету, – зауважив І.М. Каплаушенко. 

 Також він представив систему dp-univer.com. Це платформа, яка дозволяє студентам купувати якісні цифрові підручники, посібники, конспекти лекцій та інші види навчальних ресурсів. 

– Наш додаток має мінімальний інтерфейсі відтворює сторінки видань у високій якості. Можна відкривати в системі необмежену кількість підручників і пристрій не буде підвисати, – говорить Ігор Миколайович. 

За його словами, цифровий підручник зручніший, ніж паперовий. Насамперед це вага, швидкість випуску та доставки. Також тут можна зробити закладку чи написати примітки, викликати зміст і швидко перейти на потрібну сторінку, скористатися пошуком слова чи фрази по всьому документу. 

Хоча формально навчальна література є безкоштовною, але в реальності студенту доводиться робити щодня ксерокопії навчальних матеріалів, витрачаючи на це кошти, за які можна придбати два-три примірники повноформатного електронного видання.

Інститут інформаційних технологій та засобів навчання НАПН України виступив як співорганізатор конференції. А свої наукові доробки представили: 
Марія Шишкіна, к.ф.н., с.н.с., керівник відділу – "Теоретико-методичні засади формування хмаро орієнтованого освітнього-наукового середовища вищого навчального закладу". Вікторія Богдан, провідний науковий співробітник - "Хмарні сервіи Google в управлінні дошкільним навчальним закладом". 
Юлія Носенко, к.п.н., старший науковий співробітник – "До питання здоров'язбережувального використання програмно-апаратних засобів у навчальному процесі основної школи. Жанна Матюх, аспірант – "Проблеми та перспективи впровадження мультимедійних технологій в інклюзивну освіту". 
Аліса Сухіх, здобувач – "Здоров'язбережувальний складник ІК-компетентності учнів основної школи: характеристика критеріїв і показників сформованості".

Анонси та оголошення

ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.