Всеукраїнська серпнева конференція «Нова українська школа – старт реформи, участь громад»

Всеукраїнська серпнева конференція «Нова українська школа – старт реформи, участь громад»

21 серпня 2018 року науковці Інституту взяли участь у різнопланових дискусіях масштабного освітнього форуму Всеукраїнської серпневої конференції «Нова українська школа – старт реформи, участь громад». Серед учасників конференції - Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, міністр освіти та науки Лілія Гриневич, голова представництва ЄС в Україна Хюг Мінгареллі, голова Офісу Ради Європи в Україні, вчителі та педагогічні працівники з усієї України, представники органів місцевого самоврядування.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що українське суспільство створює основи для економічного відновлення, для розвитку нашої держави. "Україна більше чверті століття чекала нову освітню реформу. Зараз вперше, і тому зараз я тут, і Прем’єр-міністр, міністри разом з вами, для того, щоб підкреслити важливість початку втілення в життя програми «Нова українська школа». Щоб все це стало незворотнім, Україна реалізувала свій європейський вибір. І нам потрібно абсолютно надійно закріпити для безповоротності цього процесу це все в цінностях, компетенціях і життєвій позиції молодого покоління". Він наголосив: "Я вірю в українську молодь. І я вірю, що це зробить Нова українська школа".

IMG_9734-3.jpg

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила, що у вересні 2018 року по всій країні діти підуть в перший клас Нової української школи. Старту реформи передувала масштабна підготовка, яка була спрямована на створення нового освітнього середовища, розбудову нового змісту освіти та перепідготовку вчителів.

1534841057-6342-4.jpg

Під час конференції відбулася низка панельних дискусій, майстер-класів, презентацій, виставок та робочих груп, що були присвячені старту Нової української школи, децентралізації у системі освіти, компетентностям для життя у 21-му столітті, розвитку інклюзивної освіти, підвищенню кваліфікації вчителів, пілотуванню нових технологій та інновацій, прозорому фінансуванню шкіл.

NUSH 1.jpg

NUSH 2.jpg

Заступник директора з науково-експериментальної роботи Ольга Пінчук та завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Олександра Соколюк взяли участь у панельній дискусії «Нова українська школа: компетентності для життя в 21-му столітті».

NUSH 3.jpg

NUSH 4.jpg

До робот груп у рамках обговорення забезпечення якості освіти долучилась Оксана Овчарук, заввідділом компаративістики інформаційно-освітніх інновацій.

Валентина Барладим, молодший науковий співробітник інституту, працювала з колегами в робочій групі за напрямом «Виховання та позашкільна освіта».

NUSH 5.jpg

Валентина Коваленко, науковий співробітник інституту,на робочій групі, що зібрала психологів, дефектологів і соціальних працівників,взяла участь в обговоренні проблем навчального процесу дітей з особливими освітніми потребами та перспектив розвитку інклюзивного навчання в Україні.

NUSH 7.jpg

Наталя Сороко, старший науковий співробітникінституту, активно співпрацювала з колегами над розв'язанням актуальних проблем навчання вчителів.


Анонси та оголошення

ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


Пропозиції до освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проекту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті" (спеціальність "011 Освітні, педагогічні науки") в Інституті цифровізації освіті НАПН України, з метою її вдосконалення.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.