Втілювати рішення в освіту з відчуттям присутності: ІІІ-а Міжнародна науково-практична конференція «Імерсивні технології в освіті»

Втілювати рішення в освіту з відчуттям присутності: ІІІ-а Міжнародна науково-практична конференція «Імерсивні технології в освіті»

22 вересня 2023 року відбулась ІІІ-а Міжнародна науково-практична конференція «Імерсивні технології в освіті», організована та проведена відділом технологій відкритого навчального середовища Інституту цифровізації освіти (ІЦО) НАПН України. Співорганізаторами та партнерами конференції стали Національна академія освіти ім. І. Алтинсаріна Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан, Краківський педагогічний університет імені Комісії народної освіти, UiT Арктичний університет Норвегії.

Серед обговорюваних тематик конференції – проблеми використання імерсивних технологій в освітній практиці, зокрема у STEM/STEAM освіті, теоретико-методологічні та психолого-педагогічні аспекти використання імерсивних технологій, технології доповненої/віртуальної реальності в освіті, здоров’язбережувальні аспекти використання імерсивних технологій у освітньому процесі, оцінювання якості навчального матеріалу з доповненою реальністю, штучний інтелект.

Конференцію відкрив директор Інституту цифровізації освіти НАПН України, Олег Спірін, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор. Він зазначив про важливість використання імерсивних технологій в освіті, підкреслив ключову роль освітян, науковців та молодих фахівців у розбудові інфраструктури сучасного цифрового освітнього середовища. Серед доповідачів конференції були представники Норвегії, Польщі, Казахстану, які представили свої напрацювання у сфері використання доповненої реальності для колаборативного навчання, дослідницьких проєктів, підвищення кваліфікації фахівців, висвітлили досвід створення онлайн дискусійних груп, оцінювання навчальних досягнень студентів засобами штучного інтелекту та ознайомили з дидактичними моделями використання штучного інтелекту та імерсивних технологій у вищій та загальній середній освіті.

Модераторами конференції виступили Світлана Литвинова, заступник директора ІЦО з наукової роботи, доктор педагогічних наук та Оксана Овчарук, завідувачка відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій ІЦО, доктор педагогічних наук. 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

9.png

10.png

11.png

Анонси та оголошення

Онлайн-форум

Запрошуємо вас 12.11.24 до участі у VІ всеукраїнському відкритому науково-практичному онлайн-форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії». Інститут цифровізації освіти запрошує презентувати свої досягнення та поділитися досвідом під час роботи секції «Інформаційно-цифрові середовища закладів освіти: трансформація, безпека, вплив AI».

Програму заходу, тези Форуму, посилання на підключення будуть надіслані всім зареєстрованим учасникам. Електронний варіант збірника буде розіслано авторам. Також усім спікерам і зареєстрованим учасникам буде надіслано сертифікат щодо участі у Форумі.

Участь у Форумі безкоштовна.


VI міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті», 23-25.11.24

Запрошуємо 24 жовтня відвідати вебінар «Сервіси штучного інтелекту для професійного зростання педагогічних працівників». Проводить: Мар’єнко Майя Володимирівна, провідний науковий співробітник відділу хмаро орієнтованих систем і штучного інтелекту в освіті Інституту цифровізації освіти НАПН України. Питання, що обговорюватимуться: використання інструментів ШІ в освітньому процесі (на прикладі ChatGPT і Gemini).


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.