22 вересня 2023 року відбулась ІІІ-а Міжнародна науково-практична конференція «Імерсивні технології в освіті», організована та проведена відділом технологій відкритого навчального середовища Інституту цифровізації освіти (ІЦО) НАПН України. Співорганізаторами та партнерами конференції стали Національна академія освіти ім. І. Алтинсаріна Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан, Краківський педагогічний університет імені Комісії народної освіти, UiT Арктичний університет Норвегії.
Серед обговорюваних тематик конференції – проблеми використання імерсивних технологій в освітній практиці, зокрема у STEM/STEAM освіті, теоретико-методологічні та психолого-педагогічні аспекти використання імерсивних технологій, технології доповненої/віртуальної реальності в освіті, здоров’язбережувальні аспекти використання імерсивних технологій у освітньому процесі, оцінювання якості навчального матеріалу з доповненою реальністю, штучний інтелект.
Конференцію відкрив директор Інституту цифровізації освіти НАПН України, Олег Спірін, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор. Він зазначив про важливість використання імерсивних технологій в освіті, підкреслив ключову роль освітян, науковців та молодих фахівців у розбудові інфраструктури сучасного цифрового освітнього середовища. Серед доповідачів конференції були представники Норвегії, Польщі, Казахстану, які представили свої напрацювання у сфері використання доповненої реальності для колаборативного навчання, дослідницьких проєктів, підвищення кваліфікації фахівців, висвітлили досвід створення онлайн дискусійних груп, оцінювання навчальних досягнень студентів засобами штучного інтелекту та ознайомили з дидактичними моделями використання штучного інтелекту та імерсивних технологій у вищій та загальній середній освіті.
Модераторами конференції виступили Світлана Литвинова, заступник директора ІЦО з наукової роботи, доктор педагогічних наук та Оксана Овчарук, завідувачка відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій ІЦО, доктор педагогічних наук.
![1.png 1.png](/upload/medialibrary/38c/38c6588a6f4812745708dfb99b46327d.png)
![2.png 2.png](/upload/medialibrary/c1e/c1e4d10f8c14532829d940b41d832aed.png)
![3.png 3.png](/upload/medialibrary/8c0/8c0c72a10e53b56f9609e27c72395a29.png)
![4.png 4.png](/upload/medialibrary/ade/ade79203e8323f248a643802b675211d.png)
![5.png 5.png](/upload/medialibrary/c0b/c0b467a5a8485a19f7dad5ecfc6b3b05.png)
![6.png 6.png](/upload/medialibrary/60e/60e9fb7e913bfc0c749f9d15a35c3ea2.png)
![7.png 7.png](/upload/medialibrary/918/918e2c185d22f49074d55f7c8bbfec2c.png)
![8.png 8.png](/upload/medialibrary/21b/21b4d3bea3d6afcb0d4067d60981d576.png)
![9.png 9.png](/upload/medialibrary/bac/bac805230bd1ce1f982e288ba555ba5e.png)
![10.png 10.png](/upload/medialibrary/b8d/b8dbfd8d3dd2ead3e15ed63e69e424d1.png)
![11.png 11.png](/upload/medialibrary/8dc/8dcd52b89ec3aea6ed0ceadbbe612442.png)