Звітна наукова конференція Інституту цифровізації освіти «Цифрова трансформація освіти України в умовах воєнного стану»

Звітна наукова конференція Інституту цифровізації освіти «Цифрова трансформація освіти України в умовах воєнного стану»

24 лютого 2023 року відбулась Звітна наукова конференція Інституту цифровізації освіти НАПН України, що проходила у змішаному форматі.

У роботі конференції взяли участь співробітники Інституту, представники закладів вищої та середньої освіти, аспіранти та докторанти.

Директор Інституту цифровізації освіти НАПН України, доктор технічних наук, професор, дійсний член НАПН України Биков Валерій Юхимович привітав учасників конференції та виступив з промовою.

скрін.jpg

З вітальним словом звернувся до учасників перший віце-президент НАПН України, головний вчений секретар, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Луговий Володимир Іларіонович.

Ляшенко Олександр Іванович, академік-секретар Відділення загальної середньої освіти і цифровізації освітніх систем НАПН України, д-р пед. наук, проф., дійсний член НАПН України виступив з доповіддю «Проблеми розбудови ІОС в контексті цифровізації освіти».

Литвинова Світлана Григорівна, заступниця директора з наукової роботи Інституту цифровізації освіти НАПН України, д-рка пед. наук, с.н.с. представила доповідь «ІЦО НАПН України у 2022 році. Здобутки та перспективи».

фото2.png

Під час пленарного засідання виступили з доповідями: Лупаренко Лілія Анатоліївна, завідувачка відділу цифрової трансформації НАПН України ІЦО НАПН України, канд. пед. наук, с.д. «Проектування і технологічне забезпечення функціонування відкритої Інтернет-платформи «Українська електронна енциклопедія освіти»;

фото1.png

фото1(1).png

Іванова Світлана Миколаївна, завідувачка відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем Інституту цифрової освіти НАПН України, канд. пед. наук, с.д., «Використання інформаційно-цифрових технологій для оцінювання результативності педагогічних досліджень»;

скрін.jpg

Олексюк Василь Петрович, провідний науковий співробітник відділу відкритих освітньо- наукових інформаційних систем Інституту цифрової освіти НАПН України, канд. пед. наук, с.д., «Напрями та основні результати діяльності спільної науково-дослідної лабораторії з питань застосування хмарних технологій в освіті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка й Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України».

фото3.png

Підчас роботи конференції наукові доповіді та диспути відбувались у наступних секціях:

«Відкриті науково-освітні системи та компаративістика інформаційно-освітніх інновацій» модераторами якої виступили: завідувачка відділу компаративістики інформаційно-освітніх технологій Овчарук Оксана Василівна; завідувачка відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем Іванова Світлана Миколаївна; завідувачка відділу цифровізації НАПН України Лупаренко Лілія Анатоліївна;

скрін2.jpg

«Хмаро орієнтовані системи та технології відкритого навчального середовища» модератори: завідувачка відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти Шишкіна Марія Павлівна; завідувачка відділу технологій відкритого навчального середовища Сороко Наталія Володимирівна.

скрін3.jpg

У рамках конференції були обговорені актуальні питання щодо особливостей технологій AR/VR при їх використанні в освітньому процесі; підходи пом’якшення впливу засобів віртуальної реальності на учнів; навчання з використанням імерсивних технологій; відповідальне використання технологій доповненої і віртуальної реальності освіті; цифрові технології для оцінювання результативності педагогічних досліджень; підходи до проєктування електронної енциклопедії; виклики дистанційного та змішаного навчання, цифрова компетентність всіх учасників освітнього процесу тощо.

скрін4.jpg

Матеріали конференції будуть надруковані в електронному виданні із присвоєнням ISBN і розміщені у вільному доступі в Електронній бібліотеці Національної академії педагогічних наук України.

Збірник матеріалів конференції

Анонси та оголошення

Майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»

25.04.2024 р. відбудеться майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога». Організатори майстер-класу – співробітниці ІЦО НАПН України: Марія Шишкіна, Майя Мар’єнко, Валентина Коваленко. Запрошуємо до участі


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.