Круглий стіл учасників дослідно-експериментальної роботи

Круглий стіл учасників дослідно-експериментальної роботи

Всі знання виростають з одного коріння –
навколишньої дійсності, мають між собою
зв’язки ,а тому повинні вивчатися у зв’язках.

Ян Амос Коменський

12 березня 2016 року на базі Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 за підтримки управління освіти Луцької міської ради та міського методичного кабінету був проведений круглий стіл учасників дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою "Варіативні моделі комп'ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу в загальноосвітньому навчальному закладі" під керівництвом Гриб'юк Олени Олександрівни, керівника експерименту, кандидата педагогічних наук, провідного наукового співробітника Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

В рамках робочої зустрічі Лещенко Зіновія Богданівна, начальник відділу кадрово-методичного забезпечення управління освіти Луцької міської ради доповідала про роль і значення експериментальної діяльності у створення якісного освітнього середовища в умовах роботи спеціалізованої школи.

Півницький Валерій Борисович, директор Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 висококваліфіковано і професійно продемонстрував здобутки педагогічного та учнівського колективу школи.

На засіданні творчої групи було обговорено актуальність та перспективність теми дослідження, обґрунтування теми і мети, завдань дослідно-експериментальної роботи "Варіативні моделі комп'ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу в загальноосвітньому навчальному закладі".

В рамках жвавої дискусії йшлося про перспективи розвитку міжпредметних зв’язків в процесі навчання предметів природничо-математичного циклу з використанням комп’ютерно орієнтованого середовища навчання. Відбулося офіційне представлення членів творчої групи. Упродовж робочої зустрічі до обговорення в рамках роботи семінару активно долучилися та продемонстрували свої напрацювання в рамках дослідження

Ведищева Олена Володимирівна – заступник директора з навчально-виховної роботи;

Поляниця Оксана Іванівна – керівник творчої групи, вчитель біології;

Силка Тетяна Олександрівна – заступник начальника управління освіти, начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти;

Іванюк Антон Іванович – заступник директора з виховної роботи, вчитель англійської мови.

Білик Ольга Олександрівна – вчитель фізики;

Юнчик Валентина Леонідівна – аспірант ІІТЗН НАПН України;

Пенькова Н. Є. – вчитель хімії;

Михайлюк К. Г. – вчитель географії;

Відринський Б. В. – вчитель інформатики;

Кривов'язюк Оксана Анатоліївна – заступник директора з навчально-виховної роботи;

Цюриць Сергій Сергійович – заступник директора з навчально-виховної роботи.

Учасники круглого столу обмінялися враженнями від розпочатої роботи та намітили перспективи впровадження результатів дослідження.

Гриб’юк Олена Олександрівна, керівник проекту, приділила особливу увагу уточненню напрямів дослідно-експериментальної роботи учасників проекту на базі Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5.

В рамках робочої зустрічі відбулося знайомство зі школою, де плідно співпрацюють вчителі, учні, батьки, де кожен із учасників навчально-виховного процесу комфортно себе почуває, адже тут панує взаємоповага, толерантність, підтримка та розуміння, оскільки усі об'єднані спільними інтересами, спільною діяльністю, спільною метою – успішний учень!

Учні 9-Б класу за підтримки класного керівника Моренчук Л.І. провели вражаючу та дуже змістовну екскурсію в музей Бойової слави та музей історії школи. Школярі з гордістю розповідали про відомих випускників, про здобутки сьогодення та продемонстрували власноруч змонтований документальний фільм про школу.

Лещенко Зіновія Богданівна, начальник відділу кадрово-методичного забезпечення управління освіти Луцької міської ради, висловила слова вдячності щодо початку проведення експерименту на базі школи та побажала успіху у подальшій роботі та плідних здобутків.

Півницький Валерій Борисович, директор Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 зробив ґрунтовний огляд матеріально-технічної бази школи та продемонстрував навчальні кабінети.

Поляниця Оксана Іванівна та Білик Ольга Олександрівна відкрили учасникам творчої групи дивовижний світ Лесі Українки.

Комзюк Віра Михайлівна, завідувач музею, заслужений працівник культури України висококваліфіковано провела екскурсію в Музей-садибу Лесі Українки в селі Колодяжне, де поетеса написала багато поетичних творів, що увійшли до скарбниці української та світової літератури. Йшлося про значну пошукову, науково-дослідницьку, збиральницьку та науково-освітню роботу завдяки зусиллям колективу.

По закінченні роботи круглого столу відбувся обмін думками, підведені підсумки роботи, намічені шляхи подальшої співпраці та сплановано подальші зустрічі в рамках дослідницького проекту.

Анонси та оголошення

ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


Пропозиції до освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проекту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті" (спеціальність "011 Освітні, педагогічні науки") в Інституті цифровізації освіті НАПН України, з метою її вдосконалення.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.