Відбувся круглий стіл та засідання творчої групи учасників дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня

Відбувся круглий стіл та засідання творчої групи учасників дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня

Відбувся круглий стіл та засідання творчої групи учасників дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою: «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу в загальноосвітньому навчальному закладі» на базі Летичівського НВК №2 «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» за підтримки Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академія педагогічних наук України, Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.

У рамках робочої зустрічі Гриб'юк Олена Олександрівна, науковий керівник проекту, провідний науковий співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України проаналізувала хід дослідно-експериментальної роботи та наголосила на доцільності педагогічно виваженого використання методичних рекомендацій щодо подальшої роботи в рамках проекту «Варіативні моделі комп'ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу у загальноосвітньому навчальному закладі». Особливу увагу учасники робочої зустрічі звернули на нові виклики суспільства, аналіз стану і тенденції розвитку освітньої системи України та важливість дослідно-експериментальної діяльності у навчальних закладах.

Під час проведення круглого столу йшлося також про:

1. Проблеми, виклики та ризики в системі освіти в контексті Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012–2021 роки

Гриб’юк О. О. - керівник проекту, кандидат педагогічних наук, провідний науковий співробітник Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України

2. Модернізація інноваційного освітнього середовища Летичівського НВК №2

Жорницька Т. В. - директор Летичівського НВК №2.

3. Сучасний стан та перспективи розвитку освіти Летичівського району

Маринюк М. В. - начальник відділу освіти, молоді та спорту Летичівської селишної ради

Під час зустрічі відбулося представлення напрацювань творчого колективу Летичівського НВК №2 «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» в рамках дослідно-експериментальної роботи:

Використання системи динамічної математики GеоGebra в процесі навчання теми «Інтеграл та його застосування»

Березюк Л.О. керівник творчої групи, вчитель математики, вища кваліфікаційна категорія, «Старший вчитель»

Використання дослідницької моделі навчання географії в процесі вивчення теми «Рослини і тварини - синоптики» у 6 класі. Міжпредметні зв’язки з біологією.

Притуляк Л. Л. вчитель географії, вища кваліфікаційна категорія «Старший вчитель»

Формування та розвиток дослідницьких компетентностей учнів у процесі навчання предметів природничо-математичного циклу в умовах комп'ютерно орієнтованого середовища

Марущак В.М. вчитель інформатики, друга кваліфікаційна категорія

Використання комп'ютерно орієнтованого середовища навчання на уроках економіки для формування життєвих компетентностей учнів при вивченні теми «Роль грошей у суспільстві»

Чумак Л. М. – вчитель математики, вища кваліфікаційна категорія

Використання інформаційних технологій на уроках фізики у поєднанні з ситуаційними завданнями при вивченні теми «Кінематика»

Панічева Л.В. вчитель фізики, вища кваліфікаційна категорія

Дослідження молочних продуктів на фальсифікат

Сеник О. В. вчитель хімії, вища кваліфікаційна категорія, «Старший вчитель»

Вимірювання на відстані в практичній діяльності

Мариновська М. Івасюк М., Гаврищук Л Я вчитель математики, вища кваліфікаційна категорія «Старший вчитель»

Розвиток пізнавальних здібностей учнів засобами інноваційного освітнього середовища

Русановська Н.Ю. вчитель математики, перша кваліфікаційна категорія

Використання інноваційної моделі навчання на уроках біології при вивченні теми «Риби . Різноманітність і значення риб.»

Камінська М.В. вчитель біології, кваліфікаційна категорія спеціаліст

Робототехніка як універсальний інструмент для розвитку і виховання учнівської молоді

Панчук І.М. вчитель інформатики, кваліфікаційна категорія спеціаліст

У рамках дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу в загальноосвітньому навчальному закладі» учасники експерименту отримали подарунок – набір для конструювання роботів на основі апаратної обчислювальної платформи Arduino. Гриб’юк О.О., науковий керівник експерименту дала високу оцінку представленим проектним напрацюванням творчого колективу, відзначила ґрунтовний інноваційний потенціал педагогічної спільноти Летичівського НВК №2 «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» та ознайомила присутніх з планом подальшої дослідницької роботи.

Під час засідання творчої групи Гриб’юк О.О акцентувала увагу на специфічності розгортання КОСН та уточнення механізму оцінювання щодо його використання, підготовці до Всеукраїнського методологічного семінару та конференції. в тому числі на ґрунтовних проміжних результатах дослідно-експериментальної роботи та напрацьовано відповідні рекомендації творчої групи в рамках подальшої співпраці.

Анонси та оголошення

ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


Пропозиції до освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проекту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті" (спеціальність "011 Освітні, педагогічні науки") в Інституті цифровізації освіті НАПН України, з метою її вдосконалення.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.