Співпраця Інституту цифровізації освіти з Управлінням освіти міста Варшави

Співпраця Інституту цифровізації освіти з Управлінням освіти міста Варшави

Співробітниці Інституту цифровізації освіти НАПН України, Ірина Іванюк та Оксана Овчарук, які вимушені були тимчасово переїхати до Варшави, налагоджують робочі зв’язки з Управлінням освіти міста Варшави. Учені допомагають створювати освітні можливості для українських учнів, батьків і вчителів.

За даними управління освіти міста Варшава, з початку війни в Україні Варшава прийняла до своїх дитячих садків, початкових і середніх шкіл понад 16 тисяч дітей і підлітків з України.

Всю інформацію щодо влаштування українських учнів до польських закладів системи освіти та дистанційного навчання в Україні можна знайти на сайті Управління освіти міста Варшава.

Сформовано на сайті актуальні відомості для батьків й учнів:

  • поради щодо зарахування дітей та підлітків до освітніх закладів Варшави;
  • посібник, що знайомить з польською системою освіти;
  • офіційний список українських онлайн-шкіл і платформ, де можна продовжити навчання дистанційно;
  • поради щодо надання психологічної допомоги дітям і підліткам та підтримки їх після пережитої психологічної травми;
  • функціонування варшавських спеціальних шкіл;
  • діяльність Української суботньої школи у Варшаві.

Для вчителів (польських та українських):

  • навчальні матеріали та рекомендації щодо підтримки дітей та підлітків у кризових ситуаціях, допомоги після психологічних травм, подолання стресу;
  • банк пропозицій роботи для вчителів з України, включаючи посаду помічника вчителя.

Також разом із Польським центром міжнародної допомоги започатковано проєкт «Готівка за роботу». Завдяки йому до кінця червня в комунальних школах і дитсадках буде працевлаштовано 200 українських вчителів, які приїхали під час війни. Вони працюватимуть помічниками та допомагатимуть українським дітям інтегруватися в заклади освіти. Витрати на працевлаштування українських вчителів на цьому етапі проєкту покриватимуть американські донори з організації CARE.

фото 3.jpg

Крім того, союз польських митрополій у співпраці з Управлінням освіти міста Варшава та з ініціативи Фундації «Я люблю Польщу» підготували польсько-український підручник під назвою «Познайомтеся та побудуйте стосунки», який буде регулярно доповнюватися новими темами. Він призначений для родин, які приймають у себе біженців або організовують вільний час для українських дітей. Його також можуть використовувати вчителі як додаткове джерело знань, що дозволяє дітям вивчати мову та отримувати цікаву інформацію про Польщу та Україну. Посібник включає тексти, малюнки та вправи.

фото 2.jpg

13 квітня 2022 року у Палаці Молоді Варшави відбулось офіційне відкриття пункту для дистанційного навчання українських дітей. Кімнати обладнані ноутбуками з українською клавіатурою, всі мають навушники, швидкісний інтернет. Діти мають можливість щодня з 9.00 до 13.00 комфортно навчатись дистанційно в своїх школах, або приєднавшись до онлайн-шкіл, що надали відкритий доступ для навчання під час війни.

фото 4.jpg

Такі пункти планують відкрити в різних районах Варшави, там діти зможуть не тільки займатись дистанційно, а й вивчати польську та англійську мови, отримати консультації психолога. Це важливо для України, наші діти мають навчатись в українській системі, бо ми всі повернемось додому. У відкритті пункту взяли участь мер міста Варшави Rafał Trzaskowski та заступниця мера Renata Kaznowska.

фото 5_мер і заст мера.jpg заст мера і директора Палацу.jpg

Під час заходу онлайн доєдналися заступник мера Києва Валентин Мондриївський, директор Департаменту освіти і науки Олена Фіданян, директор Київського ліцею бізнесу Людмила Паращенко. Це була насправді чутлива атмосфера під час зустрічі, офіційна з одного боку, а з іншого - дружня. Українці дякували за підтримку та допомогу, а поляки питали про те, чим ще можна допомогти українським дітям, щоб вони отримали доступ до освіти.

Відео брифінгу з журналістами, в якому взяла участь Ірина Іванюк, старша наукова співробітниця відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій

нашого інституту, під час відкриття дивіться тут >>>

Анонси та оголошення

Інститут цифровізації освіти НАПН України запрошує на навчання до аспірантури та докторантури.

Підготовка докторів філософії та докторів наук в Інституті здійснюється в галузі знань "01 Освіта/Педагогіка", зі спеціальності "011 Освітні, педагогічні науки", спеціалізації "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті".


Post-proceedings Advances in Educational Technology

У мирний час ми планували опублікувати найкращі роботи з VIII Міжнародної конференції з цифрової освіти в екологічних університетах, організованої Національним університетом біоресурсів і природокористування України (Київ, Україна) та Вроцлавським університетом природокористування (м. Вроцлав, Польща) спільно з нашим інститутом у томі Post-proceedings 2-го симпозіуму Myroslav I. Zhaldak on Advances in Educational Technology (AET 2021 - https://aet.easyscience.education/2021/). У зв’язку з війною в Україні ця конференція переноситься. Незважаючи на це, подача документів відкрита.


Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні аспекти розвитку STEM-освіти у навчанні природничо-наукових дисциплін»

V Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні аспекти розвитку STEM-освіти у навчанні природничо-наукових дисциплін», проведення якої планувалося 18-19 травня 2022 року в Льотній академії Національного авіаційного університету (м. Кропивницький) переноситься на невизначений термін.


Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні інформаційні технології в освіті і науці»

19-20 травня 2022 року плануємо проведення ХІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції для молодих учених та здобувачів освіти «Сучасні інформаційні технології в освіті і науці» (змішана форма проведення).

Наукові напрями роботи конференції: Методологія і теорія використання ІКТ в освіті; ІКТ і засоби навчання у закладах загальної середньої освіти; Використання вільного програмного забезпечення в освітньому процесі; Використання хмарних та мобільних технологій в освітньому процесі. Робочі мови конференції: українська, англійська.


VІ Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології в освіті, науці і техніці»

Запрошуємо до участі у VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Інформаційні технології в освіті, науці і техніці» (ІТОНТ-2022)