Друга літня школа «Хмарні сервіси в освіті»

Друга літня школа «Хмарні сервіси в освіті»

13-18 червня 2016 року відбулася Друга Літня школа «Хмарні сервіси в освіті (Cloud services in education)» у місті Одеса на базі гімназії №7 та Оздоровчого центру «Одескабель», за підтримки Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України, Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

До літньої школи приїхали майже 200 учасників з усіх областей України та м. Одеси. Приємно було бачити представників інститутів підвищення кваліфікації педагогічних працівників м. Вінниці, м. Одеси, м. Черкас.

В рамках роботи Другої літньої школи «Хмарні сервіси в освіті» проводилися ґрунтовні тренінги з проектування хмаро орієнтованих навчальних середовищ та методики використання сервісів у навчально-виховному процесі загальноосвітнього навчального закладу.

Виступи спікерів проходили з цікавими презентаціями, рівневими практичними завданнями та майстер-класами.

Слухачі Другої літньої школи мали унікальну можливість познайомитися з ходом та проміжними результатами впровадження Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті» про який доповіла Литвинова С. Г., к.пед.н., с.н.с. Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, зав. відділу технологій відкритого навчального середовища, керівника проекту. Вона зазначила, що за останні місяці кількість сервісів, що можуть використовувати вчителі у своїй професійній діяльності збільшилася на 30%. Тому навчання вчителів у рамках неформальної освіти не втрачає своєї актуальності, а вимагає формування нових методів і підходів до її реалізації. Вдалим рішенням цього питання є організація і проведення тематичних всеукраїнських літніх шкіл.

Григор’єва С. Б., директор Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій, розповів про тенденції розвитку сучасних ІКТ для розвитку шкіл з поглибленим вивчення окремих предметів і місце хмарних сервісів у підтримці особистісно-орієнтованого підходу.

Рудюка Р., керівник програми» Партнерство в навчанні» провідної ІТ-компанії зазначив, що без хмарних обчислень вже неможливо уявити собі майбутнє української освіти.

Коршунової О. В., зав. сектору цифрової грамотності відділу інформальної та неформальної освіти дорослих Інституту модернізації освіти презентувала новітні технології навчання інформатики учнів 7-8 класів і наголосила на тому, що сучасний учень потребує не тільки більше ігрових технологій навчання, а й технологій для співпраці.

У програмі Другої літньої школи було передбачено навчання для двох груп слухачів.

І група. «Новачки» - навчання здійснювалося відповідно до методичних рекомендацій «Методика проектування й використання хмаро орієнтованого навчального середовища загальноосвітнього навчального закладу» (авт. Литвинова С.Г.).

ІІ група. «Учасники проекту» - навчання здійснювалося за програмою «Розвиток хмаро орієнтованого середовища загальноосвітнього навчального закладу». У програмі навчання були наступні модулі: OneNoteClassroom, Створення сайтів в SharePoint, OfficeMix, Moodle Online, ClassDojo, Yammer, Sway, Lync та ін.

Для всіх учасників літньої школи було проведено тренінг з використання QR-кодів.

Оленою Коршуновою, співробітником Інституту модернізації змісту освіти МОН України та Світланою Литвиновою, к.пед.н., с.н.с. Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, зав. відділу технологій відкритого навчального середовища, керівника проекту було організовано і проведено он-лайн вебінар «Дорожня карта всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті»».

1.JPG

2.jpg

4.JPG

5.jpg

Анонси та оголошення

Відбудеться захист монографії Буйницької О.П.

21 грудня 2021 року об 11.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.459.01 в Інституті інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України (м. Київ, вул. М. Берлінського, 9) відбудеться захист монографії Буйницької Оксани Петрівни «Система педагогічного проєктування інформаційно-освітнього середовища для здійснення підготовки майбутніх соціальних педагогів» для здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.10 – інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні методики навчання іноземних мов і перекладу в Україні та за її межами»

3 грудня 2021 р. відбудеться ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні методики навчання іноземних мов і перекладу в Україні та за її межами», що пройде в Університеті Григорія Сковороди (м. Переяслав, Україна). Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України є співорганізатором заходу та запрошує колег до участі.