ІНСТИТУТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ – ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

ІНСТИТУТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ – ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

Науковцями Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України було проведено низку науково-методичних вебінарів для вчителів початкових класів з питань використання ІК і формування цифрового освітнього середовища початкової школи.

І. Всеукраїнський вебінар для вчителів початкових класів «Цифрове освітнє середовище початкової школи: методичний аспект». Захід зібрав понад 50 учасників: вчителів початкової школи, заступників директорів початкової школи, методистів з різних областей України.

Організатором і модератором заходу була С. Г. Литвинова, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища ІІТЗН НАПН України, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник.

Питання, що обговорювалися:

  • Концептуальні засади формування цифрового освітнього середовища початкової школи.
  • Форми організації навчальної діяльності учнів у цифровому освітньому середовищі.
  • Особливості організації фронтальної роботи з учнями з використання електронних освітніх ресурсів.
  • Форми і засоби організації групової роботи з учнями: технологічний аспект.
  • Освітня практика використання електронних освітніх ресурсів на уроках математики.
  • Освітня практика використання електронних освітніх ресурсів на уроках української мови і читання.
  • Розвиток цифрової компетентності вчителя початкових класів.

2.png  3.png

4.png

ІІ. Всеукраїнський вебінар для вчителів початкових класів «Освітнє середовище початкової школи і проєкт «Розумники» (SmartKids)». Захід зібрав понад 60 учасників: вчителів початкової школи, заступників директорів початкової школи, методистів з різних областей України.

Організатором і модератором заходу була С. Г. Литвинова, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища ІІТЗН НАПН України, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, керівник Всеукраїнського проєкту «Технологія навчання учнів початкових класів «Розумники» (SmartKids)».

Питання, що обговорювалися:

  • Сучасне комп’ютерне обладнання в початковій школі – вимога часу. Огляд.
  • Цифрова компетентність вчителя початкових класів: з чого почати?
  • Формування цифрового освітнього середовища початкової школи.
  • Електронні освітні ресурси як складова цифрового освітнього середовища.
  • Форми і методи використання електронних освітніх ігрових ресурсів.
  • Особливості організації фронтальної і групової роботи з використання електронних освітніх ігрових ресурсів.
  • Освітня практика використання електронних освітніх ігрових ресурсів на уроках математики і мови.
  • Віртуальний кабінет вчителя початкових класів.
  • Цифровий моніторинг виконання завдань учнями. Побудова індивідуальної траєкторії розвитку учнів.

За результатами вебінарів усі учасники отримали сертифікати. Доступ до реєстру сертифікатів: http://iitlt.gov.ua/register/. Всі події висвітлюються на сторінках соціальних мереж у професійних групах учителів початкової школи.

5.png

Анонси та оголошення

ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.