Новий випуск журналу ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ І ЗАСОБИ НАВЧАННЯ

Новий випуск журналу ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ І ЗАСОБИ НАВЧАННЯ

Опубліковано №2-2020, Том 76 наукового періодичного фахового видання «Інформаційні технології і засоби навчання». Журнал на 8 місці з 670 у "Рейтингу наукових періодичних видань України" і на 2-му у Топ 100 "Найкращі публікації - українська". У номер увійшло 23 статті. 43 % з них – англійською. Свої наукові доробки презентують автори з України, Польщі, Великої Британії, Болгарії, Словаччини. Вітчизняні публікації представлені авторами з Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Запоріжжя, Кропивницького, Рівного, Вінниці, Луцьку, Хмельницького, Херсону, Сум, Кремінцю, Тернополя, Білої Церкви, Умані, Переяслав-Хмельницького, Ізмаїлу, Мелітополю. Колеги з установ НАПН України, педагогічних та медичних, політехнічних і аграрних університетів, Київського національного лінгвістичного університету, Київського національний університет будівництва та архітектури, Національного авіаційного університету, Дунайського інституту Національного університету «Одеська морська академія», Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Національного університету водного господарства та природокористування діляться власним досвідом та напрацюваннями.

Проблемне поле опублікованих досліджень охоплює такі розділи:

  • Методологія, теорія, філософія та історія використання ІКТ в освіті
  • ІКТ і засоби навчання у загальній середній освіті
  • ІКТ і засоби навчання у професійній освіті
  • ІКТ і засоби навчання у закладах вищої освіти
  • ІКТ управління освітою
  • Підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників з використання ІКТ
  • Відкритий інформаційно-освітній простір, інформаційна безпека та захист даних

Окрім вітчизняних наукових установ і закладів вищої та середньої освіти України у випуску представлено доробок колег зі Словацького університету технологій в Братиславі, Тракійського університету в Болгарії, Університету Де Монфор, Школи комп'ютерних наук та інформатики (SCSI), Центру кібербезпеки, м.Лестер у Великій Британії, Польсько-японської академії інформаційних технологій в Гданську та Природничо-гуманітарного університету в Седльце, Польща.

За результатами моніторингу сайту електронного фахового видання «Інформаційні технології і засоби навчання» за допомогою інструментів Google Analytics маємо такі відомості за основними показниками за 2020 р.:

- користувачів журналу – 8,82 тис. осіб зі 113 країн світу, зокрема: України – 5,07 тис. (57,43%); США – 1,07 тис. (12,16%); Японії – 0,37 тис. (4,13%); Інші країни – Росія, Філіппіни, Велика Британія, Китай, Індія, Індонезія, Австралія.

- нових користувачів – 7,73 тис. осіб;

- переглядів сторінок – 75,01 тис.

Порівняно з 2012 р. кількість користувачів у 2020 р. (дані за перші три місяці) збільшилася майже у 28 разів. За результатами моніторингу сайту електронного фахового видання «Інформаційні технології і засоби навчання» за період 2012-2020 р. у журналу всього зафіксовано користувачів – 84,40 тис. осіб зі 185 країн світу. 

Анонси та оголошення

Майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»

25.04.2024 р. відбудеться майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога». Організатори майстер-класу – співробітниці ІЦО НАПН України: Марія Шишкіна, Майя Мар’єнко, Валентина Коваленко. Запрошуємо до участі


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.