Перша Міжнародна літня школа для дітей «Модно бути розумним»

Перша Міжнародна літня школа для дітей «Модно бути розумним»

Завершила роботу Перша Міжнародна літня школа для дітей «Модно бути розумним» – «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» в рамках наукового проекту «Варіативні моделі комп’ютерно орієнтованого середовища навчання предметів природничо-математичного циклу в загальноосвітньому навчальному закладі» (науковий керівник – Олена Гриб’юк, к.пед.н., п.н.с. ІІТЗН НАПН України). Проект реалізовується у цьому році за підтримки Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України, Посольства Франції в Україні, Міністерства освіти і науки України, інформаційної підтримки Волинської обласної державної адміністрації.

Перша Міжнародна літня школа для дітей «Модно бути розумним» - «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» – це:

  • навчання предметів природничо-математичного циклу з педагогічно виваженим використанням компонентів КОСН;
  • мовна комунікація у неформальній атмосфері та занурення в іншомовне середовище;
  • проведення екологічних досліджень і використання ігрових методів у навчанні, в тому числі робота в парах, групах, презентації, новітні технології навчання.

Золота середина знаходиться на перетині наступних факторів: користь для здоров’я, творче наукове середовище та простір особистісного розвитку дітей з врахуванням основних засад особистісно-діяльнісного підходу в роботі.

Основна мета Міжнародної літньої школи для обдарованих дітей полягала в закріпленні та поглибленні знань з предметів природничо-математичного циклу, робототехніки, іноземних мов у спеціально організованому науково-педагогічному середовищі, де українська та англійська мова – не єдиний, але обов’язковий засіб спілкування.

Безперечно, в сучасному світі, перенасиченому різноманітними повідомленнями та навчальним матеріалом, тільки науковий підхід допомагає розвивати критичне мислення, не піддаватися маніпуляціям і рятує від невігластва.

Унікальна Міжнародна літня школа для дітей «Модно бути розумним» – «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» для 60 юних науковців з різних куточків України була організована і проведена захопленими наукою і творчістю людьми, які вміють працювати з школярами, – «Золотою командою» вчителів-експертів «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» під науковим керівництвом Олени Гриб’юк, к.пед.н., п.н.с. ІІТЗН НАПН України з розважальною і освітньою програмою з предметів природничо-математичного циклу, робототехніки, ART–проектування, етики, естетики, культури мовлення та ґрунтовним зануренням в іншомовне середовище. Літня школа проводилася впродовж тижня з 18 по 22 червня на базі Волинського наукового ліцею-інтернату.

Окрім навчальної програми було передбачено і культурну. В рамках роботи літньої школи проводилися кіноперегляди і презентації роботи STEM-майстерні з робототехніки, фітовітальні і народознавчі ігри, Євроквести та ін. Не існувало формального розподілу на учнів і викладачів. Учасники Міжнародної літньої школи «Модно бути розумним» – «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» виступали в різних ролях, виконуючи різні завдання. Окрім інтеграційних занять в STEM-майстернях проводяться «золоті лекції» без окремого диференціювання.

Учена література рятує людей від невігластва, а витончена – від брутальності і вульгарності.

М. Чернишевський

В циклі «Молодь будує нову Україну» в рамках роботи Міжнародної літньої школи вдалося уточнити засади ефективного запровадження інновацій та дослідно-експериментальної діяльності у сучасній школі. Упродовж роботи було успішно проведено панельну дискусію та Оксфордські дебати.

Інвестиції в освіту, науку, культуру та людський капітал – це наша внутрішня потреба та важливі складові формування інтелектуального середовища. Вкрай необхідно знати історію своєї держави, міста, села, родини. На Волині теж є чимало пам’яток духовної культури, які залишила нам історія.

Учасники Міжнародної літньої школи «Модно бути розумним» – «Clever: School of Natural and Mathematical Sciences» отримали незабутні враження в музеї під відкритим небом в Рокинях та Луцькому замку. В рамках роботи Літньої школи дітям вільно думалося і почувалося! Далеко видно з висоти Луцького замку! У кожного Літня школа викликала подив і захоплення, цікавість до науки та історії, жадобу до наукового пізнання, до нових досліджень.


Анонси та оголошення

ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.