Солідарні з Україною: у Варшаві відкрито Центр освіти та розвитку для дітей та молоді

Солідарні з Україною: у Варшаві відкрито Центр освіти та розвитку для дітей та молоді

14 червня 2022 року у Варшаві Валерій Биков, директор Інституту цифровізації освіти НАПН України, виступив на відкритті Центру освіти та розвитку (адреса - м. Варшава, вул. Товарова 25А). У центрі працюватимуть польські та українські вчителі, психологи та персонал підтримки.

Центр освіти та розвитку – це місце для дистанційного навчання, вивчення польської мови, психологічної підтримки та розвитку здібностей дітей та підлітків, їх батьків та опікунів з України.

Центр пропонує такі безкоштовні заходи:

Дистанційне навчання учнів в українській системі освіти (120 місць).

У цьому центрі кожен український учень і вчитель, які проживають у Варшаві, зможуть використовувати всю інфраструктуру ІКТ, включаючи комп’ютери, для участі в уроках або проведення дистанційних уроків.

У своїй промові Валерій Юхимович зазначив:

«Сьогодні цей урочистий день по праву увійде в історію польського просвітництва, відкриє нову сторінку розбудови національної системи освіти Польщі, наближаючи її ознаки і результати освітньої діяльності до кращих європейських і світових зразків, закладає освітні умови морально-духовного і професійного зростання найважливішого й найціннішого ресурсу розвитку особистості людини, людського капіталу цивілізаційного розвитку світового суспільства.

Отже, дозвольте мені від щирого серця передати найкращі вітання Уряду і мешканцям Варшави, польським колегам-освітянам, з цією визначною подією – відкриттям у Варшаві Центру освіти та розвитку. Прийміть ці вітання від Президента НАПН України Василя Кременя, від Президії академії, науковців і освітян України, від Інституту цифровізації освіти НАПН України і від себе особисто, Хочу виказати впевненість у подальшому суттєвому розширені і поглибленні плідних міждержавних стосунків між Україною і Польщею, Варшавою і Києвом, між освітянами і науковцями України і Польщі на благо польського та українського народів, на процвітання Європи і світу!

Дякуємо, браття! Разом і до кінця. Нєх жиє Польска! Хвала Польска! Слава Україні!»

Під час відкриття Центру виступив і секретар Посольства України в Польщі Максим Музичко, який подякував міській владі за допомогу та підтримку громадянам України.

центр 3.jpg

Заступник мера Варшави Рената Казновська повідомила, що наразі у Варшаві перебуває 65 тисяч українських дітей шкільного та дошкільного віку, 17 тисяч з них уже навчаються у варшавських школах. Вона наголосила, що частина учнів та студентів обере дистанційне навчання в українській системі, тому створення подібних місць дуже важливо. – Наша мрія та план – створити близько 40 таких центрів у всіх районах Варшави, – сказала вона.

Начальник освіти Мазовії Аврелія Міхаловська зачитала листа міністра освіти Пшемислава Чарнека. – Я хотів би щиро подякувати всім, хто долучився до завершення цього проекту. Завдяки вашій співпраці сьогодні у Варшаві відкривається дружнє місце для українських учнів. Міхаловська додала, що Центр освіти та розвитку є особливим місцем через велику кількість громадян шкільного віку. – Додатковий простір розвантажує шкільну інфраструктуру всього міста Варшави, – підкреслила вона.

центр 1.jpg центр 4.jpg

Подякував йому і керівник офісу ЮНІСЕФ Рашед Мустафа Сарвар, який працює над наданням допомоги біженцям у Польщі. - Як міжнародна організація, ми цінуємо допомогу, яку Польща надає у вирішенні цієї кризи, - сказав він. Він також зазначив, що Варшава – це дуже важливе місто, адже саме в нього приїжджає найбільша кількість громадян України.

центр 2.jpg центр 5.jpg

Анонси та оголошення

Освітньо-наукова програма підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проєкту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії в Інституті цифровізації освіти НАПН України з метою її вдосконалення.


Інститут цифровізації освіти НАПН України запрошує на навчання до аспірантури та докторантури.

Підготовка докторів філософії та докторів наук в Інституті здійснюється в галузі знань "01 Освіта/Педагогіка", зі спеціальності "011 Освітні, педагогічні науки", спеціалізації "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті".


VIII Міжнародна конференція з цифрової освіти

У мирний час ми планували опублікувати найкращі роботи з VIII Міжнародної конференції з цифрової освіти в екологічних університетах, організованої Національним університетом біоресурсів і природокористування України (Київ, Україна) та Вроцлавським університетом природокористування (м. Вроцлав, Польща) спільно з нашим інститутом у томі Post-proceedings 2-го симпозіуму Myroslav I. Zhaldak on Advances in Educational Technology (AET 2021 - https://aet.easyscience.education/2021/). У зв’язку з війною в Україні ця конференція переноситься. Незважаючи на це, подача документів відкрита.


Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні аспекти розвитку STEM-освіти у навчанні природничо-наукових дисциплін»

V Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні аспекти розвитку STEM-освіти у навчанні природничо-наукових дисциплін», проведення якої планувалося 18-19 травня 2022 року в Льотній академії Національного авіаційного університету (м. Кропивницький) переноситься на невизначений термін.