Цифрова трансформація об'єднує науку та освіту для майбутнього

Цифрова трансформація об'єднує науку та освіту для майбутнього

Цифровізація освіти стала необхідністю. Одним із ключових факторів її успішного впровадження є співпраця між науковими установами і закладами вищої освіти, зокрема. Однією з головних переваг співпраці між науковими установами, що спеціалізуються на цифровізації освіти, і закладами вищої освіти є можливість спільного проведення досліджень і розробок. З одного боку, наша наукова установа має доступ до новітніх технологій, а колектив науковців – носій експертного знання у галузі цифровізації освіти і науки. З іншого боку, заклади вищої освіти можуть надати доступ до студентів і педагогічного персоналу для впровадження інновацій в освітній процес. Це може включати в себе розробку нових цифрових платформ, методів навчання, а також аналіз даних для підвищення якості освіти.

Протягом 2022-2023 років Інститут цифровізації освіти НАПН України уклав договори з провідними закладами вищої освіти: Донецький державний університет внутрішніх справ (переміщений у м. Кропивницький), Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Херсонський державний університет, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького (переміщений у м. Запоріжжя), в яких зафіксовано плани і реальні кроки узгодженої співпраці у сфері освіти та науки з метою ефективного використання спільних можливостей щодо сприяння подальшому розвитку наукового та інноваційного потенціалу, проведення спільних наукових досліджень з кібербезпеки, цифрової та STEM-освіти, використання штучного інтелекту в освіті та науці.

ТОВ «Видавництво “Розумники”», Громадська організація «Міжнародна фундація науковців та освітян», ТОВ «Навчальний СТЕМ-центр «Сократ» – підписано угоди та Меморандум про партнерство та міжнародне співробітництво, який передбачає участь у Міжнародних наукових проектах «Подвійний диплом» та Еразмус+ в країнах Європейського Союзу надалі ЄС; впровадження трансферу технологій у ЗВО України на основі досвіду країн ЄС; співпраця з науковими організаціями та закладами освіти в Україні та закордоном та багато іншого.

Державна науково-технічна бібліотека України, Національний авіаційний університет, Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», Київський університет імені Бориса Грінченка, Інститут вищої освіти НАПН України – наші поважні партнери, спільно з якими проводяться експериментальні дослідження, здійснюється впровадження результатів науково-дослідних робіт, інновацій та технологій, розбудовуються науково-методичні майданчики з питань вдосконалення змісту освіти та підвищення рівня менеджменту наукових досліджень.

Інститут професійної освіти НАПН України, Комунальний заклад Фастівської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» – спільно ми займаємося здійсненням дослідно-експериментальної та інноваційної діяльності щодо розроблення науково методичних засад цифровізації освіти, створення науково-методичного забезпечення та здійснення інформаційно-аналітичного супроводу використання цифрових освітніх ресурсів; активізації та вдосконалення навчальної діяльності та поліпшення умов надання освітніх послуг, ефективного професійного розвитку науково-педагогічних працівників; запровадження та реалізації спільних проектів.

Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво», Державна наукова установа «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» – заплановано здійснення заходів з підготовки, перепідготовки, стажування, підвищення кваліфікації – створення сприятливих умов для постійного професійного розвитку фахівців у сфері науково-технічної інформації, зокрема: створення науково-методичного забезпечення та здійснення інформаційно-аналітичного супроводу використання цифрових освітніх ресурсів; розвитку відкритого цифрового науково-освітнього середовища.

Ми надзвичайно вдячні нашим партнерам, дякуємо, що Ви з нами.

Анонси та оголошення

Онлайн-форум

Запрошуємо вас 12.11.24 до участі у VІ всеукраїнському відкритому науково-практичному онлайн-форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії». Інститут цифровізації освіти запрошує презентувати свої досягнення та поділитися досвідом під час роботи секції «Інформаційно-цифрові середовища закладів освіти: трансформація, безпека, вплив AI».

Програму заходу, тези Форуму, посилання на підключення будуть надіслані всім зареєстрованим учасникам. Електронний варіант збірника буде розіслано авторам. Також усім спікерам і зареєстрованим учасникам буде надіслано сертифікат щодо участі у Форумі.

Участь у Форумі безкоштовна.


VI міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті», 23-25.11.24

Запрошуємо 24 жовтня відвідати вебінар «Сервіси штучного інтелекту для професійного зростання педагогічних працівників». Проводить: Мар’єнко Майя Володимирівна, провідний науковий співробітник відділу хмаро орієнтованих систем і штучного інтелекту в освіті Інституту цифровізації освіти НАПН України. Питання, що обговорюватимуться: використання інструментів ШІ в освітньому процесі (на прикладі ChatGPT і Gemini).


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.