Навчальний семінар для вчителів початкових класів Волинської області

Навчальний семінар для вчителів початкових класів Волинської області

Луцька гімназія № 4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради стала місцем зустрічі фахівців ТМ «Розумники» та педагогів з початкової освіти Волинської області. У вівторок, 19 квітня, тут відбувся навчальний семінар «Всеукраїнський педагогічний експеримент «Розумники» (Smart Kids)»  .

Презентація проекту «Розумники»  та участь у ньому Луцької гімназії було важливою темою обговорення під час роботи секційного засідання. Спікери розповіли про деталі педагогічного експерименту та його методично-технічне забезпечення. Особливістю проекту є те, що діти частково навчаються за допомогою сучасних електронних ресурсів. Директор мультимедійного «Видавництва «Розумники»  Олександр Кохан зазначив, що у школах, які є учасницями експерименту, мультимедійні інтерактивні комплекси, електронні планшети, нетбуки не замінюють паперових підручників, звичайну дошку та крейду, а є невід’ємною допомогою вчителю у 100% досягненні мети уроку. Фахівець з інформатизації освітньої галузі В. Рогоза провів лекцію на тему: «Як використовувати мультимедійні інтерактивні комплекси у початковій школі» та показав, як легко вчитель може організувати навчально-виховну роботу за допомогою сучасних технологій.

Також важливою частиною семінару у Луцьку була практична робота. Вчитель-методист, вчитель експериментального класу Наталя Романченко провела фрагмент уроку з використанням сучасних технологій, а на обговоренні поділилася успіхами своїх учнів та прокоментувала, як експеримент Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України «Розумники» (Smart Kids)  осучаснив навчально-виховний процес у початковій школі:

- Долучившись до проекту, я одразу відчула переваги інтерактивних мультимедійних навчальних технологій. Уже немає потреби вирізати матеріал для лічби, малювати чи роздруковувати ілюстрації до задач, створювати мультимедійні презентації – усе необхідне для уроку я знаходжу у наданих мені електронних ресурсах. Я вважаю великою перевагою даного експерименту те, що усі матеріали цілком відповідають чинним навчальним програмам. Працюючи з класом, я звернула увагу, що діти почали швидко розуміти новий матеріал, у них покращилась пам’ять, увага, у школярів активно розвивається мислення та мовлення.

Анонси та оголошення

Вступ до аспірантури у 2024 р. Спеціально організована сесія ЄВІ.

Згідно з Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році, умовою допуску до вступних іспитів до аспірантури Інституту цифровізації освіти НАПН України є успішне складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ).
У вересні 2024 році відбудеться спеціально організована сесія ЄВІ.
Зареєструватися для участі в спецсесії ЄВІ можуть вступники, які:
  • реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ, але не змогли взяти в ній участі;
  • бажають повторно скласти ЄВІ, для покращення результату;
  • не реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ.
Реєстрація для участі в спецсесії ЄВІ триватиме протягом 12–19 серпня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ триватиме протягом 12–14 вересня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ буде проведена за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.