Про які сучасні технології навчання дізнавалися педагоги на семінарі «Розумники»?

Нещодавно відбувся Всеукраїнський семінар в рамках Всеукраїнського педагогічного проекту «Розумники» (SMART KIDS), який ініційовано Інститутом інформаційних технологій та засобів навчання і мультимедійним видавництвом «Розумники».

На захід до Києва прибули не лише педагоги-учасники Всеукраїнського педагогічного проекту «Розумники» (Smart Кids), а й ті, які планують долучитися до проекту.

Відкрила семінар науковий керівник проекту «Розумники» (Smart Kids), доктор педагогічних наук, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України Світлана Литвинова. Вона розповіла про особливості його реалізації, значення на сучасному етапі розвитку освіти:«Проект «Розумники» (Smart Kids) є освітнім простором нового покоління з педагогічно виваженими електронними освітніми ресурсами. У такому середовищі формуються якості та вміння, які необхідні дитині ХХІ століття».

          

Лекторами семінару були начальник відділу цифрової освіти, фінансової грамотності та навичок підприємництва державно-наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Вікторія Косик, керівник Всеукраїнського педагогічного проекту «Розумники» (Smart Кids) Світлана Литвинова, науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України Валентин Рогоза, вчитель-тренер мультимедійного видавництва «Розумники» Тетяна Даниліна.


  

 На заході вчителі вивчали сучасний педагогічний досвід з використання планшетів та ігрового програмного забезпечення у навчально-виховному процесі початкової школи в урочний та позаурочний час; розглядали інноваційні технології, зокрема технологію Smart Kids; дізнавалися як підвищити інтерес до навчання в учнів. Разом зі спікерами педагоги протестували Особистий кабінет вчителя, який дає можливість перевіряти індивідуальні завдання учнів, зроблені на персональних пристроях.

          

До вітального слова було запрошено директора видавництва «Розумники» О. Кохана. У своїй промові він наголосив, що сьогодні потрібно у школярів формувати культуру поводження з електронними пристроями: «Де, як не в закладах освіти, потрібно формувати у дітей розуміння, що електронні ресурси не є заміною реального життя, проте є зручним засобом для отримання інформації, відкривають безмежний простір для розвитку здібностей. Тому до проекту може долучитися будь-яка школа, яка прагне використовувати сучасні технології. Учні-учасники проекту вивчають не інформатику з допомогою пристрою, а математику, українську мову. У такому разі зникає думка, що планшет – це іграшка, розвага, формується саме культура використання пристрою. Дитина усвідомлює, що пристрій є засобом навчання».

Педагоги отримали на семінарі чимало корисної інформації. Тепер вони знають про новітні технології навчання, можуть самостійно встановити електронні навчальні програми, розуміють їх інтерфейс та вміють ними користуватися. По закінченню заходу усім освітянам урочисто було вручено сертифікати учасників семінару.

Ковцуняк Ганна


    


Анонси та оголошення

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Відповідно до Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад наукових установ НАПН України, затвердженого постановою НАПН України від 27 січня 2022 року № 1-2/1-12, Інститутом цифровізації освіти НАПН України 01 квітня 2024 року було оголошено конкурс на заміщення вакантних наукових посад.


ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


Пропозиції до освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проекту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті" (спеціальність "011 Освітні, педагогічні науки") в Інституті цифровізації освіті НАПН України, з метою її вдосконалення.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.